Wydarzenia

NAJNOWSZE WYDARZENIA

 

mixwydarzenia

 

 


ZAWODY STRZELECKIE REGIONU IPA CIESZYN II
GOLESZÓW 25.08.2018

 

Już po raz kolejny na strzelnicy "Hubertus" w Goleszowie odbył się Turniej strzelecki dla członków, sympatyków i przyjaciół naszego Regionu.

Celem spotkania nie było tylko wyłonienie najlepszego strzelca, ale przede wszystkim popularyzacja sportu strzeleckiego wśród naszych członków i Sympatyków. 

Na miejscu okazało się , że po raz pierwszy nasze zawody stały się międzynarodowe z uwagi na przybycie naszego kolegi z czeskiej policji , który brał udział w zawodach.

Po przywitaniu, omówieniu warunków bezpieczeństwa i przebiegu poszczególnych konkurencji, pomimo padającego przelotnie deszczu, przystąpiliśmy do strzelania.

W programie odbyło się m.in. strzelanie z pistoletów centralnego zapłonu " CZ 75, CZ Tactical Sport,  P-83, TT, Tanfoglio", strzelanie z pistoletu bocznego zapłonu oraz karabinu AK 47 , SKS oraz karabinku bocznego zapłonu.

Strzelanie odbyło się na dystansie 25 m do tarcz " P-23 " oraz "IPSC"

Każdy miał do dyspozycji 3 strzały próbne oraz 10 właściwych , przy czym punktowane było 10 najlepszych.

Tym razem strzelanie odbyło się w konkurencjach :

-  pistolet centralnego zapłonu :

  1. Dariusz R.
    2. Andrzej M.
    3. Mirosław G.
    4. Martin C.
    5. Tomasz B.
    6. Janusz K.
    7. Tomasz G.
    8. Leszek S.
    9. Mariusz K.

- karabin AK 47 i SKS 45

  1. Tomasz B.
    2. Dariusz R.
    3. Martin C.
    4. Mirosław G.
    5. Andrzej M.
    6. Tomasz G.
    7. Mariusz K.
    8. Janusz K.
    9. Leszek S.

 Z tych dwóch konkurencji został wyłoniony najlepszy strzelec Regionu IPA Cieszyn II

  1. Dariusz R.
    2. Martin C.
    3. Mirosław G.
    4. Andrzej M.
    5. Tomasz B.
    6. Janusz K.
    7. Tomasz G.
    8. Mariusz K.
    9. Leszek S.

       Następnie odbył się wielobój, który polegał na wykonaniu 3 strzałów z pistoletu bocznego zapłonu, następnie po przebiegnięciu      krótkiego dystansu należało wykonać 3 strzały z karabinku bocznego zapłonu oczywiście na czas.

  1. Tomasz B.
    2. Dariusz R.
    3. Mirosław G.
    4. Janusz K.
    5. Andrzej M.
    6. Tomasz G.
    7. Mariusz K.
    8. Martin C.

    Po zakończeniu rywalizacji sportowej istniała możliwość, pod okiem i z pomocą instruktorów strzelectwa, nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich jak i pogłębienie wiedzy z zakresu broni i jej bezpiecznej obsługi.

        Po strzeleckich emocjach nastąpiła przerwa na smaczny posiłek.

        Po czym ogłoszone zostały wyniki i wręczone zostały statuetki , medale oraz dyplomy.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

NOCNE ZAWODY KARPIOWE REGIONU IPA CIESZYN II

OCHABY WIELKIE 28-29.07.2018

 

28 lipca o godz. 8.00 po raz pierwszy Region IPA Cieszyn II zorganizował nocne zawody karpiowe na łowisku komercyjnym " Pod Borem " w Ochabach Wielkich . Na zawodach gościliśmy również zaprzyjaźnionego właściciela portalu wędkarskiego " haczyk.pl ", który brał udział w zawodach. Poranek nad łowiskiem wszystkich 7 śmiałków przywitał lekką mgłą i miłym chłodem ale to była tylko zmyłka przed nadchodzącym upałem, który jak się potem okazało doszedł do 30 stopni C.

Każdy z nadziejami na duże okazy zabrał się do rozkładania sprzętu co nie jest krótkotrwałym zajęciem o czym doskonale wiedzą łowcy karpi.

O godz. 10.00 start i mała niespodzianka. Po 2 minutach pierwsze branie i karp 7.2 kg co dawało duże nadzieje na udane połowy mimo tego upału.

Do godz. 17.00 mieliśmy złowionych już 8 karpi w wadze od 5,5 do 9,5 kg więc ze spokojem mogliśmy ogłosić godzinną przerwę i udać się na obiadokolacje do restauracji znajdującej się na łowisku.

