Menu główne
Linki zewnętrzne
IPA Śląska GW
IPA-FUN gazeta
IPA Polska
IPA Wojewódzkie
IPA - IAC
IPA Sekcje Narodowe
Linki

statystyka

KALENDARIUM

 

 

 

2013

 

V DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE
REGIONU IPA CIESZYN II
22.06.2013

W zawodach udział wzięło 10 zawodników członków i sympatyków IPA.
Zmagania rozpoczęły się przy pięknej pogodzie.

Mieliśmy pewne obawy ponieważ z powodu upałów ryby od kilku dni bardzo słabo brały. Ale już wkrótce po rozpoczęciu okazało się , że połowy będą bardzo udane. Trafił się nawet sum 108 cm 8 kg ale został od razu wypuszczony z powodu okresu ochronnego. Po pierwszej turze posiliwszy się gorącą pyszną grochówką oraz kiełbasą wszyscy przystąpili z nowymi nadziejami do drugiej tury.

Druga tura okazała się jeszcze bardziej udana. Złapaliśmy duże ilości karpi, karasi, płoci trafił się również amur. Po drugiej turze nastąpiło ogłoszenie wyników a następnie wręczenie pucharów i nagród rzeczowych. Następnie rozpoczęła się  część nieoficjalna przy smacznej grochówce i złocistym napoju przy którym opowieści o taaakiej rybie przeciągnęły się do późnego wieczora

Klasyfikacja Mistrzostw :


1 miejsce –
Michalak Marian
2 miejsce – Gawlik Tomasz

3 miejsce – Szczeciński Jarosław
4 miejsce – Otręba Jakub
5 miejsce – Dziąćko Dariusz
6 miejsce – Nytra Krzysztof


Pragniemy szczególnie podziękować Zarządowi PZW Pogórze za udostępnienie łowiska oraz bardzo miłą obsługę imprezy oraz naszemu serdecznemu przyjacielowi Sympatykowi Marianowi Michalakowi za obfite i smaczne jadło oraz napitek.

Serdeczne podziękowania dla Firmy ROBINSON, METRIX, Nike Trofea oraz Maker.


Do zobaczenia za rok.

więcej zdjęć w galerii

 

I BAŁTYCKI REJS ŻEGLARSKI IPA ŁÓDŹ CENTRUM ORAZ IPA CIESZYN II
25.05.2013-06.06.2013

 

Melduje się starszy strzelec Piasecki, uczestnik I Bałtyckiego Rejsu Żeglarskiego IPA Łódź Centrum oraz IPA Cieszyn II. I to szczerze - pędzikiem ;)

Z uwagi na fakt, iż zostałem wytypowany przez organizatorów do krótkiego streszczenia przebiegu rejsu, postanowiłem w dniu dzisiejszym skreślić kilka słów.

Wszystko co dobre w końcu się kończy (wystarczy czasem zerknąć na butelkę) więc i nasz rejs dobiegł końca. Mimo, że minęły już dwa tygodnie, ciągle mam przed oczami wschody i zachody słońca na otwartym morzu, przepiękne krajobrazy Bornholmu i pięciu członków załogi, którzy na morzu stają się bliżsi niż rodzina, bo w przeciwieństwie do rodziny załogę można wybrać ;-)

Zacznijmy od początku – w sobotę rano, 25 maja 2013 wsiadamy w dwa samochody: ja z Kamorem i Dorcią w jeden a Mirek z Ludwikiem i Karolcią w drugi. Podróż bez przygód. Na jachcie, zacumowanym w porcie Gdańsk Górki Zachodnie, logujemy się późnym popołudniem. Zapoznajemy się z jachtem. Dla mnie bomba, mimo że wylosowałem koję w mesie z Kamorem (a liczyłem na koedukację). Po krótkiej kolacji kładziemy się nad ranem spad. W niedzielę po śniadaniu wypływamy. - O której? – Pomidor.

Kierujemy się na pełne morze. Wszyscy mamy dziarskie miny. Miny rzedną tuż za Helem. Przybieramy kolory bladozielone i po kolei analizujemy skład śniadania pływającego za burtą. Taki stan utrzymuje się do Władysławowa. Pierwotnie mieliśmy płynąć bezpośrednio na Bornholm, jednak kpt. Mirosław okazał się człowiekiem dobrodusznym i widząc stan załogi, zdecydował się na postój we Władku. W porcie dokonaliśmy zakupu kontrolowanego w postaci 5 kg dorszy prosto z sieci. Po krótkiej kolacji, złożonej przede wszystkim z ryb, położyliśmy się nad ranem spad aby następnego dnia wypłynąć o przyzwoitej porze. Niestety, prognoza spłatała nam figla. Straszyli nas sztormem, więc jeden dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Władysławowa. Już wiem gdzie jest Żabka i Biedronka ;) Po powrocie na jacht, zjedliśmy krótką obiadokolacje, po której położyliśmy się nad ranem spad. Kiedy wstaliśmy prognozy były łaskawsze. Wypłynęliśmy. Płynęliśmy już bezpośrednio na Bornholm. Pierwsza noc na morzu. Nie było tak strasznie. Poza nawrotem zielonego koloru na oblicza i dokarmiania ryb, żadnych przygód. W środę w nocy cumujemy w najpiękniejszej części Borholmu – Hammeren, w porcie Allinge. Jakże miło było poczuć stały ląd po stopami ;). Na kolację nie było chętnych, więc dosyć szybko położyliśmy się spad. Kolejny dzień spędziliśmy na wycieczce rowerowej.

Na całej wyspie funkcjonują dobrze wyposażone wypożyczalnie rowerów. Rower na dobę – 70 koron, przyczepka rowerowa – 50 koron. Z uwagi na ilość ścieżek, Bornholm nazywany jest rowerową wyspą. Pierwszy cel – średniowieczny zamek Hammershus, malowniczo położony na klifie. Z daleka robi wrażenie, jednak kiedy ogląda się go z bliska, prawda wychodzi na jaw – oni tam ten zabytek dopiero budują ;) Tutaj ciekawostka. Idąc na zamek zostawiliśmy rowery ok. 400 m od zamku. I kiedy wróciliśmy co się okazało? Rowery były tam gdzie je zostawiliśmy! Nie do wiary? A jednak! ;) Następnie kolejne cudeńka, skalisty brzeg w malowniczym miasteczku Vang, kamieniołom tuż za Vang, zalane kamieniołomy w Sandwig, latarnie morskie, i mnóstwo bajkowych jeziorek a wszystko w zasięgu jednodniowej wycieczki rowerowej. Zainteresowanych odsyłam do lektury - Jerzy Kulioski: Bornholm i Christianso. Po co pisać to, co już ktoś napisał. Wiem, że są tacy, którzy piszą wciąż np. „kocham Cię”. Tylko po co to powtarzać w kółko? Raz nie wystarczy? ;) Wieczorem rowery do wypożyczalni , a my na jacht. Po krótkiej kolacji kładziemy się nad ranem spad.

Następnego dnia wycieczka piesza. Zwiedzamy miasteczko Allinge z kościółkiem, cmentarzem, na którym, a jakże, znajduje się pomnik ku chwale radzieckich bohaterów. A następnie ruszamy ścieżką dydaktyczną zaczynającą się nieopodal Sandwig. Ścieżka prowadzi wokół rytów naskalnych pochodzących z epoki brązu. Po powrocie krótka kolacja, po której wypływamy - cel Christianso, gdzie dopływamy o wschodzie słońca. Właściwie pod tą nazwą kryją się dwie wyspy: Christianso i Frederiksø, połączone mostem. Pogoda wprawdzie nie dopisała i chwilami padało, ale i tak wyspy robią wrażenie (i tu znów polecam lekturę J. Kulioskiego). Czas do obiadu spędzamy na wędrówkach. Po obiedzie wracamy na Bornholm, tym razem do Neksø. Po drodze podejmujemy pierwsze próby wędkowania. Miejsce nie trafione. Po godzinnym opukiwaniu dna, na haczyk rzuciły się tylko dwa dorsze (pewnie samobójcy). Do portu wpływamy nocą we mgle, przy pomocy nawigacji GPS. Po zacumowaniu rozglądamy się w porcie. Okazuje się, że jest kilka kutrów z polskimi wędkarzami. Skiper jednego z kutrów, słysząc, że właśnie wpłynęliśmy w takiej mgle bez radaru, przemówił w jakimś obcym języku. Brzmiało to coś jak: „Eine Kamikadze”.

W Neksø, z przyczyn obiektywno-subiektywnych, spędziliśmy 2 dni. Miasteczko przypomina Władysławowo, tylko ceny trochę wyższe.

Po dwóch dniach wracamy do Polski. Tam gdzie żółty, wiślany piach i wioski słomiany dach. Kilka mil od Bornholmu stajemy w dryfie i wyciągamy wędziska. Tym razem Bingo! W godzinę złapaliśmy kilkanaście dorszy. Niezawodne pilkery „Bora” i „Baltica” -firmy ze smokiem w logo ;-) Moglibyśmy łapać dłużej i więcej, tylko po co? Z łowiska powinno się zabierać tyle ryb, ile jest się w stanie zjeść. Na morzu spędzamy blisko 3 doby. Po dwóch dobach dopływamy do Łeby, ale niestety, Księstwo Łebskie okazało się niegościnne. Fale przyboju były wyższe od sternika stojącego na pokładzie. Popatrzyliśmy z żalem na brzeg i popłynęliśmy na Hel. Na Helu krótka kolacja, po której kładziemy się nad ranem spad. Kolejny dzień to obowiązkowa wizyta w Fokarium, Muzeum Rybołówstwa, oraz w Maszoperii, flagowej knajpce Helu (pozdrawiamy naszą ulubioną barmankę i podtrzymujemy zaproszenie do Łodzi). Wracamy na jacht. Po krótkiej kolacji kładziemy się nad ranem spad.

Kolejny dzień to czwartek 6 czerwca 2013r. Dopływamy do Gdyni. Odprowadzamy Karolcię, na dworzec PKP i żegnamy się czule. Wezwała ją proza życia. Po powrocie wspominamy Karolcię przy krótkiej kolacji, po której kładziemy się nad ranem spad. Kolejny dzień to zwiedzanie Oceanarium, Daru Pomorza i… Pierogarni. Biedronki nie znalazłem ;-) Późnym popołudniem wypływamy. Tego samego dnia późnym wieczorem meldujemy się w porcie macierzystym w Górkach Zachodnich. Krótka kolacja, po której kładziemy się nad ranem spad. Pobudka o 7.00 i klar jachtu. O 10.00 jesteśmy już w samochodach. Powrót – przygoda skończona L

Na zakończenie chciałbym podziękować doświadczonym wilkom morskim: Piotrkowi Kamińskiemu i Mirkowi Mazurowi. Piotrek zorganizował rejs, wyszukał jacht, zabezpieczył prowiant i trzymał rękę na kosztach. Całkowity, realny koszt dwutygodniowego rejsu z dojazdem- 1400zł (dla abstynentów). Mirek natomiast zdecydował się wziąć odpowiedzialność za jacht i załogę obejmując funkcję kapitana. Dowiózł nas bezpiecznie całych i zdrowych, mimo, że myśli miał zaprzątnięte czym innym.

I jeszcze anegdotka: Jak już wspomniałem, spaliśmy razem z Kamorem w jednej koi. Często po kolacji, kiedy wszyscy szli spad, dopijaliśmy końcówki posiłku, prowadząc ciche, nocne Polaków rozmowy. Podczas jednej z takich rozmów pytam – Kamor, a co by było gdyby ludzkość nie odkryła alkoholu? – Zostalibyśmy odkrywcami… ;)

Łódź 22 czerwca 2013r – Z poważaniem Darek Piasecki – aspirujący do miana Żołnierza z WOP-u na zasadzce (na unitarce już byłem) ;-)

 

więcej zdjęć w galerii


V REJS MAZURSKI   ŻAGLE  2013
10-18.05.2013

10 maja 2013r piątek

Około 18.00 do portu w Rydzewie przyjeżdżają członkowie załóg rejsu. Wita ich komandor rejsu. Załogi zapoznają się ze sprzętem i ształują się na jachtach. Wieczorek zapoznawczy.

11 maja 2013r. sobota

Wypływamy o 07.00 w kierunku Rynu. Jezioro Boczne na rozgrzewkę, później jezioro Jagodne. Wiatr bardzo słaby lub tylko powiew, czyli 1-2B. Po przepłynięciu kanałami na jezioro Tałty żmudna „halsówka”, aż do Rynu. Wieczorem kolacja w restauracji. Fani tańca pobierają nauki od lokalnych mistrzyń rock'n'rolla.

12 maja 2013r. niedziela

Wcześnie o 07.00 stawiamy żagle i płyniemy do Mikołajek. Wiatru niewiele (1-2B), na szczęście dzisiaj wieje z tyłu, więc jezioro Ryńskie i Tałty szybko znikają za rufą.

13 maja 2013r. poniedziałek

Wypływamy rano o 07.00. Przed nami jezioro Śniardwy, największe w Polsce, ale jednocześnie niebezpieczne z uwagi na liczne głazy płytko pod powierzchnią wody. Jachty dostojnie wpływają po południu do Okartowa. Wiatr nas nie rozpieszcza siłą, wieje znowu 1-2 B. Wieczorem przy ognisku dwie spontaniczne akcje : 1. kulinarny „kociołek” - niebo w gębie, 2. rozprawki na temat „Czy podeptaną gitarę kleić, czy dorzucić do ogniska ?” Ponadto wieczór wędkarski. Ryby smażone i smaczne.

14 maja 2013r. wtorek

Skoro jesteśmy w Okartowie, to kierunek może być tylko jeden – Mikołajki. Wiatr osłabł do 1B, więc sennie płyniemy przez Śniardwy. W Mikołajkach  czekamy na drugi jacht. Potem wieczór szantowy.

