Hobby w Regionie

PRZEDSTAWIAMY TUTAJ W SKRÓCIE PASJE JAKIM ODDAJĄ SIĘ NASI CZŁONKOWIE.

 MOJĄ PASJĄ SĄ WĘŻE

Węże należą do gromady gadów. Ich zimne i suche ciało jest pokryte łuskami. Węże żyją na ziemi lub w wodzie, a poruszają się, wyginając ciało na boki. Kilka razy w roku węże zmieniają „skórę" , gdyż dotychczasowa zużywa się podczas wędrówek lub staje się za mała. Przedtem jednak przestają jeść, ich oczy mętnieją , a gad traci barwy. Starą „skórę" zrzucają, ocierając się o kamienie lub gałęzie. Większość węży nie jest groźna dla człowieka. Jednak niektóre mają w paszczy zęby połączone z gruczołem jadowym za pomocą którego obezwładniają swoją ofiarę. Nie wszystkie węże zabijają przy użyciu jadu. Wiele z nich okręca się wokół ofiary i dusi ją, czasami pomagając sobie zębami. Węże połykają zdobycz w całości, nie gryząc jej, a tylko otwierając szeroko paszczę i popychając ją aż do żołądka dzięki silnym skurczom mięśni.

Nie jest to jednak mrożąca krew w żyłach opowieść lecz życiowa pasja oraz hobby , której oddaje się bez reszty w każdej wolnej chwili nasz kolega Piotr Wojacki , który na co dzień pracuje na stanowisku kontrolera Granicznej Placówki Kontrolnej w Cieszynie. Piotr Wojacki: Moja przygoda z gadami zaczęła się kilkanaście lat temu. Zaczynałem jak większość początkujących terrarystów od zbożówki, po kilku miesiącach następna potem Boa, Pyton itd. Obecnie moja hodowla liczy kilkadziesiąt węży głównie są to duże dusiciele, szczególnie upodobałem sobie pytony tygrysie, pomimo problemów związanych z hodowlą tych sporych i żarłocznych węży udało mi się zgromadzić ponad 20 sztuk. Cały czas rozwijam moją hodowlę, zajmuje ona coraz więcej miejsca. Moim podopiecznym staram się zapewnić optymalne warunki, w pewnym stopniu udało mi się to osiągnąć , czego dowodem jest regularne rozmnażanie się węży. W najbliższym czasie zamierzam wprowadzić nowe gatunki do mojej hodowli. Zamieściłem na stronie galerię, dodam że wszystkie zamieszczone tam zdjęcia pochodzą wyłącznie z mojej hodowli. Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące hodowanych przeze mnie węży to chętnie na nie odpowiem i zapewniam was, że czas jaki spędzam wśród swoich węży jest dla mnie najlepszą formą relaksu , hobby któremu z chęcią się oddaję po powrocie z pracy.

Piotr Wojacki

01     02    02

Kontakt:
Piotr Wojacki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HISTORIA I FOTOGRAFIA

Jednym z moich hobby jest historia kolejnym fotografia i dlatego postanowiłem połączyć te dwa tematy. Z tego połączenia wynikła koncepcja stworzenia strony internetowej aby pokazać jak kiedyś wyglądał Cieszyn i jakie zmiany w nim zaszły, a najlepiej to widać porównując zdjęcia zrobione przed laty ze zdjęciami zrobionymi obecnie. Przygotowanie materiałów do tej strony zajmuje mi dużo czasu, zbieranie archiwalnych zdjęć z Cieszyna następnie wykonanie aktualnych zdjęć miejsc przedstawionych na starych zdjęciach, a w końcu robienie strony internetowej. Ale efekt końcowy sami możecie zobaczyć odwiedzając moją stronę www.starycieszyn.pl

Tomasz Banasiak

WĘDKARSTWO CZYLI SPORT DLA CIERPLIWYCH

W naszym Regionie wędkarstwo cieszy się sporym zainteresowaniem. Aktywnie uprawia go kilkunastu naszych członków oraz sympatyków i łowią oni różnymi metodami. Jednak jest to hobby, które wymaga sporej cierpliwości, wytrwałości i znacznego zaangażowania.

Z uwagi na zainteresowanie tym sportem Region IPA Cieszyn II organizuje co roku zawody wędkarskie oraz dwuturowe mistrzostwa wędkarskie Regionu jak również wyprawy na połów dorsza z kutra na Bałtyku.

W naszych zmaganiach uczestniczą również nasi koledzy wędkarze z innych zaprzyjaźnionych Regionów.

 Tolpyga

Więcej poczynań naszych łowców okazów przedstawiamy w naszej galerii

 

 

Kalendarz Imprez

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Komunikaty

Sympatycy

ipa slaska