Po smacznym posiłku i owocnych rozmowach oczywiście o rybach udaliśmy się na stanowiska celem dalszych połowów.

Noc przebiegła dosyć spokojnie, raczej bez większej aktywności ryb z wyjątkiem naszego kolegi Darka, któremu od północy do czwartej nad ranem ryby nie dały pospać bo złowił ich 10 sztuk w tym pięknego jesiotra o wadze 8.6 kg

Po podsumowaniu wyników okazało się, że bezkonkurencyjnym zwycięzcą naszych nocnych zawodów karpiowych został :

1.Dziąćko Dariusz -      68.50 kg
2.Nytra Krzysztof -      18.20 kg
3.Mazurek Andrzej -     15.58 kg
4.Siudak Tomasz -       15.12 kg
5.Jacek Dawid -          14.45 kg
6.Kosto Sebastian -     12.84 kg
7.Dziąćko Mariusz -       8.20 kg

Podsumowując podczas zawodów złowiliśmy w sumie 19 karpi i 2 jesiotry o łącznej wadze 152.89 kg ryb w przedziale od 3,2 do 9,8 kg co nie jest chyba złym wynikiem.

Po ogłoszeniu wyników rozdane zostały statuetki oraz nagrody, jak również gadżety ufundowane przez portal " haczyk.pl "

Dodatkowo statuetkę oraz nagrodę otrzymał Krzysztof Nytra za największą /najcięższą/ rybę w zawodach czyli 9.8 kg

Już wiemy, że impreza ta stanie się cykliczną więc do zobaczenia za rok.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

 

II TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO REGIONU IPA CIESZYN II

STRUMIEŃ 07.07.2018

 

W dniu 07.07.2018r. o godzinie 08:00 odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Regionu IPA Cieszyn II. Do rywalizacji przystąpiło dziesięciu zawodników w tym dwie kobiety. Przed rozpoczęciem rozgrywek odbyło się losowanie, które podzieliło zawodników na dwie grupy A i B, w których rywalizowano na zasadzie "każdy z każdym". W meczach grupowych rozgrywano mecze w jednym secie do czterech wygranych gemów. Poniżej znajdują się końcowe klasyfikacje grup wraz z wynikami meczów.

Zwycięzcą turnieju okazał się być bezkonkurencyjny Bartłomiej Niechaj, który za zwycięstwo otrzymał nagrodę oraz statuetkę. Miejsca od drugiego do szóstego nagrodzone zostały medalami. Wszyscy zawodnicy otrzymali także gadżety IPA.

W trakcie Turnieju uczestnicy raczyli się pyszną pieczoną golonką  z przystawkami.

Mamy nadzieję, że za rok uda nam się utworzyć dodatkową kategorię dla  kobiet.

Podczas rozgrywek nad boiskami unosił się dron , który bacznie przyglądał się uczestnikom - już wkrótce relacja filmowa z Turnieju.

Specjalne podziękowania dla naszego Sponsora Turnieju.

Do zobaczenia za rok.

 

GRUPA A                            M       G+       G-       PKT

  1. Michał Mazurek           4       17        6         12
  2. Katarzyna Kałuża         4       14        7          9
  3. Wojciech Sikora          4        9       10          6
  4. Grzegorz Niechaj         4       10       13         3
  5. Michał Kłósko              4         2       16         0

Mecze w grupie A:

  1. Michał Kłósko - Michał Mazurek                 1 : 4
  2. Wojciech Sikora - Grzegorz Niechaj           4 : 2
  3. Michał Mazurek - Wojciech Sikora             4 : 0
  4. Grzegorz Niechaj - Katarzyna Kałuża          1 : 4
  5. Michał Mazurek - Grzegorz Niechaj            5 : 3
  6. Michał Kłósko - Katarzyna Kałuża               1 : 4
  7. Michał Kłósko - Grzegorz Niechaj               0 : 4
  8. Wojciech Sikora - Katarzyna Kałuża           1 : 4
  9. Michał Kłósko - Wojciech Sikora                0 : 4
  10. Michał Mazurek - Katarzyna Kałuża             4 : 2

GRUPA B                               M       G+       G-      PKT

  1. Bartłomiej Niechaj          4       16         0        12
  2. Grzegorz Kawulok          4       12         7          9
  3. Dominik Niechaj             4        9        12          6
  4. Kazimiera Dajka              4        7        15          3
  5. Michał Szczypka             4        7        17          0

Mecze w grupie B:

  1. Dominik Niechaj - Bartłomiej Niechaj            0 : 4
  2. Grzegorz Kawulok - Michał Szczypka            4 : 2
  3. Bartłomiej Niechaj - Grzegorz Kawulok         4 : 0
  4. Michał Szczypka - Kazimiera Dajka                3 : 5
  5. Bartłomiej Niechaj - Michał Szczypka            4 : 0
  6. Dominik Niechaj - Kazimiera Dajka               4 : 2
  7. Dominik Niechaj - Michał Szczypka               4 : 2
  8. Grzegorz Kawulok - Kazimiera Dajka             4 : 0
  9. Dominik Niechaj - Grzegorz Kawulok            1 : 4
  10. Bartłomiej Niechaj - Kazimiera Dajka           4 : 0

 

ĆWIERĆFINAŁY:     

  1. Michał Mazurek - Kazimiera Dajka            4 : 0
  2. Grzegorz Niechaj - Bartłomiej Niechaj      0 : 4
  3. Katarzyna Kałuża - Dominik Niechaj         5 : 4
  4. Wojciech Sikora - Grzegorz Kawulok       2 : 4

 

Mecz o 5 miejsce:              

  1. Wojciech Sikora - Dominik Niechaj         6 : 3

PÓŁFINAŁY:                       

  1. Bartłomiej Niechaj - Katarzyna Kałuża      6 : 1
  2. Grzegorz Kawulok - Michał Mazurek        3 : 6

Mecz o 3 miejsce:         

  1. Grzegorz Kawulok - Katarzyna Kałuża        4 : 1

FINAŁ:                             

  1. Bartłomiej Niechaj - Michał Mazurek           6 : 0

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1.Bartłomiej Niechaj

2. Michał Mazurek

3. Grzegorz Kawulok

4. Katarzyna Kałuża

5. Wojciech Sikora

6. Dominik Niechaj

7. Grzegorz Niechaj

8. Kazimiera Dajka

9. Michał Szczypka

10. Michał Kłósko

 

  Zdjęcia z imprezy

 

 

  TRENING STRZELECKI REGIONU IPA CIESZYN II

GOLESZÓW 23.06.2018

 

 

W sobotę na strzelnicy "Hubertus" w Goleszowie odbył się trening strzelecki dla członków, sympatyków i przyjaciół naszego Regionu.

Celem spotkania nie było tylko wyłonienie najlepszego strzelca, ale przede wszystkim popularyzacja sportu strzeleckiego wśród naszych członków i Sympatyków. 

Po przywitaniu, omówieniu warunków bezpieczeństwa i przebiegu poszczególnych konkurencji, pomimo padającego przelotnie deszczu, przystąpiliśmy do strzelania.

W programie odbyło się m.in. strzelanie z pistoletów centralnego zapłonu " CZ 75, CZ Tactical Sport,  P-83, TT, Tanfoglio", strzelanie z pistoletu bocznego zapłonu oraz karabinku bocznego zapłonu.

Strzelanie odbyło się na dystansie 25 m do tarcz " zakładnik " , "IPSC" oraz jako ciekawostka okrągła tarcza z nadrukiem wieży Piastowskiej w Cieszynie w której 10 stanowiło okno w centralnej części wieży.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej istniała możliwość, pod okiem i z pomocą instruktorów strzelectwa, nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich jak i pogłębienie wiedzy z zakresu broni i jej bezpiecznej obsługi.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

 

DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN II

POGÓRZE 12.05.2018

 

Jak co roku Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II zorganizowało zawody wędkarskie w łowiskach koła PZW Beskid w Pogórzu. W zawodach udział wzięło 13 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków IPA. Na miejscu rano przywitała nas piękna pogoda .Natomiast podczas zawodów było różnie od piekącego słońca przez chmury i drobne opady jak również dalekie odgłosy burzy. Ryby brały różnie ale ten kto umiał trafić z przynętą był zadowolony . Po pierwszej turze w czasie krótkiej przerwy posilaliśmy się pyszną grochówką prosto z wojskowego termosu. W sumie złowiliśmy ponad 70 kg ryb. Uczestnicy naprawdę się nie nudzili. Zostały złowione duże ilości karpi, leszczy, karasi, krąpi, płoci, okoni, oraz amur i spory jesiotr, który został natychmiast wypuszczony do wody ponieważ na łowisku obowiązuje zakaz zabierania tej ryby.

Klasyfikacja zawodów:
 
1 miejsce - Dziąćko Dariusz - 21385 pkt.
2 miejsce - Hodurek Tomasz - 12775 pkt.
3 miejsce - Szczeciński Jarosław - 7305 pkt.
4 miejsce - Góra Tomasz - 6615 pkt.
5 miejsce - Szuliński Grzegorz - 5885 pkt.       
6 miejsce - Mazurek Andrzej -4350 pkt.

Po jakże wyczerpującej rywalizacji i podliczeniu punktacji rozdano puchar, medale oraz nagrody.

  Zdjęcia z imprezy

 

 

Kalendarz Imprez

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komunikaty

Sympatycy

ipa slaska