15 maja 2013r, środa

Godzina 07.00 – wypływamy na jezioro Tałty, jezioro Jagodne, na którym odkrywamy długo skrywany talent jednego z organizatorów rejsu do prowadzenia jachtu pod żaglami. Dopływamy wieczorem do Rydzewa. Tu powtórka akcji „kulinarny kociołek” i ognisko, a przy nim żeglarskie śpiewanie.

16 maja 2013r. czwartek

Od godziny 07.00 na wodzie. Wiatr jak co dzień 1-2B. Jeziorem Niegocin dopływamy do Giżcka. Po krótkiej przerwie w Giżycku wypływamy na jezioro Kisajno. Jacht pełen wędkarzy wpływa do zatoki Zimny Kąt. Wędkarze wędkują ze średnim skutkiem. Złapane szczupaki, za małe na patelnię, wracają do jeziora. W nocy odkrywamy długo skrywany talent jednego z organizatorów rejsu do śpiewania piosenek żeglarskich. Drugi jacht bez gwiazd wędkartstwa dopływa w tym czasie do Sztynortu.

17 maja 2013r. piątek

Wreszcie trochę mocniej wieje. 3-4 B, ale halsujemy powoli przez Kisajno do Giżycka. Fani świadomego żeglarstwa odbywają krótki kurs manewrowania jachtem żaglowym. Po obiedzie w Giżycku już razem dwa jachty płyną nieśpiesznie do Rydzewa. Wieczorem oczywiście piosenki żeglarskie i inne „morskie opowieści”.

18 maja 2013. sobota

Godzina 0700 zdajemy jachty i żegnamy przyjazny port w Rydzewie i równie „przyjazną” obsługę portu.

Zapraszamy do wspólnych eskapad żeglarskich w roku 2013r.

Organizatorzy: IPA Region Cieszyn II i IPA Region Łódź - Centrum

 

więcej zdjęć w galerii


WYPRAWA NA POŁÓW DORSZA NA BORNHOLM
26-27.04.2013

W czwartek 25 kwietnia z samego rana najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra wśród naszych członków oraz sympatyków wybrali się po raz kolejny na łowy tym razem na dłuższą trwającą 2 dni wyprawę na Bornholm.

Wieczorem po przybyciu do Kołobrzegu udaliśmy się do portu celem zaokrętowania się na statku „Miętus II”. Następnie do późnych godzin nocnych prowadziliśmy długie dyskusje o rybach i nie tylko.

Około godz. 8 po przepłynięciu 68 mil morskich znaleźliśmy się na naszych łowiskach pomiędzy Bornholmem a Szwecją. Z wielką ochotą przystąpiliśmy do intensywnych połowów z nadzieją na wielkiego dorsza.
Połowy przebiegały pomyślnie o czym świadczy ilość złowionych dorszy.

O godz. 20 wpłynęliśmy do portu w miejscowości Nexo. Następnie po zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć w porcie nastąpił czas wolny w czasie , którego jedni zwiedzali miasteczko inni wyruszyli w poszukiwaniu otwartych sklepów w celu zakupu pamiątek. Po powrocie na statek wdaliśmy się w długie dysputy o wędkarstwie morskim i nie tylko.

Następnego dnia o godz.3 wypływamy z portu. Godz. 5 pobudka oraz śniadanie i na łowy. W drugim dniu połowy nie były już tak obfite ale nie można było narzekać.

Po powrocie do portu w Kołobrzegu podsumowanie naszej wyprawy i małej rywalizacji.
W sumie każdy z uczestników złowił od 16 do 40 szt. dorsza na osobę.

W porcie prosto od rybaków uzupełniliśmy zapasy ryby zakupując świeże flądry i śledzie.

W godzinach wieczornych udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście nie zapominając o zakupie świeżo wędzonej ryby prosto z Bałtyku.

więcej zdjęć w galerii


 

VII KULIG ZIMOWY - WISŁA
02.03.2013

Już po raz siódmy Region IPA Cieszyn II zorganizował kulig rodzinny jako  wypoczynek, integrację i zabawę w Wiśle Czarne, w którym udział wzięło 40 osób.

W sobotę o godz. 14 nastąpił wyjazd uczestników kuligu autokarem z Cieszyna. Tym razem gościliśmy przedstawicieli Izby Celnej z Katowic,  przedstawiciela prewencji z Sosnowca oraz kilkunastu naszych członków  z Łodzi. Podróż przebiegała w bardzo miłej i luźnej atmosferze.

O godz. 16 po przybyciu do Wisła Czarne zasiedliśmy w wygodnych saniach po czym wyruszyliśmy na przepięknie malowniczą trasę naszego kuligu doliną Białej Wisełki. Po emocjach związanych z przejażdżką czekało na nas rozpalone palenisko w przestronnej i ciepłej kolibie gdzie każdy sam osobiście piekł sobie kiełbasę na ogniu, racząc się smacznymi gorącymi napojami.

Rozmowy i tańce trwały do 19:30 i aż żal było opuszczać miejsce zabawy.

W drodze powrotnej już planowaliśmy kulig 2014.

więcej zdjęć w galerii


WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE
REGIONU IPA CIESZYN II
01.03.2013


W Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Regionu IPA Cieszyn II, które odbyło się w dniu 01.03.2013 r.
w godzinach 17.00 – 19.00 w Hotelu GAMBIT, przy ulicy Bucewicza 18
w Cieszynie, wzięli udział członkowie Zarządu Regionu IPA Cieszyn II z siedzibą w Cieszynie, członkowie Komisji Rewizyjnej
Regionu IPA Cieszyn II oraz członkowie Regionu IPA Cieszyn II.

W trakcie przerwy zebrało się nowo wybrane Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II oraz Komisja Rewizyjna Regionu IPA Cieszyn II IV Kadencji.
W trakcie spotkania dokonano jawnego wyboru członków Prezydium na poszczególne stanowiska funkcyjne.


Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II, IV Kadencji:


Andrzej MAZUREK – Przewodniczący Zarządu Regionu;

Piotr ŻELAZNY – Sekretarz Zarządu Regionu;

Irena RUCHAŁA – Zastępca Sekretarza Zarządu Regionu;

Jerzy DOBROSZEK – Skarbnik Regionu;

Tomasz BANASIAK – Członek Zarządu Regionu;

Andrzej KŁOSOWSKI - Członek Zarządu Regionu.


Komisja Rewizyjna IPA Cieszyn II, IV Kadencji:


Robert UKLEJA – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej;

Jan CHROMIK – Członek Komisji Rewizyjnej;

Krzysztof ROSIAK – Członek Komisji Rewizyjnej.


Przewodniczący Walnego Zebrania Jerzy DOBROSZEK w ramach wolnych wniosków
i uwag podziękował wszystkim członkom Regionu IPA Cieszyn II za zaangażowanie w działalność na rzecz Stowarzyszenia oraz realizację zamierzonych planów Regionu w III Kadencji. Scharakteryzował również, jako Skarbnik Regionu IPA Cieszyn II, III Kadencji bieżącą sytuację finansową. Zwrócił uwagę na fakt, iż Region jako taki nie partycypuje w dochodach ze składki członkowskiej za dany rok kalendarzowy. Przypomniał, że część składki zostaje jako dochód
w Śląskiej Grupie Wojewódzkiej w Katowicach, a część zasila konto Sekcji Polskiej IPA. Zwrócił również uwagę na zmniejszające się wpływy Regionu pochodzące z darowizn od Sympatyków Regionu IPA Cieszyn II, jednocześnie zachęcił obecnych na Walnym Zebraniu członków Regionu do zintensyfikowania starań o pozyskanie nowych Przyjaciół – filantropów oraz o wspomożenie przez nich planowanych przez Prezydium Zarządu IV Kadencji przedsięwzięć integrujących środowiska służb mundurowych oraz prowadzoną przez nasz Region działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Następnie omówił przyczyny podniesienia Uchwałą Zarządu Ślaskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Katowicach składki członkowskiej na 2013 r. z 50.00 PLN na 70.00 PLN. W tej kwestii oświadczył, iż przez minione 10 lat nie nastąpiła zmiana kwoty składki. Jednocześnie nadmienił, iż w bieżącym roku Prezydiom Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Katowicach planuje rewolucyjne zmiany w komunikacji między członkami Stowarzyszenia polegające na uruchomieniu pełno zakresowej Internetowej platformy społecznościowej IPA. Jednocześnie każdy członek
Śl.G.W. IPA w Katowicach otrzyma na swój adres domowy kwartalnik IPA FUN.
Te przedsięwzięcia w sposób naturalny generują wzrost kosztów działalności Stowarzyszenia, jednocześnie podwyższając jego rangę i znaczenie w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

W trakcie Walnego Zebrania ustalono również, że wszystkie sprawy związane
z komunikacją w ramach Regionu IPA Cieszyn II będą się odbywały za pośrednictwem informacji zamieszczanych na stronie Internetowej www.ipa-cieszy,pl, poczty Internetowej e-mail oraz za pośrednictwem Członka Zarządu Regionu IPA Cieszyn II - Andrzeja KŁOSOWSKIEGO
w siedzibie Biura Turystycznego „OSTATNIE MIEJSCA” w Cieszynie, przy ulicy Stawowej.

Na zakończenie Walnego Zebrania Przewodniczący Zarządu Regionu IPA Cieszyn II,
IV Kadencji Andrzej MAZUREK jeszcze raz podziękował wszystkim uczestnikom za udział
w przedmiotowym Walnym Zebraniu i zachęcił do dalszej pracy na rzecz naszego Regionu, Grupy Wojewódzkiej i całego Stowarzyszenia IPA.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć właścicielowi Hotelu Gambit Panu Sławomirowi Węglarzy.


więcej zdjęć w galerii

 

2012

 

 

II REJS MORSKI HISZPANIA
07-14.10.2012

 

07 października 2012r niedziela

Wylądowaliśmy na lotnisku w Palma de Mallorca. Po dotarciu do portu odbieramy dwa jachty i sztaujemy się. Około 1800 wypływamy z portu. Za główkami obieramy kurs 280 i płyniemy w stronę Ibizy. Wiatr NW 0-1B ledwo co odczuwalny. Płyniemy nocą przez Morze Śródziemne. Pusto, cicho, spokojnie. Wspiera nas dieselgrot, więc w porcie Eivissa jesteśmy około 1200  08 października 2012r.

08 października 2012r. poniedziałek

Wypożyczamy samochody i zwiedzamy Ibizę. Trudno opowiadać, trzeba to zobaczyć. Piękne krajobrazy, no i temperatura powietrza 25 st.C. W Polsce w tym czasie pochmurno i temperatura około 3 st. C. Wieczorem zwiedzamy stare miasto. Jednych zachwyca, inni porównują z Wschodnią i Włókienniczą w Łodzi. Gusta nie podlegają dyskusji. Dyskotek na Ibizie w październiku jak na lekarstwo.

09 października 2012r. wtorek

Wypływamy w kierunku pobliskiej wyspy Formentera. Wiatr SE 1-2B. Dopływamy do Formentery i stajemy na kotwicowisku. Do brzegu dostajemy się na pontonach. Plażowanie, zbieranie muszelek i zachwycanie się widokami. Wieczorem wpływamy do portu La Savina na Formenterze. W nocy integrujemy się do świtu. Piosenki żeglarskie przy gitarze i nie tylko.

10 października 2012r. środa

Na wypożyczonych skuterach zwiedzamy wzdłuż i wpoprzek Formenterę. Podczas podróż skuterami przyjemny chłód. W czasie postoju daje o sobie znać wysoka temperatura. Wieczorem załoga Larusa IV wypływa w kierunku Ibizy eksplorować malownicze zatoczki, my czyli załoga El Demonio de Tasmania obieramy kurs na wyspę Cabrrera. Wiatr SE 1-2B. Płyniemy baksztagiem. Noc cicha i spokojna, gwieździsta. Nad Półwyspem Iberyjskim burze, jednak daleko od nas.

11 października 2012r. czwartek

Wpływamy do atolu wyspy Cabrrera będącej Parkiem Narodowym. Stoimy na boi, więc do brzegu dopływamy pontonem. Na wyspie dwa samochody, z czego jeden to radiowóz. Nocujemy w malowniczej zatoczce, śpiewając piosenki żeglarskie.

12 października 2012r. piątek

Wypływamy około 0900 z Cabrrery i obieramy kurs na Majorkę. Wreszcie dmucha 3-4B, więc nawet refujemy lekko grota. Po pięciu godzinach wpływamy do portu Palma de Mallorca. W główkach portu wita nas burza; leje jak z cebra. Dobijamy bezpiecznie do pomostu. Niebawem w porcie cumuje Larus IV, jesteśmy w komplecie.

13 października 2012r. sobota

Wynajętymi samochodami zwiedzamy Majorkę. Odwiedzamy malownicze miasteczka takie, jak: Soller, do którego można dojechać zarówno samochodem przez kręte górskie drogi, jak i też tramwajem tunelami górskimi,

Valdemossa, gdzie mieszkał jakiś czas Fryderyk Chopin. Miasteczko oprócz ulicy Chopina posiada też muzeum jemu poświęcone, w końcu miejscowość kurortowa o nazwie Andratx. Krajobrazy bajeczne, widoki przepiękne, słonecznie i malowniczo. Wieczorem zwiedzamy Palma de Mallorca i kosztujemy lokalne specjały kulinarne.

14 października 2012r. niedziela godzina 0330 wyokrętowujemy się i wracamy do chłodnej, mglistej i wilgotnej Polski.

Zapraszamy do wspólnych eskapad morskich w roku 2013r.


więcej zdjęć w galerii

 


IV REJS MAZURSKI - ŻAGLE 2012
16-22.09.2012

Dziennik rejsu.

15 września 2012 : Przyjazd do Portu Rydzewo. Pierwszy wspólny obiad w Barze pod Dębami. Lekko spóźnieni, ale ... już są- Koledzy z IPA Cieszyn II. Leje deszcz...Przy przystani nie ma ani jednego naszego jachtu. Okazuje się, że stoją wszystkie w Giżycku.

