Wydarzenia

NAJNOWSZE WYDARZENIA

 

mixwydarzenia

 

 

 ZAWODY WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN II- POGÓRZE
24.06.2017

 

Jak co roku Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II zorganizowało zawody wędkarskie w łowiskach koła PZW Beskid w Pogórzu. W zawodach udział wzięło 9 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków IPA. Tym razem mieliśmy uczestników z Katowic, Sosnowca, Wojkowic, Bielska-Białej i Cieszyna . Na miejscu przywitała nas piękna pogoda .Gdy rozpoczynaliśmy rywalizację nikt nie przypuszczał , że brania przy tak intensywnym słońcu nam tak dopiszą. W sumie złowiliśmy prawie 60 kg ryb. Uczestnicy naprawdę się nie nudzili. Zostały złowione duże ilości karpi, leszczy, karasi, krąpi, płoci, okoni, 1 amur. Klasyfikacja zawodów: 1 miejsce - Dziąćko Dariusz - 13875 pkt. 2 miejsce - Dziąćko Mariusz - 10630 pkt. 3 miejsce - Odias Jacek- 9420 pkt. 4 miejsce - Hodurek Tomasz - 8440 pkt. 5 miejsce - Szczeciński Jarosław - 5650 pkt. 6 miejsce - Szuliński Grzegorz -4875 pkt. Po jakże wyczerpującej rywalizacji i podliczeniu punktacji rozdano puchar, medale oraz nagrody. Po czym wszyscy uczestnicy posilili się pyszną grochówką prosto z termosu.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

ROWEROWYM SZLAKIEM PO JEDNOSTKACH POLICJI
GARNIZONU ŚLĄSKIEGO
01-14.06.2017

 

               W dniach 1 - 14 czerwca 2017 roku  zorganizowana została wyprawa rowerowa pod nazwą "ROWEROWYM SZLAKIEM PO JEDNOSTKACH POLICJI GARNIZONU  SLĄSKIEGO".  Przeprowadzona  przez dwóch członków Regionu IPA Cieszyn II - funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Strumieniu - akcja miała na celu zebranie pieniędzy w jednostkach Policji w całym Województwie Śląskim na leczenie córki policjanta z Komisariatu Policji w Pyskowicach, 17 - letniej Wiktorii Gruszka. Nastolatka cierpi na chorobę o nazwie moya - moya. W Polsce zdiagnozowanych jest obecnie około 30 osób. Jest to niezwykle rzadka choroba, która polega na postępującym zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych, szyjnych i kręgowych. To z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego oraz zagrażających życiu udarów niedokrwiennych mózgu. Niedotleniony i niedożywiony mózg reaguje silnymi, napadowymi bólami głowy, zaburzeniami równowagi, a czasami także mowy.

                Pomysł o wyprawie narodził u organizatorów w maju 2016 podczas wspólnego wyjazdu rowerowego i od tamtego momentu krok po kroku trwały przygotowania. Następnie w grudniu  policjanci ze Strumienia natrafili na artykuł internetowy o nazwie "córka policjanta pilnie potrzebuje pomocy". Sierż. szt. Grzegorz Waleczek i st. sierż. Michał Mazurek na ten apel odpowiedzieli i postanowili, że pomogą zebrać środki właśnie na ten cel.  Wyprawa została objęta patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyński. Głównym celem akcji było odwiedzenie 129 jednostek Policji Garnizonu Śląskiego, w tym Szkoły Policji w Katowicach, gdzie funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni przeprowadzali wewnątrz jednostek koleżeńskie zbiórki pieniędzy na leczenie Wiktorii Gruszka. Następnie pieniądze przekazywane były na konto Stowarzyszenia SezaM, którego podopieczną jest Wiktoria. Policjanci ze Strumienia na wyprawę poświęcili prywatny urlop i własne środki oraz sprzęt rowerowy. Organizatorzy namawiali także wszystkich policjantów, przedstawicieli innych służb mundurowych, a także cywili do aktywnego udziału, gdyż wyprawa miała charakter sztafety. Celem akcji było również propagowanie zdrowego trybu życia i bezpiecznej jazdy na rowerze, a także stworzenie albumu pod nazwą "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji Garnizonu śląskiego" przedstawiającego historię śląskiej Policji.

                Start przypadł na 1 czerwca 2017 roku o godz. 7:00, spod siedziby Komisariatu Policji w Strumieniu. Tego dnia zaplanowany był przejazd przez powiat cieszyński, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób w tym kolarz Sławomir Kohut - uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich - Ateny 2004. W komisariacie Policji w Wiśle na uczestników czekał wielokrotny medalista Olimpijski i Mistrzostw Świata w skokach narciarskich Adam Małysz, który wspierał całą akcję. Prawie każdego dnia na trasie dołączały się kolejne osoby. W dniu 6 czerwca spod Komisariatu Policji w Pyskowicach dołączyła się do sztafety Wiktoria Gruszka, która przejechała rowerem kilkadziesiąt kilometrów. Każdego dnia pokonywano około 100 km. 14 czerwca - pomimo wielu awarii sprzętu i nieoczekiwanych zdarzeń - sztafeta dotarła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie odbył się finał. Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak przekazał informację, że dzięki wyprawie rowerowej udało sie zebrać około 40 tysięcy złotych na leczenie i operację Wiktorii Gruszka.

