Strona główna

 
IPA CIESZYN II

INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION


W dniu 12 marca 2004 roku podczas zebrania założycielskiego na terenie Granicznej Placówki Kontrolnej Straży Granicznej w Cieszynie w strukturach INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION powstał REGION IPA CIESZYN II, który skupiał w chwili powstania 45 funkcjonariuszy SG i był 23 Regionem ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ SEKCJI POLSKIEJ IPA i zarazem pierwszym Regionem IPA w strukturach Straży Granicznej jaki powstał w Polsce.

Obecnie Region IPA Cieszyn II skupia w swoich szeregach 90 członków. Organizujemy szereg imprez, spotkań oraz zawodów sportowych dla członków i sympatyków wraz z rodzinami celem integracji jak również wymiany doświadczeń, bierzemy udział w imprezach organizowanych przez zaprzyjaźnione Regiony. Rosnące zainteresowanie członkostwem spowodowane jest organizacją coraz ciekawszych imprez rodzinnych nie tylko krajowych ale również wyjazdów poza granice kraju.
Członkowie naszego Regionu reprezentowali nas również jako Delegaci na Kongresach Sekcji Polskiej IPA. W naszych szeregach posiadamy również członków wyróżnionych za zasługi dla IPA medalem Artura Troopa.
W czerwcu 2009 roku została uruchomiona strona internetowa Regionu, która w znacznym stopniu przyczyniła się do propagowania idei Stowarzyszenia jak również szerokiej dostępności do bieżących wydarzeń z życia Regionu dla wszystkich zainteresowanych.

Ponadto przez cały okres istnienia Regionu prowadzi się szereg działań w celu propagowania idei Stowarzyszenia, pozyskiwania sympatyków, współpracy z zaprzyjaźnionymi Regionami, uczestnictwa w szeregu Zarządów ŚlGW IPA i innych wydarzeniach sprzyjających rozwojowi naszego Regionu.

Zgodnie z Ideą Stowarzyszenia „Servo Per Amikeco" (służyć poprzez przyjaźń).

Kalendarz Imprez

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Komunikaty

ipa slaska