Po przyjeździe do Portu Tabat nad jeziorem Niegocin ształujemy się na naszych jachtach. Załoga Mirka nie wie, jak włączyć światła w kabinie. Z tego powodu mianują się sami "Blondynami" ... i przez cały rejs utwierdzają uczestników w przekonaniu, że ksywa adekwatna do bystrości ich umysłów.

16 września 2012 : Wpływamy wcześnie, bo już o 0700. Jezioro Niegocin wita nas powiewem 1B. Płyniemy sennie w stronę Mikołajek. Niestety nasz dzisiejszy przelot kończymy z powodu nadciągających ciemności w miejscowości Szymonka. Idziemy na ognisko, na którym bawią się sami ...policjanci, więc nas "ipowców" przyjęli "chlebem i wodą".

17 września 2012 : podczas przeprawy przez jezior Kotek Wielki załogę "Blondynów" zaatakowało nabrzeże i trzciny. Na szczęście dla "Blondynów" nabrzeże zrobiło to nieudolnie, a trzciny niezbyt brutalne. Cali i zdrowi dotarliśmy dzisiaj do Mikołajek przy wietrze nawet 3-4B. Załoga IPA Cieszyn II tzw. "Polska Południowa" cały czas niby z przodu, a ostatecznie 20 minut dopłynęła po nas. Po krótkim szukaniu "robali" dla wędkarzy popłynęliśmy jeziorem Mikołajskim na cypel Przeczka. Wiatr jakiś wiał, ale dziś już nie pamiętam jaki. Wieczór rewelacyjny: ognisko, ryba wędzona na przenośnej wędzarni "Polski Południowej", gitara i śpiew.

18 września 2012: wypłynęliśmy na jezioro Śniardwy już o 0700. "Polska Południowa" na skróty nie bojąc się kamienistego dna jeziora. My i "Blondyni" płyniemy "po bożemu" szlakiem. Kurs na Okartowo. Wiatr 2-3B. W Okartowie jesteśmy około 1400. Największe jezioro w Polsce za nami. I znów rewelacyjny wieczór przy gitarze i ognisku.

19 września 2012 wracamy od godziny 0700 na jezioro Śniardwy. Płyniemy bajdewindem przy sile wiatru około 3-4B, a więc wiatr słaby i umiarkowany. Z czasem zaczyna dmuchać dużo mocniej 5-6B, a więc dość silny i silny. Nerwowo nie zdążyło się zrobić, bo rozdmuchało się, gdy Przeczka była niedaleko. Ponieważ zaczęło padać,z realizacji planu płynięcia na jezioro Bełdany rezygnujemy. Lądujemy w Mikołajkach i ruszamy w miasto na spacer krajoznawczy. Po sezonie bary i puby zamknięte, więc cumujemy w Tawernie pod Złamanym Pagajem. Tradycyjnie już wino, gitara i śpiew. Personel przyjął nas jednak chłodno, cóż! połowa października przecież. O dziwo "Polska Południowa" położyła się spać już o 2100. Chyba dlatego, że w czwartek planowaliśmy wypłynąć wcześnie o 0700.

20 września 2012: płyniemy bajdewindem 2-3B halsując przez jezioro Tałty, dalej kanałami na jezioro Jagodne. Nocujemy w Rydzewie nad jeziorem Boczne. Noc zimna, ogrzewanie u "Blondynów" nie działa, więc rozgrzewamy się wewnętrznie.

21 września 2012: wypływamy na jezioro Niegocin. Dzisiaj w planie krótkie szkolenie w manewrowaniu jachtem pod żaglami. Po południu wpływamy na jezioro Wojnowo posiadające drugą bardziej malowniczą nazwę Szmaragdowe. Stajemy w miejscowości Kleszczewo. Piękny port i miejsce dla wędkarzy. Byli zachwyceni.  Wieczorem po pomyślnych połowach ostatnie ognisko, śpiewy, śmiechy i muzyka. Integracja na całego.

22 września: jeziorem Niegocin halsujemy ostro do Giżycka. Wiatr 3-4 i stale rosnący. Wysoka fala i silne podmuchy sprawiły, że żegluga po Niegocinie wymusiła na załogach zwiększenie czujności manewrowej. Około godziny 1600 cumujemy w Porcie Tabat w Giżycku i powoli pakujemy się do samochodów. Pogoda żegna nas chłodno i silnym, nieprzyjemnym wiatrem... ale cały rejs należał do wielce udanych. Kto tam nie był niech żałuje.

Zapraszam wszystkich serdecznie na następne rejsy po Mazurach i morzach w roku 2013. Szczegóły już wkrótce.

 

więcej zdjęć w galerii

 

IV DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE
REGIONU IPA CIESZYN II
04.08.2012

 

W zawodach udział wzięło 14 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.
Zmagania rozpoczęły się przy pięknej pogodzie pogodzie, która trwała prze obie tury.

Ryby brały bardzo słabo. Po pierwszej turze posiliwszy się gorącą pyszną grochówką wszyscy przystąpili z nowymi nadziejami do drugiej tury.

Po drugiej turze nastąpiło ogłoszenie wyników a następnie wręczenie pucharów i nagród rzeczowych. Następnie rozpoczęła się  część nieoficjalna przy smacznej grochówce i złocistym napoju przy którym opowieści o taaakiej rybie przeciągnęły się do późnego wieczora

Klasyfikacja Mistrzostw :


1 miejsce –
Szczeciński Jarosław – 4810 pkt.
2 miejsce – Otręba Jakub – 3860 pkt.

3 miejsce – Krzysztoń Tadeusz – 2220 pkt.
4 miejsce – Nytra Krzysztof – 2190 pkt.
5 miejsce – Mazurek Andrzej – 2070 pkt.
6 miejsce – Katolik Mariusz – 1850 pkt.


Pragniemy szczególnie podziękować Zarządowi PZW Pogórze za udostępnienie łowiska oraz bardzo miłą obsługę imprezy oraz naszemu serdecznemu przyjacielowi Sympatykowi Marianowi Michalakowi za obfite i smaczne jadło oraz napitek.

Serdeczne podziękowania dla Firmy ROBINSON oraz METRIX.


Do zobaczenia za rok.

 

więcej zdjęć w galerii


WYPRAWA NA POŁÓW DORSZA WŁADYSŁAWOWO
19-21.05.2012

W sobotę 19 maja z samego rana najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra wśród naszych członków oraz sympatyków wybrali się po raz kolejny na łowy tym razem na 3 dni do Władysławowa.

Wieczorem po przybyciu do Władysławowa udaliśmy się do pensjonatu kpt. Wiśniewskiego, który mieści się w Chłapowie. Następnie do późnych godzin nocnych prowadziliśmy długie dyskusje o rybach i nie tylko.

W niedzielny ranek wspólnie udaliśmy się na kamienistą plażę w Rozewiu celem połowów belony na spinning. Połowy belony tym razem nas nie rozpieszczały ale wspólnie udało się złowić 7 szt. tej wspaniale walczącej ryby.

W poniedziałek rano w porcie zastała nas wspaniała pogoda do wyjścia w morze. Po zaokrętowaniu się na kutrze Neptun wdaliśmy się w długie dysputy o wędkarstwie morskim, dzięki czemu szybko upłynął nam czas konieczny na dotarcie do ławic dorsza. Połowy okazały się bardzo udane i wyciągaliśmy dorsze przy każdym dryfie postojowym.

Po powrocie z morza podsumowanie naszej wyprawy i małej rywalizacji.
W sumie każdy z uczestników złowił od 10 do 18 szt. dorsza.

Około południa udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście nie zapominając o zakupie świeżo wędzonej ryby prosto z Bałtyku.

więcej zdjęć w galerii

 

REJS ŻEGLARSKI CHORWACJA
05-12.05.2012

1.    05 maja 2012, sobota – Chorwacja, port Biograd na Moru, marina Kornat, ształujemy się na pokładzie jachtu Gib Sea 43 „Morska Medvjedica”. Około 1800 wypływamy z portu na krótkie zapoznanie z jachtem. Wiatr 0B, manewrujemy na silniku. Pierwsza noc jeszcze w porcie macierzystym.
2.    06 maja 2012, niedziela – wypływamy, tradycyjnie już w rejsach organizowanych przez IPA, o godzinie 07.00. Kurs na wyspę Murter. Wiatr NNW-W o sile 2-4B. Płyniemy, więc fordewindem. W Murterze zwiedzamy okolicę. Widoki spowodowały, że Ola „ocipiała” z zachwytu.
3.    07 maja 2012, poniedziałek – wypływamy o 07.00. Kurs na Rogoźnicę. Wiatr wieje od wczoraj bez zmian, więc fordewindem wpływamy do Zatoki Rogoźnickiej. Z lokalnych ciekawostek: żonglujący sprzedawca lodów, któremu bardziej do gustu przypadają żeglarze płci męskiej. Ponadto ujawnili się kandydaci na Prezesa rejsu.
4.    08 maja 2012, wtorek. Kurs do miasta Trogir. Wiatr NNW-W o sile zaledwie 0-3B. Płyniemy sennie do malowniczego miasta położonego na niewielkiej wyspie. Z lokalnych ciekawostek: w Trogirze nigdy nie padał śnieg. Nocujemy w marinie Seget. Kaptan jachtu zaproponował załodze kąpiel w basenie. Chętnych nie było.
5.    09 maja 2012, środa. Kurs do jednej z zatok wyspy Solta. Wiatru zero, płyniemy więc na silniku. W zatoce stajemy pierwszy raz na kotwicy. Obowiązkowe zajęcia: skoki do wody, kąpiele morskie i słoneczne, wycieczki miejscopoznawcze pontonem. Po południu obieramy kurs do miasteczka Milna na wyspie Brać. Wiatru nie wiele więcej. Podejście do pomostu ćwiczy Marcin – nasz Pierwszy Oficer. Już wtedy widać, że ma chłop pojęcie. W porcie na naszych „żółtodzibów”: Tomka, Izę i Basię czekają aktracje. To ich pierwszy rejs, więc muszą przejść stosowne zaślubiny z Neptunem. Neptun po zaakceptowaniu przez Prozerpinę nadaje im imiona: Zadymiony Kambuz, Wąska Likszpara i Zardzewiała Szekla. Po uciechach wybieramy się na spacer do „centrum” Milny.
6.    10 maja 2012, czwartek. Obraliśmy kurs na maleńki port Opat na wyspie Kornat, archipelagu Kornaty. Wiatr bez zmian NNW-W o sile 2-4B. Z uwagi na planowane atrakcje nie halsujemy, tylko „prujemy” na dieselgrocie. W tym porcie kolejna atrakcja dla jednej z załogantek. Ola obchodzi urodziny siedząc na ławeczce bosmańskiej, podciągnięta pod lewy saling. Z lokalnych atrakcji portu Opat: prąd z agregatu i ryby w cenie jedynie 1200 zł dla 10 osób bez dodatków. Nie skorzystamy, bo mamy własnych mistrzów kambuza: Tomka, Izę i Agnieszkę.
7.    11 maja 2012, piątek. Wiatr NNW-W o sile 2-3B. Obieramy kurs na Biograd i wreszcie trochę halsowania na tym rejsie. Ponieważ załoga nie ma ochoty na zbyt szybki powrót do portu macierzystego stajemy na kotwicy pomiędzy wysepkami Vrgada i Artina. Kąpiel i przejażdżka pontonem na plażę Artiny oraz eksploracja złóż kamieni i muszli przypadła załodze do gustu. Około 1700 ruszamy pokonać ostatni odcinek naszego rejsu. Halsując dopływamy do Biogradu na Moru. Po uzupełnieniu zbiornika paliwa wplywamy do mariny Kornat. Ostatnie metry przed pomostem nie będą chlubą kapitana. Błąd podczas manewrowania spowodował konieczność podjęcia interwencji przez obsługę portu. Na szczęście brak strat finansowych i kaucja uratowana. Wieczorem smaczna kolacja. Chciałem napisać „uroczysta”, ale zapomniałem, że nie było na niej przemówienia w standardzie przemówień naszego organizatora Jurka, więc kolacja była tylko smaczna.
8.    Z ciekawostek: - wyjeżdżaliśmy z Biogradu przy temperaturze powietrza około 32 st. C, a w nocy , gdzieś w Austrii temperatura spadła do 2 st. C.
- Prezes rejsu nie został ostatecznie wyłoniony. Gratulacje dla kandydatów za wytrwałość
9.    Załoga twierdzi, że jej się bardzo podobało...Kapitan też tak twierdzi. Ahoy.

więcej zdjęć w galerii


VI KULIG ZIMOWY ZAKOPANE
03-05.02.2012

Już po raz drugi Region IPA Cieszyn II zorganizował kulig rodzinny jako 3 dniowy wypoczynek, integracja i zabawa w Zakopanem w którym udział wzięło 50 osób.

W piątek w godzinach rannych w silnym 36 osobowym składzie wyruszyliśmy autokarem z Cieszyna. Tym razem gościliśmy przedstawicieli z Regionu IPA Kłodzko oraz kilka osób z Łodzi , Zabrza oraz Dąbrowy Górniczej . Podróż przebiegała w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Po drodze zatrzymaliśmy się zgodnie z tradycją w stylowej karczmie Rzym w Suchej beskidzkiej w celu degustacji miejscowych przysmaków.

W Zakopanem na kwaterach czekali już na nas nasi członkowie i sympatycy z Bieszczad, Łodzi i Warszawy. Po zakwaterowaniu wieczorem udaliśmy się do wspaniałej restauracji Bąkowo-Zohylina-Wyżnio gdzie przy muzyce góralskiej na żywo w przemiłej atmosferze bawiliśmy się do późnych godzin nocnych , spożywając miejscowe specjały.