                Akcja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. W sztafecie rowerowej, którą zorganizowali łącznie wzięło udział 269 uczestników, trasa którą pokonali liczyła 1319 km. W trakcie przejazdu pomocy udzieliło wielu członków Śląskiej GW IPA, którzy organizowali noclegi dla pomysłodawców akcji oraz dołączali się do sztafety. Następnie po finale organizatorzy wraz z Wiktorią i jej mamą udali się do siedziby Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Śląska Grupa Wojewódzka , które mieści się również w Komendzie Wojewódzkiej Policji na spotkanie z Prezesem Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Pawłem Pasternakiem, który zadeklarował pomoc dla Wiktorii z 1% Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Ponadto akcję wspierali: czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich Adam Małysz, Mistrz Polski i Europy w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz, muzyk Stachursky, aktor grupy Kino Teatr Mumio Dariusz Basiński, były dowódca GROM gen. Roman Polko, a także Olimpijczyk z Aten Sławomir Kohut.

             Serdeczne podziękowania wszystkim , którzy przyczynili się w mniejszym lub większym stopniu do organizacji tego charytatywnego przedsięwzięcia. Wszystkie szczegóły wyprawy można prześledzić na portalu społecznościowym Facebook pod nazwą: ROWEROWYM SZLAKIEM PO JEDNOSTKACH POLICJI GARNIZONU ŚLĄSKIEGO. Nadal można wspierać Wiktorię wpłacając dowolne kwoty na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam
44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka – Policja”

 

   Zdjęcia z imprezy

 

 CZERWCOWE STRZELANIE
GOLESZÓW 03.06.2017

 

W sobotę na strzelnicy w Goleszowie odbyło się czerwcowe strzelanie z broni centralnego zapłonu, sportowej i czarnoprochowej dla członków, sympatyków i przyjaciół naszego Regionu IPA Cieszyn II wraz z rodzinami.

Celem spotkania nie było tylko wyłonienie najlepszego ale przede wszystkim popularyzacja sportu strzeleckiego wśród przybyłych gości. 

Po przywitaniu, omówieniu warunków bezpieczeństwa i przebiegu poszczególnych konkurencji przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji.

W programie odbyły się m.in. elementy strzelania szybkiego z pistoletu centralnego zapłonu, strzelanie z broni czarnoprochowej oraz z broni gładkolufowej.

Przeprowadzono również zawody o najlepszego strzelca z broni krótkiej centralnego zapłonu:

  1.   Dariusz Różnicki
    2.Marcin Jurkowski
    3.Mariusz Koniarczyk

Po zakończeniu rywalizacji sportowej istniała możliwość, pod okiem i z pomocą instruktorów strzelectwa, nauki i doskonalenia umiejętności strzeleckich jak i pogłębienie wiedzy z zakresu broni i jej bezpiecznej obsługi.

Po zawodach rozdano dyplomy, a uczestnicy raczyli się pyszną kiełbasą z grilla.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

 KWIETNIOWE STRZELANIE
GOLESZÓW 23.04.2017

 

23 kwietnia po raz pierwszy w 2017 roku, spotkaliśmy się wraz z rodzinami i przyjaciółmi na strzelnicy „Hubertus” w Goleszowie.

Tym razem pod hasłem „Strzelać każdy może”.

Celem spotkania nie było tylko wyłonienie najlepszego strzelca na rok bieżący ale przede wszystkim popularyzacja sportu strzeleckiego wśród przybyłych gości.

Po przywitaniu, omówieniu warunków bezpieczeństwa i przebiegu poszczególnych konkurencji przystąpiliśmy do rywalizacji sportowej z broni długiej, t.j. kbk AKMS oraz broni krótkiej.

Nowością i sympatyczną niespodzianką było strzelanie z broni czarnoprochowej długiej oraz krótkiej.

 

   Zdjęcia z imprezy

 

 CZŁONEK NASZEGO REGIONU NA MISJI W MACEDONII
MARZEC 2017

 

Członek naszego Regionu na misji w Macedonii.

