Ciekawostki

II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Regionu IPA Cieszyn II

 

Miejsce: Strumień, ul. Młyńska 14

Nawierzchnia: sztuczna

Ilość kortów: 2

Organizator: Region IPA Cieszyn II

Wpisowe wynosi 10 zł

Zapisy:

Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn II Andrzej Mazurek, tel. 783-101-101

Region IPA Cieszyn II informuje, iż w dniu 07.07.2018r. o godzinie 08:00 zorganizowany zostanie II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Regionu IPA Cieszyn II. W trakcie turnieju uczestnicy zostaną podzieleni na grupy po uprzednim losowaniu. Mecze grupowe będą odbywały się na zasadzie „każdy z każdym”. Gracze z najlepszych miejsc w grupach awansują do następnej fazy, gdzie mecze będą odbywały się w systemie pucharowym, natomiast gracze, którzy nie uzyskają awansu będą rywalizować między sobą o dalsze miejsca w turnieju. Ilość grup i zawodników awansujących do kolejnej rundy uzależnione jest od liczby zgłoszonych zawodników. Mecze grupowe będą odbywały się do czterech wygranych gemów, natomiast półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz finał do sześciu wygranych gemów. W fazie grupowej zwycięzca meczu otrzyma 3 pkt, przegrany 0 pkt. W przypadku gdy w meczu grupowym o zwycięstwie będzie decydował tie break wygrany otrzyma 2 pkt, zaś przegrany 1 pkt.

Przewiduje się możliwość udziału wszystkich rodzajów służb mundurowych.

Zwycięzca turnieju otrzyma puchar oraz nagrodę, natomiast zawodnicy od 2 do 6 miejsca otrzymają medale.

W trakcie turnieju zapewniona będzie woda mineralna oraz posiłek.

Zapraszamy do udziału w Turnieju.


 PRAWDZIWA HISTORIA - MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ

Kiedy otrzymałem kolejną deklarację członkowską IPA nie przypuszczałem nawet , że jej właściciel posiada tak ciekawy a zarazem jakże skomplikowany życiorys. Śmiem przypuszczać , że jest to jedyny przypadek w Sekcji Polskiej IPA . Zaciekawiło mnie to do tego stopnia , że postanowiłem namówić naszego kolegę na udzielenie wywiadu.

A oto historia, którą usłyszałem:

Nazywam się Eugeniusz Słobodzian. Urodziłem się w 1975 roku w Karagandzie - drugim pod względem wielkości mieście Republiki Kazachskiej, odległej o cztery tysiące kilometrów od Polski. Republika Kazachska była jedną z piętnastu republik związkowych Związku Radzieckiego zamieszkiwanych głównie przez wrogów Józefa Stalina, zesłanych z Europy i nie tylko, w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Wśród stu czterdziestu narodów zamieszkujących Kazachstan - w tym Niemców, Żydów, Koreańczyków, Tatarów, Bułgarów, Czeczenów - oficjalnie nie uznawaną była mniejszość polska. Po rozpadzie Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w 1991 roku Kazachstan uzyskał niepodległość. Powstało państwo o powierzchni dziewięciokrotnie większej od Polski, siódme pod względem wielkości państw na świecie, zamieszkiwane zaledwie przez siedemnaście milionów obywateli. Rozpoczęły się masowe repatriacje. Mniejszości narodowe stowarzyszały się, w tym też czasie powstał Związek Polaków w Kazachstanie, którego członkiem zostałem od 1992 roku.

Wychowywałem się w rzeczywistości Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Jednak w mojej rodzinie pielęgnowano polskość i katolicyzm. Ówczesna rzeczywistość niosła ze sobą konieczność uczestnictwa w spotkaniach młodzieżówki komunistycznej, a jednocześnie brałem udział w nielegalnie odprawianych mszach. Wtedy też zakiełkowały we mnie pierwsze myśli o służbach mundurowych. Czynnie oddawałem się uprawianiu różnych dyscyplin sportu. Po ukończeniu w 1992 roku szkoły średniej, rozpocząłem naukę na Politechnice w Karagandzie na Wydziale Mechanicznym. W tym samym czasie jako członek Polonii ubiegałem się o zakwalifikowanie mnie na studia w Polsce. W 1993 roku dostałem się na pięcioletnie studia techniczne w Krakowie z roczną nauką języka polskiego w Opolu. Po roku pobytu w Polsce, w realizacji swych marzeń o służbie wojskowej, wystąpiłem do władz uczelni Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie o przyjęcie mnie w poczet studentów i uzyskałem odpowiedź negatywną z uwagi na brak obywatelstwa polskiego. W 1999 roku ukończyłem edukację na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej będąc jeszcze obywatelem Kazachstanu.

Kalendarz Imprez

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
30
31