W sobotę każdy jak mógł wykorzystywał czas wolny. Spora grupa udała się na stok gdzie korzystali przez parę godzin z białego szaleństwa ze zniżką na stoku. Reszta zwiedzała Zakopane spacerując wzdłuż Krupówek i korzystając z innych atrakcji tego kurortu.

O godz. 17 udaliśmy na miejsce rozpoczęcia kuligu gdzie czekało już na nas 15 sań z wozakami i po zrobieniu pamiątkowych zdjęć  wyruszyliśmy na przepięknie malowniczą trasę naszego kuligu. Po emocjach związanych z przejażdżką czekały już na nas rozpalone 2 ogniska gdzie każdy sam osobiście piekł sobie kiełbasę na ogniu, popijając wspaniałego smacznego i gorącego grzańca.

W niedzielny poranek grupka amatorów białego szaleństwa ponownie udała się na rabatowany stok , a reszta zwiedzała Zakopane bądź odsypiała kulig.

O godz. 14 podsumowaliśmy imprezę i udaliśmy się w drogę powrotną do Cieszyna.

Szczególne podziękowania dla naszej członkini z Zakopanego Barbary Fudali oraz właścicieli restauracji Bąkowo-Zohylina-Wyżnio www.wyznio.zohylina.pl oraz dla Zakopiańskiej Grupy TOPR.

więcej zdjęć w galerii

 

 

2011


Współpraca z ZRiESG Oddział Cieszyn

 

W dniu 30.12.2011 na spotkaniu roboczym z Prezesem Związku Emerytów i Rencistów
Straży Granicznej Oddział Cieszyn Mariuszem Kosmatym, ustalono zasady szerokiej
współpracy pomiędzy naszymi organizacjami służącej integracji funkcjonariuszy
z emerytami.

II REJS MAZURSKI - ŻAGLE 2011
23-28.09.2011


23 września: Przystań Mazuria w Rydzewie nad jez. Boczne. Ształujemy się i oglądamy nasze jachty Tes 32 Dreamer.
Z bajerów m.in.: koło sterowe i ogrzewanie.

24 września: kurs na Węgorzewo, a więc po drodze: jez. Niegocin, Giżycko i most obrotowy na kan. Łuczańskim, jez. Kisajno, jez. Dargin, jez Kirsajty i wreszcie Mamry. W Węgorzewie okazało się, że "Dzieci We Mgle" hi hi się zgubiły i zamiast do Węgorzewa popłynęły gdzieś do Trygortu, a więc zaliczyły jez. Przystań. Wiatr zachodni 3-4B. Ostatni taki silny na tym rejsie.

25 września: płyniemy na południe. Tym razem Dzieci We Mgle się nie zgubiły, bo słabo wieje, 1-3B z zachodu. Pokonaliśmy jez. Mamry i jez. Dargin, ale już na Kisajnie dopadła nas flauta, więc kotwiczymy w zatoce Zimny Kąt. Tu wieczór przy muzyce żeglarskiej i nie tylko. Także czas dla wędkarzy.

26 września: halsujemy do Giżycka przy południowo-zachodnim wietrze 2B, więc płyniemy długo, co przekłada się na modyfikację zasięgu etapu. Dopływamy przez jez. Niegocin jedynie do Rydzewa. ale nie ma tego złego, co by na dobrze nie wyszło. Spożywamy obiad w Barze pod Świerkami, a potem wieczorek szantowy.

27 września:znowu pod wiatr południowo-zachodni do 2B, pokonujemy: jez. Jagodne i jez. Szymoneckie, a potem siecią kanałów dopływamy na jez. Tałty. Tu kierujemy się w stronę Mikołajek, a więc baksztagiem, dlatego w Mikołajkach jesteśmy z zapasem czasowym. Port w Mikołajkach jak zwykle pełen żeglarzy, aczkolwiek imprez żadnych.

28 września: prujemy bajdewindem 2-3B przez jez. Tałty i po południu pokonujemy jez. Jagodne, a następnie wpływamy do portu macierzystego w Rydzewie. Dzieci We Mgle do ostatniej chwili pływają na żaglach i to się chwali.
Ahoj do następnego razu.

więcej zdjęć w galerii

 

III DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE
REGIONU IPA CIESZYN II
06.08.2011

 

W zawodach udział wzięło 14 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.
Zmagania rozpoczęły się przy pięknej pogodzie, która trwała prze obie tury.

Ryby brały nawet nieźle. Po pierwszej turze posiliwszy się gorącą pyszną grochówką wszyscy przystąpili z nowymi nadziejami do drugiej tury.

Po drugiej turze nastąpiło ogłoszenie wyników a następnie wręczenie pucharów i nagród rzeczowych. Następnie rozpoczęła się  część nieoficjalna przy smacznej grochówce smalcu ze skwarkami i złocistym napoju przy którym opowieści o taaakiej rybie przeciągnęły się do późnego wieczora

Klasyfikacja Mistrzostw :


1 miejsce –
Szczeciński Jarosław – 7350 pkt.
2 miejsce – Dziąćko Mariusz – 4320 pkt.

3 miejsce – Szuliński Grzegorz – 4290 pkt.
4 miejsce – Dziąćko Dariusz – 3960 pkt.
5 miejsce – Michalak Marian – 2040 pkt.
6 miejsce – Otręba Jakub – 1560 pkt.


Pragniemy szczególnie podziękować Zarządowi PZW Pogórze za udostępnienie łowiska oraz bardzo miłą obsługę imprezy oraz naszemu serdecznemu przyjacielowi Sympatykowi Marianowi Michalakowi za obfite i smaczne jadło oraz napitek.

Serdeczne podziękowania dla Firmy ROBINSON za ufundowanie sprzętu wędkarskiego dla uczestników Mistrzostw.


Do zobaczenia za rok

więcej zdjęć w galerii

 

OFICJALNE PRZYJĘCIE W POCZET HOTELI REKOMENDOWANYCH
PRZEZ IPA
HOTELU GAMBIT W CIESZYNIE
10.06.2011

 

W piątek 10 czerwca doszło do spotkania w Hotelu Gambit w Cieszynie v-ce Prezydenta Sekcji Polskiej IPA Fryderyka Orepuka z właścicielem hotelu Sławomirem Węglarzym  w celu przyjęcia w/w hotelu w poczet hoteli rekomendowanych przez IPA.

W trakcie spotkania w którym uczestniczyli także przewodniczący oraz sekretarz Regionu IPA Cieszyn II jako rekomendujący hotel doszło do ustalenia szczegółów / 20 % zniżki dla IPA /oraz przekazania stosownych tabliczek do zawieszenia w recepcji i jak również na budynku hotelowym.

W imieniu Hotelu Gambit zapraszam wszystkich chętnych z kraju jak również gości zagranicznych do skorzystania z 20 % ulgi jaką oferuje nasz hotel dla wszystkich członków oraz sympatyków IPA za okazaniem stosownych legitymacji, których wzory posiada recepcja hotelowa / tzn. członek IPA stara oraz nowa legitymacja, Zasłużony SP IPA, Sympatyk ŚlGW IPA, PCSPP ŚlGW IPA, Certyfikat Zasłużony IPA Cieszyn /

"GAMBIT" PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWA SPÓŁKA Z O.O.

43-400 Cieszyn ul. Bucewicza 18

Tel Recepcja : +48 (33) 8520651, +48 (33) 4797979, +48 606915640
Fax Recepcja : +48 (33) 8513951

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn II
Andrzej Mazurek

więcej zdjęć w galerii


VI PIKNIK RODZINNY REGIONU IPA CIESZYN II
04.06.2011

 

4 czerwca – Region IPA Cieszyn II  zorganizował już VI Piknik Rodzinny połączony z obchodami dnia dziecka dla członków oraz sympatyków stowarzyszenia IPA wraz z rodzinami.

Wspólna zabawa odbyła się terenie Campingu Nadleśnictwa Ustroń Dobka.

Z okazji swojego święta dzieci mogły brać czynny udział w różnym ciekawych grach , konkursach i zabawach  organizowanych przez profesjonalną obsługę. Rozdawane były również cukierki oraz czekolady dla milusińskich.

Dla najmłodszych zorganizowany został również ciekawy pokaz tresury psa służbowego, który przeprowadzili przybyli na miejsce funkcjonariusze SG z którymi równie chętnie robiono zdjęcia w osprzęcie służbowym jaki posiadali przy sobie.

Dzieciaki mogły również bez ograniczeń korzystać z przejażdżki na kucyku.

W trakcie spotkania rozegrano otwarty turniej strzelecki z broni sportowej – małokalibrowej o Puchar Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II w kategorii kobiet, mężczyzn i dzieci.

Ogółem udział w zawodach brało 40 zawodników i zawodniczek.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Wyniki:

Dziewczyny:

1. Chmiel Marta - 23 pkt.

2. Pieszka Katarzyna - 19 pkt.

3. Sutor Magdalena - 16 pkt.

Kobiety:

1. Dobroszek Paulina - 63 pkt.

2. Liszka Iwona - 51 pkt.

3. Sproch Renata - 25 pkt.

Chłopcy:

1. Konieczny Jan - 14 pkt.

2. Tokarz Wojciech - 10 pkt.

3. Stosiek Sebastian - 8 pkt.

Mężczyźni:

1. Jura Zbigniew - 68 pkt.

2. Sproch Andrzej - 63 pkt.

3. Pawliński Piotr - 61 pkt.

Przybyli goście mogli skorzystać z jeszcze jednej atrakcji jaką była prezentacja repliki ciężkiego karabinu maszynowego CKM Browning wz.30 na gaz, który zorganizowali członkowie miłośników militariów 4 Pułku Strzelców Podhalańskich z Cieszyna.

W czasie pikniku uczestnicy posilali się przy smacznym poczęstunku kiełbasie z grilla, grochówce, smalcu ze skwarkami, przekąskach zimnej płyty i dzbanie złocistego napoju w bardzo miłej atmosferze , a rozmową w biesiadnym nastroju przy dobrej muzyce nie było końca.

W pikniku udział wzięło prawie  150 osób, w tym zaproszeni goście i członkowie stowarzyszenia z naszego oraz innych Regionów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Szczególne podziękowania dla:

INFOBOX , TRUCK  SERVICE, MARIAN  MICHALAK, PRESCO, LIZMAR, FIRMA  REMONTOWO  BUDOWLANA  BRZĘCZEK TADEUSZ, METRIX, ZOOPUPIL, USŁUGI  REMONTOWO  BUDOWLANE PAWLICZEK KAZIMIERZ, TELEWIZJA 24 EUROPA, PROFI AUTO,  PIEKARNIA , DARCZYŃCA  ANONIMOWY, SEKCJA MIŁOŚNIKÓW MILITARIÓW W CIESZYNIE  rok zał 1995.

więcej zdjęć w galerii

 

I REJS MAZURSKI - ŻAGLE 2011
07-11.05.2011

 

W dniach 06 - 11.05.2011 roku Odbył się I Rejs Mazurski członków Regionu IPA Cieszyn II i Region IPA Łódź-Centrum.

Z dziennika pokładowego:

06.07 - Przyjazd do portu LOK w Giżycku w godz. popołudniowych. Zaokrętowanie i sztauowanie na dwóch jachtach Joker 785, "Szybkiej Poli" i "pierwszy Raz". Wieczorna odprawa inauguracyjna przy grillu.

07.07 - Wyjście z portu o 7.00 (hi hi)i pierwszy hals na jez. Niegocin. Kurs na Rydzewo nad j.Bocznym. Siła wiatru 5B.Baksztag Potem jez. Jagodne i przejście kanałami na jez. Tałty. Dalej kurs na Mikołajki. Nocleg w wiosce żeglarskiej w Mikołajkach.

08.07 - Kurs na Ruciane - Nida, jak zwykle o 7.00 hi hi. Siła wiatru 1B. Pełny Bajdewind. Wcześniej rekonesans na jez. Śniardwy. Potem jez. Bełdany. Nocleg w porcie w Rucianem tuż obok śluzy Guzianka a przed snem wieczorne śpiewanie szant przy ognisku.

09.07 - Kurs na Mikołajki - i znów ta 7.00. Siła wiatru 1B. Postój w porze obiadowej w Mikołajkach. Bajdewind, więc halsujemy ostro na wiatr. Dalej kurs na port Zielony Gaj na jez. Kotek Wielki. Po drodze jez. Tałty i Tałtowisko. Wiatr niestety 0B - sztil. Prujemy na silnikach. Potem nocleg i oczywiście nocne śpiewanie piosenek żeglarskich a nawet tańce.

10.07 - Eh ta 7.00, kurs na Giżycko. Siła wiatru 2B. Bajdewind - znowu pod wiatr. Przez jez. Jagodne i Niegocin. Potem przejście kan. Łuczańskim na jez. Kisajno i kurs na zat. Zimny Kąt. Flauta. Na miejscu impreza wieńcząca I Edycję IPA pod żaglami, tańce, hulanki, swawole.

11.07 - Wracamy do Giżycka. Półwiatr. Siła wiatru 2B. Wchodzimy do portu LOK w Giżycku. Wyokrętowanie, pamiątkowe foto, miłe pożegnania (z łezką w oku) i ...zapraszamy na II Edycję IPA pod żaglami.

Należy jeszcze dodać że komandorem Rejsu i jednocześnie kapitanem "Szybkiej Poli" był kolega Janusz Lasota, kapitanem jachtu "Pierwszy Raz" był Mirosław Mazur.


I REJS MAZURSKI IPA - prezentacja multimedialna


więcej zdjęć w galerii

 

WYPRAWA NA POŁÓW DORSZA WŁADYSŁAWOWO
05-08.05.2011

 

W czwartek 5 maja z samego rana najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra wśród naszych członków oraz sympatyków wybrali się po raz kolejny na łowy tym razem na 3 dni do Władysławowa.

Wieczorem po przybyciu do Władysławowa udaliśmy się do pensjonatu kpt. Wiśniewskiego, który mieści się w Chłapowie. Po zasiedleniu pokoi czekaliśmy już tylko na przybycie naszych członków z Bieszczad , którzy przybyli własnym środkiem transportu. Następnie do późnych godzin nocnych prowadziliśmy długie dyskusje o rybach i nie tylko z naszym gospodarzem.