W wyniku zagrożeń spowodowanych nielegalną migracją na granicy macedońsko-greckiej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Macedonii zwróciło się do Rządu RP o wsparcie w czynnościach związanych z ochroną granicy. Działania Straży Granicznej na terenie Republiki Macedonii są prowadzone w wyniku uzgodnień pomiędzy dwoma krajami spisanych w  „Protokole wykonawczym …” podpisanym przez współdziałające strony z dnia 16 czerwca 2008 roku.
W związku z powyższymi ustaleniami Komendant Główny Straży Granicznej w drodze zarządzenia delegował na terytorium Republiki Macedonii 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wraz  z samochodami i wyposażeniem.
Do głównych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej należy zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, co wiąże się z realizacją wspólnych patroli bezpośrednio wzdłuż linii granicy oraz wewnątrz kraju.  Działania mają na celu ograniczenie przepływu cudzoziemców, którzy nielegalnie usiłują przedostać się przez terytorium Republiki Macedonii głównie na teren państw Europy Zachodniej.

 

  Zdjęcia z imprezy

 

 

KULIG W BAŃSKIEJ NIŻNEJ
03 - 05.03.2017

 

 Już na stałe w kalendarium naszego Regionu wpisał się kulig organizowany na przełomie lutego i marca. Tak było i w tym roku. 3 marca, po zbiórce uczestników w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się autobusem w kierunku Pensjonatu „Gazda” w Bańskiej Niżnej. Do pensjonatu przybyliśmy w godzinach wczesno popołudniowych gdzie przywitali nas sympatyczni gospodarze. Po zakwaterowaniu w pokojach i odświeżeniu się udaliśmy się prosto na obiad. Następnie czas wolny i o godz. 19 spotkanie w sali „kominkowej” gdzie przy dźwiękach muzyki, nie tylko góralskiej, oraz przepysznej strawie, rozpoczął się wieczorek integracyjny.

W sobotę, w godzinach przedpołudniowych zorganizowaliśmy „zajęcia” w podgrupach. Część udała się na baseny termalne „Szaflary” – znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie a pozostali udali się zamówionym busem do centrum Zakopanego, by tam mile spędzić wolny czas.

Wieczorem około godz. 19 pod pensjonat zajechały nasze 3 wozy. Niestety na kołach, ponieważ śnieg było widać tylko na szczytach górskich. Rozpoczął się długo oczekiwany góralski kulig. Po dotarciu na miejsce przy rozpalonym wielkim ognisku wszyscy przystąpili ochoczo do pieczenia kiełbasy i oddali się innym miłym atrakcją. Było miło i wesoło. W drodze powrotnej mrok rozświetlały nam rozpalone przez nas pochodnie. Po powrocie do pensjonatu otrzymaliśmy ciepły – pyszny jak zawsze – ciepły posiłek oraz zimną płytę regionalnych wyrobów wędliniarskich i serowych a następnie rozpoczął się integracji ciąg dalszy.

Niedziela przywitała nas przepiękną pogodą i dlatego choć wyjazd przewidziany był na godz. 13 postanowiliśmy udać się jeszcze na baseny termalne i spacery. Po sesji zdjęciowej i pożegnaniu z przemiłymi i sympatycznymi gospodarzami, po godz. 13 udaliśmy się w drogę powrotną. Szkoda, co dobre, szybko się kończy.

Podczas tego wyjazdu nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Nie sposób również nie napisać choć kilku słów o gospodarzach, pracownikach i samym Pensjonacie „Gazda” gdzie panuje rodzinna atmosfera. Jest tam przemiła obsługa, przepyszne jedzenie i domowe wypieki. Pokoje czyściutkie o wysokim standardzie. Gospodarzom Serdecznie dziękujemy za przyjęcie i bardzo miły pobyt a wszystkich tam zapraszamy, bo warto. My na pewno tam wrócimy za rok.

 

 Zdjęcia z imprezy

 

 

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE IPA CIESZYN II
10.02.2017

 

W dniu 10 lutego 2017 o godz. 16.00 w Karczmie u Jędrysa w Cieszynie odbyło się Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Regionu IPA Cieszyn II , w wyniku którego wybrano nowe władze Regionu na lata 2017-2020 Zarząd Regionu IPA Cieszyn II :

Przewodniczący - Andrzej Mazurek
Sekretarz - Leszek Sztanderski
Skarbnik - Jerzy Dobroszek
Członek Zarządu - Artur Woliński

Komisja Rewizyjna :

Przewodniczący - Jan Chromik
Członek - Zbigniew Liszka
Członek - Tomasz Banasiak

 

 Zdjęcia z imprezy

 

 

DWÓCH CZŁONKÓW REGIONU IPA CIESZYN II

WSPARŁO AKCJĘ POMOCY DLA CHOREJ 16 LETNIEJ WIKTORII

Dwóch członków Regionu IPA Cieszyn II - policjantów strumieńskiego komisariatu pomogło 16 - letniej chorej Wiktorii

http://telewizja.ox.pl/wideo,36262,piekna-akcja-policjantow…

 
Córka policjanta, która choruje na bardzo rzadką chorobę potrzebuje pomocy. Strumieńscy policjanci odpowiedzieli na apel i wsparli organizację charytatywnej imprezy w Pyskowicach, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 16-letniej Wiktorii.

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30