W piątek rano w porcie zastała nas wspaniała pogoda do wyjścia w morze. Po zaokrętowaniu się na kutrze Neptun wdaliśmy się w długie dysputy o wędkarstwie morskim, dzięki czemu szybko upłynął nam czas konieczny na dotarcie do ławic dorsza. Połowy okazały się bardzo udane i wyciągaliśmy dorsze przy każdym dryfie postojowym.

Po powrocie do portu udaliśmy się do przyportowej restauracji gdzie przy wspólnym posiłku zawzięcie omawialiśmy wrażenia z rejsu. Pod wieczór najwytrwalsi uczestnicy udali się na plażę z wędkami celem maksymalnego wykorzystania okazji pobytu nad morzem.

W sobotę dalsza część przygody. Wchodzimy na kuter i w morze. Tym razem szczęście sprzyjało tak sobie dopóki nie trafiliśmy na obfitą ławicę dorsza gdzie nadrobiliśmy stracony wcześniej czas.

Po powrocie z morza podsumowanie naszej wyprawy i małej rywalizacji.
W sumie każdy z uczestników złowił przez dwa dni od 8 do 18 kg dorsza  (ważonych po wypatroszeniu)

Po podsumowaniu naszych zmagań zostały wręczone nagrody oraz statuetka za największego dorsza 2,3 kg.

W niedzielny ranek wspólnie udaliśmy się na kamienistą plażę w Rozewiu celem połowów belony na spinning. Połowy niestety nie udały się przez nagłe ochłodzenie co spowodowało przesunięcie terminu żerowania tej jakże pięknej ryby.

Około południa udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście nie zapominając o zakupie świeżo wędzonej ryby prosto z Bałtyku.

Specjalne podziękowania dla: TV Reporter, Robinson , Profi Auto.

 


więcej zdjęć w galerii


V ZAWODY WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN II
16.04.2011


Już po raz piąty Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II zorganizowało zawody wędkarskie w łowiskach koła PZW Beskid w Pogórzu.

W zawodach udział wzięło 15 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków IPA.

Pogoda dopisała znakomicie i oprócz połowów można się było nawet skutecznie opalać. Ryby dopisały tak sobie.

Ale atmosfera zawodów zrekompensowała wszystko.

Klasyfikacja zawodów:

1 miejsce – Barski Klaudiusz - 1860 pkt.

2 miejsce – Sochacki Andrzej – 1670 pkt.

3 miejsce – Cieślar Jan – 1160 pkt.

Po wręczeniu nagród i części oficjalnej zasiedliśmy wszyscy przy smacznej grochówce z wkładką.

Za ufundowanie nagród rzeczowych dziękujemy firmie Robinson oraz firmie Studio Reklamy Bakard.

Za poczęstunek oraz patronat nad zawodami pragniemy serdecznie podziękować naszemu wiernemu

Sympatykowi Marianowi Michalakowi.

Za relacje filmową z zawodów serdeczne podziękowania firmie TV 24 Europa.

                                       

więcej zdjęć w galerii

 

V KULIG ZIMOWY ZAKOPANE
11-13.02.2011

 

Już po raz piąty Region IPA Cieszyn II zorganizował kulig rodzinny tym razem był to 3 dniowy wypoczynek, integracja i zabawa w Zakopanem w którym udział wzięło 56 osób.

W piątek w godzinach rannych w silnym 45 osobowym składzie wyruszyliśmy autokarem z Cieszyna. Tym razem gościliśmy dwie silne grupy naszych członków z Łodzi oraz  10 osobową grupę naszych przyjaciół z Raciborza. Podróż przebiegała w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Po drodze zatrzymaliśmy się w stylowej karczmie Rzym w Suchej beskidzkiej w celu degustacji miejscowych przysmaków.

W Zakopanem na kwaterach czekali już na nas nasi członkowie i sympatycy z Bieszczad, Krakowa i Warszawy. Po zakwaterowaniu wieczorem udaliśmy się do wspaniałej restauracji Bąkowo-Zohylina-Wyżnio
gdzie przy muzyce góralskiej na żywo w przemiłej atmosferze bawiliśmy się do późnych godzin nocnych , spożywając miejscowe specjały.

W sobotę każdy jak mógł wykorzystywał czas wolny. Spora grupa udała się na stok gdzie korzystali przez parę godzin z białego szaleństwa ze zniżką na stoku. Reszta zwiedzała Zakopane spacerując wzdłuż Krupówek i korzystając z innych atrakcji tego kurortu.

O godz. 17 udaliśmy się busami na Gubałówkę gdzie czekało już na nas 14 sań z wozakami i po zrobieniu pamiątkowych zdjęć  wyruszyliśmy na przepięknie malowniczą trasę naszego kuligu. Po emocjach związanych z przejażdżką czekała już na nas rozpalone ognisko na samym szczycie Gubałówki gdzie każdy sam osobiście piekł sobie kiełbasę na ogniu, popijając wspaniałego smacznego i gorącego grzańca.

W niedzielny poranek grupka amatorów białego szaleństwa ponownie udała się na rabatowany stok , a reszta zwiedzała Zakopane bądź odsypiała kulig.

O godz. 13 podsumowaliśmy imprezę i udaliśmy się w drogę powrotną do domów.

Szczególne podziękowania dla naszej członkini z Zakopanego Barbary Fudali oraz właścicieli restauracji Bąkowo-Zohylina-Wyżnio www.wyznio.zohylina.pl

 


2010


18.12.2010

W dniu 18.12.2010 podczas 5 Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego Delegatów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA delegaci grupy wybrali do pełnienia funkcji w Prezydium Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA z siedzibą w Katowicach n/w osoby.

W składzie nowego Prezydium na lata 2010-2013 znaleźli się:

Paweł Michalak
Prezes Zarządu

Krzysztof Skowron
Sekretarz

Dariusz Klyta
Z-ca Sekretarza

Paweł Pasternak
Skarbnik

Dariusz Walczak
Członek Prezydium

Mirosław Kołek
Członek Prezydium

Grzegorz Mucha
Członek Prezydium

Piotr Żelazny
Członek Prezydium

Po raz pierwszy w historii członek naszego Regionu został wybrany do Prezydium Zarządu ŚlGW IPA.


WYPRAWA NA POŁÓW DORSZA DARŁÓWEK
05-07.11.2010

W piątek 5 listopada najwięksi miłośnicy morskich połowów z kutra wśród naszych członków oraz sympatyków wybrali się po raz drugi na łowy do Darłowa.

Rano w porcie zastała nas nie najlepsza pogoda ale kutry wypływały w morze. Już po godzinie rejsu okazało się, że tylko nieliczni nie zmierzyli się z chorobą morską. Na łowisku okazało się , że będzie trzeba zmierzyć się nie tylko z połowami ale również z utrzymaniem równowagi na pokładzie przy 6 stopniach Beauforta. Pomimo tych trudności połowy okazały się niezłe i prawie każdy miał po kilkanaście złowionych dorszy.

Po powrocie do portu udaliśmy się do zaprzyjaźnionej willi z noclegami gdzie przy wspólnym posiłku zawzięcie omawialiśmy wrażenia z rejsu do późnych godzin wieczornych.

W niedzielny ranek wspólnie udaliśmy się do portu celem zakupu wędzonych ryb oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia, najbardziej zapaleni wędkarze udali się na połowy w porcie ale niestety bez skutku.

Około południa udaliśmy się w drogę powrotną podczas której już planowaliśmy wyprawę w przyszłym roku.

więcej zdjęć w galerii

 

WYRÓŻNIENIE DLA REGIONU IPA CIESZYN II
06.10.2010

Podczas zebrania Delegatów ŚlGW IPA w dniu 6 października 2010 Prezes ŚlGW wręczył na ręce Przewodniczącego Regionu IPA Cieszyn II okolicznościową tabliczkę z wygrawerowanym wyróżnieniem dla Regionu za przeprowadzenie w 2009 roku największej liczby imprez kulturalnych, rocznicowych i sportowych.

W imieniu Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II chciałbym wyrazić podziękowanie za dostrzeżenie i wyróżnienie naszych starań wkładanych w rozwój i propagowanie idei naszego Stowarzyszenia. Jednocześnie wyrażając nadzieję, że współpraca ze Śląską Grupą Wojewódzką w najbliższych latach będzie układała się równie owocnie.

 

Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn II
Andrzej Mazurek

Servo Per Amikeco

 

 

 

 

WYCIECZKA W BIESZCZADY
23-26.09.2010

 

PROGRAM WYCIECZKI:

24 września – piątek - przyjazd do miejscowości Solina, zakwaterowanie w Agroturystyce nad Zalewem Solińskim.

Ok godz.11.00 wyjazd do miejscowości WETLINA, z której odbył się start wyprawy w bieszczadzkie góry. 25 km trasa podzielona jest na dwa odcinki.

Pierwszy z odcinków do pokonania to POŁONINA WETLIŃSKA.

Średni czas wędrówki na tej trasie to ok. 6 godzin. Odcinek ten kończy przerwą na rekreację oraz noclegiem w górach na wysokości 1228 w Schronisku CHATKA PUCHATKA.

25 września – sobota - dalszy ciąg wyprawy. Do pokonania POŁONINA CAREŃSKA. Średni czas przemarszu dla tego odcinka wynosi ok. 9 godzin.

Meta całej wyprawy miała miejsce w miejscowości WOŁOSATE, a następnie przejazd do Soliny w celu poddania się „oblucji zmęczonego i spoconego ciała”. W godzinach wieczornych wszyscy spotkali się na podsumowaniu wyprawy w ramach integracji przy ognisku.

26 września – niedziela – rekreacja indywidualna nad Zalewem Solińskim. Po południu powrót do domu.

 


więcej zdjęć w galerii

 

WYCIECZKA DO LWOWA NA UKRAINIE
10-12.09.2010

 

09 września 2010 o godz. 23:45 w Cieszynie usadowiwszy się w wygodnym autokarze wyruszyliśmy w podróż do Lwowa na Ukrainie. Tym razem gościliśmy również naszych przyjaciół z IPA Racibórz oraz IPA Cieszyn I w sumie 48 osób.

O godz.6:30 docieramy do Przemyśla gdzie wsiada do nas pilot z przemyskiego biura podróży Bukowina i gdy zaczyna opowieści od razu podróż staje się bardzo ciekawa i urozmaicona.

Docieramy na granicę i po 1 godzinie wjeżdżamy na drogę międzynarodową do Lwowa. Kto narzekał na stan polskich dróg od razu do nich zatęsknił, ale tego nie da się opowiedzieć to trzeba przeżyć.

Ciekawostką jest umieszczenie 4 progów zwalniających na terenie 2 wsi / po 4 w każdej / na drodze międzynarodowej ale nie opiszę dlaczego zostały tam umieszczone po prostu , ażeby się tego dowiedzieć trzeba odwiedzić Lwów.

We Lwowie zaczynamy zwiedzanie od dworca kolejowego gdzie czeka już na nas polskojęzyczny przewodnik, który nie opuści nas już przez całe dwa dni.

Po zwiedzeniu dworca zwiedzamy również Katedrę św. Jury, Wysoki Zamek, panoramę Lwowa, Cmentarz Łyczakowski, Memoriał Orląt Lwowskich gdzie wykonano nam grupowe zdjęcie, które każdy uczestnik otrzymał gratis od biura podróży.

Następnie jedziemy do hotelu Mirage w Sudowej Wiszni celem zakwaterowania i posilenia się obiadokolacją. Czas wolny spędzaliśmy na basenie hotelowym jak również w podgrupach gawędząc do późnych godzin nocnych.

Na drugi dzień po śniadaniu wyruszamy na dalszy podbój Lwowa  przewodnikiem zaliczając po kolei : Operę, pomnik A. Mickiewicza, Stare Miasto – kamieniczki w rynku – perły architektury renesansowej i barokowej, Kamienica Królewska / Sobieskiego  /, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska i inne.

W trakcie zwiedzania  mieliśmy czas wolny , który wszyscy chętnie wykorzystali na zakupy oraz kawę i obiad w licznych kawiarenkach i restauracjach racząc się Lwowskimi potrawami.

Wieczór powrót do hotelu obiadokolacja , następnie bankiet przy suto zastawionym stole i Ukraińskim zespole muzycznym przy którym zabawa był naprawdę udana i prawie do białego rana.

W niedzielę po śniadaniu około południa wyruszamy w drogę powrotną  do granicy na której spędzamy 1.5 godziny i potem już tylko azymut Cieszyn.

Szczególne podziękowania dla Henryka Szymiczka usługi transportowe z Jastrzębia Zdroju.

 

więcej zdjęć w galerii

 

WCZASY W TUNEZJI
12-26.08.2010

 

Już po raz drugi Region IPA Cieszyn II zorganizował  wczasy za granicą tym razem w Tunezji.


Wczesnym rankiem 12 sierpnia 2010 spotkaliśmy się w silnym składzie 23 osób na lotnisku w Pyrzowicach aby udać się w podróż na wymarzone wakacje.

Po przybyciu na lotnisko zostaliśmy przywitani przez kierownika zmiany SG, który wziął nas pod swoją opiekę.

Po odprawie i zakupach w Baltonie zasiedliśmy wygodnie w Boeingu 737 linii Tunis Air w towarzystwie przyjaciół z IPA Włodawa, IPA KGSG oraz sympatyków ze śląska.

Na lotnisku w Monastirze  przywitał nas iście afrykański upał jednak wkrótce odetchnęliśmy z ulgą po ulokowaniu się w klimatyzowanych busach.

Po zakwaterowaniu w hotelu oddaliśmy się zasłużonemu wypoczynkowi, opalaniu i kąpieli jak również innym miejscowym atrakcją.

W czasie pobytu zwiedziliśmy również Sousse , port El Kantaoui . Część uczestników zaliczyło również dwudniową wyprawę na Saharę oraz wzięło udział w wieczorze Tunezyjskim.

Szczególne podziękowania dla Adriana Brachaczka z biura podróży V Bus Elba z Żor oraz firmy INFOBOX za wspaniałe koszulki przez które byliśmy wszędzie z daleka rozpoznawalni.

 


więcej zdjęć w galerii

 

II DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE REGIONU IPA
CIESZYN II
- 31.07.2010

 

Prezydium Zarządu Regionu zorganizowało już po raz kolejny tym razem II DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE .
W zawodach udział wzięło 18 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.

Zmagania rozpoczęły się przy zachmurzonym niebie jednak wkrótce potem zrobiła się piękna pogoda, która trwała prze obie tury.

Ryby brały umiarkowanie ale efekty były i tak bardzo dobre.Po pierwszej turze posiliwszy się gorącą pyszną grochówką wszyscy przystąpili z nowymi nadziejami do drugiej tury.

Po drugiej turze nastąpiło ogłoszenie wyników a następnie wręczenie pucharów , dyplomów i nagród rzeczowych. Następnie rozpoczęła się  część nieoficjalna przy smacznym golonku i złocistym napoju przy którym opowieści o taaakiej rybie przeciągnęły się do późnego wieczora

Klasyfikacja Mistrzostw :


1 miejsce – Dziąćko Dariusz – 6830 pkt.

2 miejsce – Szczeciński Jarosław – 6040 pkt.

3 miejsce – Swatek Marcin – 4310 pkt.

4 miejsce – Szuliński Grzegorz – 3220 pkt.

5 miejsce – Otręba Roman – 2080 pkt.

6 miejsce – Otręba Jakub – 2040 pkt.

7 miejsce – Siudak Tomasz – 1630 pkt.

8 miejsce – Mazurek Andrzej – 1050 pkt.

9 miejsce – Katolik Mariusz – 560 pkt.

10 miejsce – Baścik Jarosław – 310 pkt.


Pragniemy szczególnie podziękować Zarządowi PZW Pogórze za udostępnienie łowiska oraz bardzo miłą obsługę imprezy oraz naszemu serdecznemu przyjacielowi Sympatykowi Marianowi Michalakowi za obfite i smaczne jadło oraz napitek.


Serdeczne podziękowania dla Firmy ROBINSON za ufundowanie wspaniałego sprzętu wędkarskiego dla uczestników Mistrzostw


Do zobaczenia za rok


 

więcej zdjęć w galerii

 

UZYSKANIE OSOBOWOŚCI PRAWNEJ DLA REGIONU IPA CIESZYN II
02.07.2010

 

W dniu 02 lipca 2010 roku zgodnie z podjętą decyzją przez Zarząd Regionu IPA Cieszyn II wyrażoną na walnym zebraniu w dniu 13 marca 2010 roku uzyskano dla Regionu IPA Cieszyn II  osobowość prawną poprzez dokonanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie  Rejonowym VIII Wydział Gospodarczy KRS w Bielsku-Białej pod numerem 0000360245 


V PIKNIK RODZINNY REGIONU IPA CIESZYN II USTROŃ DOBKA
05.06.2010

 

6 czerwca – Region IPA Cieszyn II  zorganizował już V Piknik Rodzinny tym razem z uwzględnieniem dnia dziecka dla członków oraz sympatyków stowarzyszenia IPA wraz z rodzinami.
Wspólna zabawa odbyła się terenie Campingu Nadleśnictwa Ustroń Dobka.
W trakcie spotkania rozegrano otwarty turniej strzelecki z broni sportowej – małokalibrowej o Puchar Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II w kategorii kobiet, mężczyzn i dzieci.

Ogółem udział w zawodach brało 52 zawodników i zawodniczek.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Mężczyźni:
1. Kolonko Krzysztof - 64 pkt
2. Waliczek Marek - 62 pkt
3. Golonko Jerzy - 56 pkt

Kobiety:
1. Żmieńko Ludmiła - 53 pkt
2. Podżorska Edyta - 17 pkt
3. Golonko Elżbieta - 16 pkt

Dziewczynki:
1. Jodłowska Ewa - 45 pkt
2. Waliczek Zofia - 25 pkt
3. Żelazny Karolina - 24 pkt

Chłopcy:
1. Banasiak Zachariasz - 31 pkt
2. Kaniewski Jakub - 22 pkt
3. Konieczny Jan - 13 pkt

Z okazji dnia dziecka dzieci miały zorganizowane różne ciekawe gry , konkursy i zabawy  organizowane przez profesjonalną obsługę.Rozdawane były również słodycze dla milusińskich.
Dla najmłodszych zorganizowany został również ciekawy pokaz tresury psa , który przeprowadził Bogdan Mader.

Bardzo dużo emocji wyzwolił również szybki konkurs przeciągania liny.

Podczas pikniku uczestnicy posilali się przy smacznym poczęstunku i dzbanie złocistego napoju w bardzo miłej atmosferze , a rozmową w biesiadnym nastroju nie było końca.

Zebranych bawiła również wspaniała kapela góralska Torka.

W pikniku udział wzięło prawie 200 osób, w tym zaproszeni goście i członkowie stowarzyszenia z naszego oraz innych Regionów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Gościliśmy również funkcjonariuszy Urzędu Celnego jak i gości ze Słowacji.

 


więcej zdjęć w galerii

 

IV ZAWODY WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN II
POGÓRZE 29.05.2010

 

Już po raz czwarty Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II zorganizowało zawody wędkarskie  w łowiskach koła PZW Beskid w Pogórzu.
W zawodach udział wzięło 12 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.
Pogoda dopisała znakomicie, ryba tak sobie.


Klasyfikacja zawodów:

1 miejsce – Otręba Jakub - 4710 pkt.

2 miejsce – Szczeciński Jarosław – 4350 pkt.

3 miejsce – Otręba Roman – 2570 pkt.

Po wręczeniu nagród i części oficjalnej zasiedliśmy wszyscy przy smacznej grochówce z wkładką.
Za ufundowanie nagród rzeczowych dziękujemy firmie Robinson.
Za poczęstunek oraz patronat nad zawodami pragniemy serdecznie podziękować naszemu wiernemu Sympatykowi Marianowi Michalakowi.


 

więcej zdjęć w galerii

 

WEEKEND NAD MORZEM BAŁTYCKIM
KARWIA  14-16.05.2010

 

Kontynuując tradycję weekendowych wypadów nad morze bałtyckie udaliśmy się w silnej grupie 17
osób późnym wieczorem 14 maja w długą trasę do Karwi gdzie czekały już na nas kwatery w ośrodku
wczasowym SG.

Ponieważ czas w miłym towarzystwie szybko płynie rychło znaleźliśmy się na miejscu i po
zakwaterowaniu każdy udał się w swoją stronę w celu różnego spędzenia czasu wolnego.Następnego
dnia wczesnym rankiem grupa zapaleńców morskich połowów udała się do Władysławowa celem
zaokrętowania się na MS NEREIDA, udając się na połów dorsza.
Wyprawa przebiegła znakomicie na 3 stopniach Buforta ryby dopisały choć nie były imponującej
wielkości.

W czasie rejsu reszta wycieczki zwiedzała Władysławowo.
po powrocie do Karwi cała ekipa spotkała się na świetlicy gdzie ogłoszono wyniki połowów i
rozdano wspaniałe nagrody jakie ufundował ROBINSON.

Po tej oficjalnej części zasiedliśmy do wspólnego grila, który zakończył się o bardzo późnej
porze.

W niedzielę w południe udaliśmy się w drogę powrotną zatrzymując się po drodze przy latarni
morskiej w Rozewiu gdzie najwięksi zapaleńcy zmierzyli się z beloną na kamienistej plaży,
ponieważ o tej porze roku w tym miejscu znakomicie łowi się ją tutaj na spining.

Po drodze w Płocku odwiedziliśmy jeszcze sklep z rybami wędzonymi gdzie każdy smakosz mógł
zaopatrzyć się we wszelakie gatunki.

Do zobaczenia za rok.

 

więcej zdjęć w galerii

 

POŚWIĘCENIE SZTANDARU SP IPA - TORUŃ
20.03.2010

 


więcej zdjęć w galerii

 

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE REGIONU IPA CIESZYN II
13.03.2010

W sobotnie popołudnie 13 marca 2010 roku w restauracji Zielone Wzgórze w Cieszynie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Regionu IPA Cieszyn II.

Wybory Prezydium Regionu III kadencji na pewno przejdą do naszej historii jako szczególne wydarzenie ponieważ przyjmując nasze zaproszenie zaszczycił nas swoją obecnością Prezydent Sekcji Polskiej IPA Arkadiusz Skrzypczak uczestnicząc w nich razem z nami  od samego południa do późnych godzin wieczornych.

Korzystając z okazji pobytu Prezydenta już od piątkowego popołudnia Przewodniczący Regionu doprowadził do wspólnego spotkania z właścicielem hotelu  w Cieszynie gdzie po owocnych rozmowach ustalono , że w/w hotelem zostanie podpisana stosowna umowa o współpracy z Sekcją Polską IPA. W ramach tej współpracy członkowie IPA i Zasłużeni dla sekcji polskiej IPA po okazaniu ważnej legitymacji IPA maja prawo dokonywać rezerwacji indywidualnych i grupowych ze zniżką 20 % od cen rozliczeniowych./wkrótce dokładne informacje/

W Walnym Zebraniu uczestniczyli członkowie Regionu IPA Cieszyn II nie tylko z Cieszyna i okolicy ale również z naszych placówek zamiejscowych a mianowicie Łodzi, Zgorzelca, oraz Przemyśla.

W zebraniu jak i w części konsumpcyjno – rozrywkowej uczestniczyli również zaproszeni goście :
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Sekcji Polskiej IPA Tadeusz Stachańczyk, Prezes Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Paweł Michalak, Skarbnik Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Krzysztof Walczyński, Członek Prezydium Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Janusz Podżorski, Przewodniczący Regionu IPA Katowice II Marek Kościelny, Przewodniczący Regionu IPA Pszczyna Józef Gorzałka, Członek Prezydium Zarządu Regionu IPA Chorzów Maciej Maciejewski, Prezesi firmy Truck Service S.J.

Po przywitaniu gości i otwarciu zebrania ustępujący Przewodniczący Regionu przedstawił sprawozdanie z działalności Prezydium Zarządu Regionu za lata 2007-2010, następnie sprawozdanie przedstawił Przewodniczący Komisji Rewizyjnej występując jednocześnie z wnioskiem o udzielenie absolutorium ustępującym członkom prezydium Zarządu , które zostało udzielone w czasie stosownego głosowania.

Na ręce Przewodniczącego Regionu Prezydent przekazał pamiątkowy Certyfikat z okazji VI rocznicy powstania Regionu IPA Cieszyn II ze słowami uznania i podziękowania za włożony trud i zaangażowanie w kultywowaniu idei Artura Troopa.


Z rąk Przewodniczącego w imieniu całego Regionu Prezydent otrzymał bluzę  polar oraz koszulkę polo z wyszytymi imiennymi inicjałami.

Następnie po zgłoszeniu kandydatur do nowego Prezydium Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej nastąpiło głosowanie po którym został wyłoniony skład w/w organów:

Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II  - III kadencja:

Przewodniczący – Andrzej Mazurek
Sekretarz – Piotr Żelazny
Z-ca Sekretarza – Dariusz Niedziołka
Skarbnik – Jerzy Dobroszek
Członek Zarządu – Żanet Kuzianik-Twaróg
Członek Zarządu – Tomasz Banasiak

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący – Piotr Franek
Członek – Piotr Stebel
Członek – Jan Chromik

Po krótkim podziękowaniu za okazane zaufanie i wybór Przewodniczący Regionu przedstawił plany działania oraz zamierzone przedsięwzięci na rok 2010 oraz przedstawił propozycje kilku uchwał wykorzystując przy okazji fakt ,iż Walne Zebranie Członków Regionu IPA jest organem władzy SP IPA  , które przyjęto poprzez stosowne głosowanie.

Prezydent dokonał również uroczystego wręczenia legitymacji członkowskich osobą które w 2010 roku wstąpiły w szeregi IPA w naszym Regionie.

Następnie Walne Zebranie zostało zamknięte a Przewodniczący zaprosił wszystkich obecnych do suto zastawionego stołu gdzie dyskusja przy dobrej muzyce oraz jedzeniu i napitku trwała do późnych godzin wieczornych.

więcej zdjęć w galerii

 

ZAWODY NARCIARSKIE REGIONÓW IPA CIESZYN I i IPA CIESZYN II
03.03.2010

W dniu 03 marca 2010r na stoku wyciągu narciarskiego „ Siglany” w Wiśle odbyły się zawody narciarskie w slalomie gigancie o Puchar Komendant Komisariatu Policji w Wiśle i Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji  IPA Cieszyn I i IPA Cieszyn II.

W zawodach udział wzięło 50 policjantów, strażników granicznych z rodzinami. Było mnóstwo zabawy i sportowych emocji. Uczestnicy tym razem zamiast mundurów założyli kombinezony narciarskie i narty. O randze zawodów świadczy fakt ufundowania pucharów przez Burmistrza Miasta Wisły, którego na zawodach reprezentował Pan v-ce burmistrz Jan Cieślar i kierownik Referatu Promocji Turystyki i Sportu UM Wisły Pani Ewa Zorychta. Zawody odbyły się na znakomicie przygotowanej trasie, w 5 kategoriach wiekowych. Najmłodsze dzieci zadowoliły się zjeżdżaniem na jabłuszkach. W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczyn zwyciężyła Karolina Podżorska. Na drugim stopniu podium uplasowała Oliwia Malczyk, trzecia była Dagmara Pawelska, a czwarta Jagoda Gołombek. W kategorii chłopców zwyciężył Damian Nadolny, przed Jakubem Legierskim i Jakubem Hazuka. W kategorii kobiet zwyciężyła Adela Malczyk, przed Karoliną Marek. Wśród mężczyzn do 35 lat zwyciężył Mariusz Wnętrzak, przed Aleksandrem Gąsior i Michałem Kohut. W najliczniejszej kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 35 lat zwyciężył Grzegorz Mazur, przed Jerzym Jopek i Piotrem Duczmalewskim. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trójki zawodników puchary, medale, upominki wręczane przez Z-cę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie nadkom. Jacka Bąka, Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle kom. Marka Legierskiego, przewodniczącego Regionu IPA Cieszyn II Andrzeja Mazurka. Po zawodach ,przy kiełbasie z grilla i napojach trwały jeszcze długo dyskusje i omawiane były wrażenia z zawodów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sekretarz regionu IPA Cieszyn I Janusz Podżorski wraz z przewodniczącym regionu IPA Cieszyn II Andrzejem Mazurkiem.

Janusz Podżorski-IPA Cieszyn I

Andrzej Mazurek-IPA Cieszyn II

więcej zdjęć w galerii


IV RODZINNY KULIG ZIMOWY REGIONU W USTRONIU DOBCE
06.02.2010

W mroźne sobotnie popołudnie 6 lutego członkowie oraz sympatycy Regionu IPA Cieszyn II wraz z rodzinami wybrali się na IV Rodzinny Kulig Zimowy.
Wyprawa rozpoczęła się zbiórką przy PSG w Cieszynie, gdzie czekał na nas autobus.
W tym roku w kuligu udział wzięli również goście z Łodzi oraz Warszawy.
Z Cieszyna wyruszyliśmy po godz. 15 i już w autokarze zaczęliśmy tworzyć wspaniałą atmosferę, która nie opuszczała nas do ostatnich minut kuligu. Na miejscu czekało na nas rozpalone ognisko oraz sterta porąbanego drzewa.
Ponieważ kulig miał rozpocząć się o godz. 17 wszyscy zasiedliśmy do stołów biesiadnych , ażeby degustować wspaniałą grochówkę jaką przyrządził nasz Sympatyk Marian Michalak.
Po degustacjach wszyscy stanęliśmy do wspólnego zdjęcia , a następnie uroczyście zostały wręczone legitymacje członkowskie nowym członkom naszego Regionu , których w bieżącym roku pozyskaliśmy już prawie 40.
Po 17-tej zajechały sanie ciągnione przez mocne ustrońskie konie, powożone przez góralskich woźniców, którzy zabrali nas na malowniczą, długą przejażdżkę rozświetlaną rozpalonymi przez nas pochodniami.
Po wspaniałej przejażdżce , nadszedł czas na posiłek. Jak przystało na piknikowy nastrój, posiłek również zjedliśmy na świeżym powietrzu na terenie Campingu Dobka w otoczeniu pięknego zimowego beskidzkiego krajobrazu.
Zmarznięci wszyscy bardzo ochoczo ulokowali się przy wielkim ogniu z rusztem i oddali się podpiekaniu smakowitych kiełbasek degustując przy tym wspaniałego grzańca , którego zresztą przygotował nasz członek Zarządu.
Czego więcej do szczęścia potrzeba? Dzieci mogły cieszyć się zimową aurą oraz ciepłem z rozpalonego ogniska, a rodzice podzielali ich szczenięcą radość.
Jednak czas szybko płynie, zimowe słońce już dawno zaszło i nadszedł czas rozstania. W godzinach wieczornych wróciliśmy autokarem do swoich domów wiedząc, że  IV Rodzinny Kulig Zimowy, przeszedł już do historii.więcej zdjęć w galerii


 

2009

 

WYPRAWA REGIONU NA POŁÓW DORSZA DO DARŁOWA
15-16.11.2009


Niespełnieni wrażeń wędkarskich po wycieczce do Łeby /z powodu sztormu nie wypłynęliśmy na dorsza/ najzagorzalsi miłośnicy połowów postanowili zorganizować 2 podejście tym razem w Darłowie.

Z pośród kilkunastu wędkarzy z pierwszej wyprawy wykruszyli się prawie wszyscy i jak się okazało największą przeszkodą był brak chętnych do wyjazdu. Jednak dla prawdziwych „wilków morskich” nie ma przeszkód nie do pokonania i pomimo podwyższonych kosztów podróży z powodu pięciu chętnych do wyjazdu, wyprawa doszła do skutku.

Specjalne podziękowania dla Adriana Brachaczka z biura podróży V Bus-Elba z Żor za użyczenie transportu po kosztach.

15 listopada o godz. 16:30 po potwierdzeniu u armatora kutra pewnej do wypłynięcia pogody na morzu wyruszyliśmy na upragniony połów dorsza z kutra na Bałtyku.

O godz. 22:00 w Łodzi niespodziewana mała awaria środka transportu ale nie ma rzeczy nie do naprawienia więc poradziliśmy sobie i z tą przeciwnością losu i po małym opóźnieniu ruszyliśmy w dalszą drogę.

I ponownie musimy wyrazić podziękowania tym razem dla Zastępcy Sekretarza Generalnego Sekcji Polskiej IPA Marka Petermana za okazanie nam osobistej pomocy w czasie awarii pomimo późnej pory w myśl Servo Per Amikeco.

Dalsza podróż przebiegła już pomyślnie i po ustaleniu telefonicznym z armatorem naszego lekkiego spóźnienia , mogliśmy spokojnie i wygodnie się zdrzemnąć.

Na miejsce przybywamy skoro świt i od razu ładujemy się w porcie na nas kuter o nazwie SKARP. Płyniemy razem z grupą z 11 wędkarzy z Poznania w sumie 16 wędkujących. W czasie dopływu na łowisko montujemy wędki i omawiamy przy gorącej kawie , które pilkery będą dzisiaj najlepsze na dorsza.

Po kilku godzinach męczących ręce połowów /przynętę stanowi pilker o wadze od 100 do 250 gramów , który opada na dno gdzie na głębokości w tym przypadku od 30 do 40 metrów cały czas podrywa się go od dna i opuszcza praktycznie bez przerwy nie mówiąc już o holu nawet 0.5 kg dorsza z głębokości 40 metrów kto nie przeżyje ten nie zrozumie/ zasiadamy w kajucie do gorącego posiłku , który serwuje załoga kutra. Następnie pokrzepieni wracamy do dalszych połowów. Szyper stanął na wysokości zadania i naprawdę intensywnie poszukiwał ławic dorsza przy pomocy echosondy.

Dlatego pomimo słabych brań od paru dni wszystkim udało się złowić od kilku do kilkunastu dorszy różnych wielkości.

Ciekawostką jest to , że uczestnik z naszej 5-cio osobowej grupy złowił największego dorsza na kutrze 2.20 kg 63 cm  za co otrzymał od armatora w porcie stosowny upominek.

Po powrocie do portu po 16:00 szybko zapadł zmrok i w pośpiechu robiliśmy zdjęcia celem uwiecznienia naszej wyprawy.

Podsumowując ogólnie złowiliśmy przeszło 15 kg dorsza w tym największego na kutrze.

Korzystając z dobroci naszych Sympatyków zorganizowaliśmy sobie małe zawody wędkarskie z nagrodami , po podsumowaniu wyników i wręczeniu nagród rzeczowych udaliśmy się do sklepiku z wędzonymi świeżymi rybami gdzie każdy stosownie się zaopatrzył.

Zmęczeni trudami podróży i połowów z chęcią usadowiliśmy się wygodnie w busie gdzie w drodze powrotnej dyskusją nie było końca.

Szczególne podziękowania dla fundatorów nagród wspaniałego sprzętu do połowów morskich Firmie ROBINSON oraz Firmie Metrix PHU Marek Płonka.

 

Darłowo połów dorsza

Więcej zdjęć w galerii

 

I SPARING PANTBALL'OWY REGIONU IPA CIESZYN II I REGIONU IPA KGSG
07.10.2009


W środę, w dniu 07.10.2009 r. w godzinach wieczorowo-nocnych, na terenie warszawskiej hali pantball'owej firmy GAMP odbył się długo oczekiwany i przygotowywany „I - Sparing Pantball'owy” Regionu IPA Cieszyn II, w którym wzięli również udział funkcjonariusze SG zrzeszeni w zaprzyjaźnionym Regionie IPA KGSG w Warszawie.

Z inicjatywą wspólnego spotkania wyszedł członek naszego Regionu kolega Robert Szymański, który jest zagorzałym propagatorem tej ekstremalnej formy współzawodnictwa na terenie Mazowsza.

„Strzelanka” z markerów na farbę odbyła się na trzecim piętrze urokliwej, przemysłowej hali fabrycznej. Klimatu i adrenaliny podczas wspólnej zabawy dodawała atmosfera półmroku starych fabrycznych murów, zapach zużytego oleju maszynowego i wspomnień z epoki minionych lat PRL. Hala o powierzchni ok. 400 m kw. odpowiednio zabezpieczona i wyposażona w labirynt systemu przeszkód i oponiarskich parawanów dawała możliwość swobodnego maskowania się, jak również uniemożliwiała osaczenie i wyeliminowanie z gry przeciwnika. Dodatkowym atutem tego miejsca był wieczorny półmrok i aparat do produkcji sztucznej mgły powodującej ograniczenie widoczności do minimum oraz rozlegająca się z głośników ostra rockowa muza.

Po obowiązkowym instruktarzu przeprowadzonym przez szefa firmy, (choć obecni gracze zaprawieni w bojach doskonale wiedzieli, co i jak należy robić podczas tego typu zabawy) otrzymaliśmy markery, gustowne mundurki oraz, co najważniejsze po 500 sztuk pomarańczowych
i niebieskich żelowych kulek... Zwarci i gotowi przystąpiliśmy do boju...

Zgodnie ze scenariuszem spotkania podzieliliśmy się na dwie drużyny w mieszanym męsko-damskim składzie reprezentantów Regionu IPA Cieszyn II, Regionu IPA KGSG, NwOSG i PSG Warszawa-Okęcie.

Pierwsze pojedynki z uwagi na nieznajomość topografii pola bitwy trwały bardzo krótko, ale
z biegiem czasu nasze „wojenki” wydłużały się w czasie, dlatego eliminacja przeciwników
z poszczególnych drużyn wymagała sporego zaangażowania, lisiego sprytu i czasu.

Pod koniec zabawy gracze umówili się na utrudnienie sobie zabawy poprzez jednorazowe ograniczenie pobieranej do walki amunicji – 20 sztuk. Co z kolei spowodowało, iż pojedynki pomiędzy drużynami przypominały sceny z filmu „Wróg u bram”, traktującym o klinczu dwóch snajperów, którzy potrafili się starannie zamaskować i oczekiwać na jeden strzał parę godzin.

Pod koniec zmęczeni i obici od licznych trafień uczestnicy sparingu zwarli się
w ostatecznym natarciu. Wzrost adrenaliny spowodował nawet naruszenie zasad bezpieczeństwa skutkującym zwarciem na „bagnety” i ciężkimi ranami postrzałowymi niektórych graczy.
Na szczęście nie była potrzebna pomoc lekarska, a powstałe siniaki będą jedynie widocznym śladem odbytej zabawnej walki.

Podczas ewakuacji naszych sił koalicyjnych z terenu niedawnego natarcia i zaciętej obrony spoceni i zmęczeni ale za to szczęśliwi snuliśmy już plany dotyczące kolejnego spotkania.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że idea Stowarzyszenia IPA łączy wszystkich chętnych, którzy cenią dobrą zabawę w fajnym miejscu i towarzystwie. A odniesione przez nas rany będą procentowały zwiększeniem umiejętności i zmianą taktyki w trakcie następnego turnieju. Przyczynią się również do zwiększenia umiejętności maskowania i unikania ciosów podczas pełnionej przez nas służby w Ochronie Granicy Państwowej – w myśl powiedzenia: „Im więcej potu na poligonie, tym mniej krwi na polu walki”. Do zobaczenia na kolejnej edycji sparingu... może u naszych przyjaciół w Łodzi?

Piotr Żelazny

I SPARING PANTBALL'OWY REGIONU IPA CIESZYN II I REGIONU IPA KGSG

więcej zdjęć w galeriiWYCIECZKA REGIONU DO ŁEBY NA POŁÓW DORSZA
26-27.09.2009

 

W sobotę 26 września doszła do skutku długo planowana wyprawa Regionu na połów dorsza do Łeby.

W wyprawie uczestniczyło kilkunastu wędkarzy z zamiarem wypłynięcia na połów oraz kilka osób , które wyraziły chęć odwiedzenia jeszcze w tym roku naszego urokliwego Bałtyku. W sumie 25 osób w tym nasi członkowie z woj. podkarpackiego oraz łódzkiego oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Sekcji Polskiej IPA Tadeusz Stachańczyk. .

W autokarze wszyscy uczestnicy oraz kierowcy otrzymali specjalnie przygotowane na tą wyprawę okolicznościowe koszulki wykonane specjalnie dla nas przez firmę INFOBOX z Cieszyna.

Wyprawa w morze stanęła pod znakiem zapytania z uwagi na permanentny sztorm na Bałtyku , który utrzymywał się od paru dni . Jednak po konsultacji z uczestnikami wyprawy postanowiliśmy wyruszyć w trasę licząc na to , że Neptun będzie dla nas łaskawy. Już w trasie o godz. 15:00 dociera do nas wiadomość od szypra , że najnowsza prognoza nie daje żadnych złudzeń na wypłynięcie. Więc wszystko stało się jasne. Jedziemy na wycieczkę integracyjną.

Po wstępnej integracji , która zaczęła się już w autokarze przybyliśmy do Łeby gdzie zakwaterowaliśmy się w Willi Optimum by następnie udać się na teren PSG Łeba celem integracji członków naszego Regionu z miejscowymi funkcjonariuszami MOSG.
Grzejąc się przy zorganizowanym przez miejscowych ognisku przy pieczonej kiełbasie czas upływał w błogiej atmosferze . Przy ognisku wręczyliśmy gadżety IPA naszemu jedynemu członkowi z Gdańska Markowi Janikowi. Bardzo późnym wieczorem udaliśmy się do miejsca noclegu.

Nazajutrz wszyscy mieli czas wolny, który każdy spędzał według swoich upodobań. Jedni poszli na grzyby inni ruszyli w miasto do portu lub na plaże zamoczyć nogi w Bałtyku.
Około 15:00 zadowoleni z udanej wycieczki udaliśmy się w powrotną drogę gdzie w autokarze nastąpiła dalsza część naszej integracji.

Niespełnieni pod względem wędkarskim postanowiliśmy , że jeszcze w tym roku zorganizujemy wyprawę na dorsza tym razem jednak bez noclegu i do Władysławowa gdzie rozdane zostaną nagrody za połów dorsza ufundowane przez firmy ROBINSON oraz METRIX.

Szczególne podziękowania dla z-cy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr por. SG Romana Słowińskiego za wyrażenie zgody na ognisko integracyjne na terenie PSG Łeba , Komendanta PSG Łeba ppłk. SG Krzysztofa Maluchnika , kmdr ppor. SG Marka Janika oraz Komendanta Śląskiego Oddziału SG płk. SG Piotra Pysza za użyczenie autokaru SG.

Dziękujemy również naszym Sponsorom : INFOBOX , ROBINSON , METRIX Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe M. Płonka


WYCIECZKA REGIONU DO ŁEBY NA POŁÓW DORSZA

więcej zdjęć w galerii

 

 

WYCIECZKA REGIONU DO WIEDNIA
11-13.09.200911 września doszła do skutku długo oczekiwana wycieczka członków Regionu wraz z rodzinami do przepięknego Wiednia.

W ramach nawiązywania współpracy i rozszerzania kontaktów IPA w wycieczce uczestniczył również zaproszony przez nas Sekretarz Regionu IPA Włodawa wraz z żoną oraz członkowie IPA Jastrzębie Zdrój i IPA Racibórz.

Po zbiórce na terenie GTiZ w Cieszynie udaliśmy się autokarem w upragnioną podróż.

Podziwiając krajobrazy i coraz liczniej występujące uprawy winogron po godz. 13 dotarliśmy do naszego hotelu na przedmieściu Wiednia.

Po zakwaterowaniu udaliśmy się do Wiednia na obiad oczywiście musiał to być sznycel wiedeński z ziemniaczaną sałatką po wiedeńsku.

O godz. 16 udaliśmy się na Kahlenberg (po polsku Łysa Góra) - wzgórze pod Wiedniem, 500 m n.p.m.. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami o Wiedeń. Obecnie znajduje się tam kościół p.w. św. Józefa prowadzony przez polskich księży zmartwychwstańców a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Z Kahlenbergu roztacza się panorama Wiednia. Także znajduje się na Kahlenbergu specjalna wybudowana kaplica.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przemieściliśmy się do Wiener Prater /wesołe miasteczko/- to park publiczny (1700 ha) w Wiedniu, położony między Dunajem, a Kanałem Dunajskim. Niegdyś były to tereny łowieckie Habsburgów, które cesarz Józef II udostępnił publiczności w 1766 roku. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa pratum, co oznacza tyle co łąki. Jest to popularny ośrodek wypoczynkowo-sportowy. W parku pokręcić się można na prawie wszystkich możliwych rodzajach karuzel. Jest to też wspaniałe miejsce na zwykły spacer i chłoniecie atmosfery rozbawionego Wiednia. Po drodze, na Rondeau i Calafatti Platz, łatwo wpaść na jedną z kolorowych, metalowych rzeźb przedstawiających ludzi uczestniczących w dziwnych, nieco tajemniczych happeningach. Największy i najbardziej znany Diabelski młyn ma prawie 65 m wysokości i waży 430 ton. Obraca się bardzo powoli, co pozwala na delektowanie się widokiem Wiednia. Miejsce zabaw i spotkań jest nazywane Wurstelprater. Wiedeńczycy mogą tam podróżować kolejką lilipucią. Znajduje się tutaj wielki lunapark, a w nim przerażające kolejki, domy strachu, karuzele i inne z których ochoczo korzystali nasi uczestnicy a w szczególności ich dzieci.

W czasie późnego powrotu do hotelu opowieścią o wrażeniach z lunaparku nie było końca.

O godz. 8 śniadanie , które było naprawdę bardzo urozmaicone i obfite ponieważ miało formę szwedzkiego stołu.

Posiliwszy się mogliśmy udać się na podbój centrum Wiednia do tzw. Dzielnicy I gdzie jest cały szereg atrakcji. Katedra Św. Szczepana Symbol Wiednia i całej Austrii, a zarazem jedna z najważniejszych budowli gotyckich w Europie. Powstała na miejscu XII wiecznej bazyliki, której pozostała fasada i wrota (Riesentor). Znajduje się w niej wiele znakomitych dzieł sztuki, a jej zwiedzanie możliwe jest praktycznie tylko z przewodnikiem (najlepiej po niedzielnej mszy, około godziny 12:15). Najważniejszymi z nich są: grobowiec cesarza Fryderyka III wykonany z czerwonego marmuru, ambona Antona Pilgrama, podstawa organów, ołtarz z Wiener Neustadt czy masowy grób ofiar zarazy.

Parlament

Budynek Parlamentu jest miejscem spotkań obu izb Austriackiego Zgromadzenia Narodowego (Bundesrat i Nationalrat). Został zbudowany w latach 1874-1883, a jego architektem był Duńczyk, Theophil von Hansen. Wzorował się on na starożytnej architekturze Aten. Charakterystyczna dla budynku jest część centralna z ośmioma kolumnami korynckimi oraz dwa skrzydła boczne z kolumnadami. W linii budynku króluje klasycyzm. Podkreśla to monumentalna fontanna obrazująca Pallas Atenę, brązowe posągi czterech jeźdźców oraz posągi greckich historyków.

„Innere Stadt” to dosłownie „Miasto wewnętrzne”, czyli – inaczej mówiąc – miasto w mieście. Dzielnica znajdująca się między Leopoldstadt (północny-wschód), Landstrasse (wschód), Wieden i Mariahilf (południe), Neubau i Josefstadt (zachód).

To właśnie na Innere Stadt znajdziemy jedne z istotniejszych atrakcji turystycznych stolicy Austrii. Od najstarszych kościołów jak Ruprechtskirche i Maria am Gestade (najstarszy kościół gotycki w Wiedniu), przez barokowy Peterskirche, siedzibę arcybiskupa Stephansdom, po jedyną czynną przedwojenną synagogę – Stadttempel z 1825 roku - której nie zniszczono w czasie tzw. kryształowej nocy. Poza zabytkami sakralnymi są tu też obiekty sztuki – jak prestiżowy Teatr Zamkowy czyli Burgtheater stworzony w 1741 roku za czasów panowania Marii Teresy, częściowo odbudowany po wojennym bombardowaniu czy galeria Albertina z 1768 roku z jedną z największych na świecie kolekcji grafik. Wciąż to nie wszystko. Na Innere Stadt znajdziemy także największe wiedeńskie muzeum Naturhistorisches Museum czy pałac cesarski Hofburg. Na Placu Graben, prostokącie stanowiącym dość istotną część miasta, stoi barokowa Kolumna Morowa – Pestsäule. Postawił ją w miejscu chowania zwłok Leopold I jako swoiste podziękowanie za ocalenie go od epidemii dżumy w 1679 roku. Kolumna postawiona przez Leopolda I wykonana była z drewna, dopiero później Matthias Rauchmiller zaprojektował kolumnę z marmuru. Mamy tu też Wiedeńską Operę Państwową (Staatsoper), która swoją działalność rozpoczęła od wystawienia w 1869 roku „Don Giovanniego” – opery Mozarta. Jednym słowem – jeśli zobaczymy Innere Stadt to tak, jakbyśmy zwiedzili prawie cały stary Wiedeń.

W centrum mieliśmy również spotkanie z austriackim policjantem , któremu wręczyliśmy parę gadżetów IPA co uwieczniliśmy na zdjęciach .

Po atrakcjach prześlicznego Wiednia udaliśmy się o godz. 18 na obiado-kolację do chińskiej restauracji razem z naszym przyjacielem Jackiem Paszkiem , który jest koordynatorem ŚGW IPA na Austrie a starannie opiekował się nami podczas całego naszego pobytu w Austrii. Przy kolacji wręczyliśmy naszemu opiekunowi specjalne podziękowanie od Regionu IPA Cieszyn II. Bardzo późnym wieczorem po udanej biesiadzie udaliśmy się na zasłużony wypoczynek.

W niedzielę po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i oczekiwana wyprawa do Pałacu Schönbrunn – pałac zbudowany w XVII-XVIII wieku na zlecenie cesarza niemieckiego Leopolda I, zaprojektowany przez Johanna Bernharda Fischera von Erlacha. Obecnie znajduje się w jednej z dzielnic Wiednia. W 1996 r. pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został wzniesiony na południowy zachód od Wiednia w Parku Schönbrunn. Obecny, barokowy wystrój został nadany za panowania Marii Teresy. Kolor żółty, na który została pomalowana elewacja, był jej ulubionym. Wnętrza pokryte są licznymi freskami i sztukateriami. Apartamenty udostępnione są zwiedzającym. W przybudówce znajduje się obecnie Muzeum Powozów. Sam teren wokół pałacu to ogród w stylu francuskim, w którym znajduje się Palmiarnia. Na wzgórzu, z którego roztacza się widok na pałac i Wiedeń wzniesiona została Glorietta. Poniżej wzgórza znajduje się Fontanna Neptuna. Pałac ma 1441 komnat, z czego 45 udostępniono zwiedzającym. Wnętrza utrzymane są w stylu rokoko (białe powierzchnie z ornamentami pozłacanymi 14-karatowym złotem) i ozdobione czeskimi lustrami kryształowymi i piecami fajansowymi.

Komnaty mieszkalne i gabinety cesarza Franciszka Józefa (który zmarł w pałacu 21 listopada 1916) są skromne i proste. Tym bardziej okazale prezentują się sale reprezentacyjne i pokoje gościnne. W Sali Lustrzanej koncertował Mozart jako sześcioletnie cudowne dziecko. W Okrągłym Gabinecie Chińskim Maria Teresa odbywała tajne konferencje z kanclerzem księciem Wenzelem Antonem von Kaunitzem. W pokoju Im Vieux-Lacque konferował Napoleon. Tu 14 października 1809 podpisano pokój w Schönbrunn.

Przy pięknej pogodzie zwiedzanie przepięknych ogrodów na terenie Pałacu jak i samego Pałacu oraz dla chętnych ogrodu zoologicznego nie było końca.

Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy . Późnym popołudniem udajemy się więc w drogę powrotną do Polski po drodze stając na obiad w McDonaldzie celem wydania zbędnej waluty , która niestety w naszym kraju na razie się na nic nie przyda.

Szczególne podziękowania dla Firmy Usługi Transportowe Henryk Szymiczek oraz Koordynatora do spraw Austrii ŚGW IPA Jacka Paszka.

Do zobaczenia na następnej wyprawie.

 

WYCIECZKA REGIONU DO WIEDNIA

więcej zdjęć w galerii


III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - ORGANIZOWANE WRAZ Z REGIONEM IPA CIESZYN I - ŁOWISKA WODNE ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO
FINAŁ GOLESZÓW 06.09.2009Grand Prix zawodów wędkarskich organizuje Region Cieszyn I przy współudziale Regionu Cieszyn II

Zawody przeznaczone są dla członków IPA oraz funkcjonariuszy służb mundurowych niezrzeszonych w IPA

Wzmagania wędkarzy odbywały się od kwietnia do września raz w miesiącu na łowiskach w Zebrzydowicach, Cieszynie, Goleszowie, Pruchnej oraz Zamarskach.

W sumie rywalizowało ze sobą 26 wędkarzy otrzymywali oni puchary za każde zwycięstwo w poszczególnych zawodach.

Zakończenie Grand Prix odbyło się na łowisku Ton w Goleszowie gdzie wręczone zostały Puchary oraz nagrody specjalne dla zwycięzców całego Grand Prix

Klasyfikacja ostatnich zawodów :

1 miejsce – Raszka Jan

2 miejsce - Nytra Krzysztof

3 miejsce – Dziąćko DariuszKlasyfikacja ogólna Grand Prix :1 miejsce – Raszka Jan

2 miejsce – Pietrzak Marek

3 miejsce – Nowak Leszek

4 miejsce – Nytra Krzysztof

5 miejsce – Radzik Krystian

6 miejsce – Dziąćko Dariusz

7 miejsce – Hanzlik Łukasz

8 miejsce – Sztwiertnia Marcin

Po zakończonych zmaganiach nastąpiło rozdanie pucharów i nagród rzeczowych. Następnie wszyscy uczestnicy oraz osoby towarzyszące zasiadły przy smacznym poczęstunku gdzie dyskusje trwały do wieczora.

Do zobaczenia za rok

 

III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE

więcej zdjęć w galerii


I DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN II
POGÓRZE 29.08.2009Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II zorganizowało po raz pierwszy DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE .

W zawodach udział wzięło 20 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.

Zmagania rozpoczęły się przy zachmurzonym niebie jednak wkrótce potem rozpoczęła się ulewa, która trwała prze obie tury. Prawdziwemu wędkarzowi deszcz nie jest straszny więc wszyscy dzielnie wypatrywali brania.

Po pierwszej turze zmarznięci posiliwszy się gorącą pyszną grochówką wszyscy przystąpili z nowymi nadziejami do drugiej tury.

Klasyfikacja Mistrzostw :

1 miejsce – Szczeciński Jarosław – 6960 pkt. OPP Katowice

2 miejsce – Szyliński Grzegorz – 4360 pkt. KPP Katowice

3 miejsce – Nytra Krzysztof – 3550 pkt. PSG Cieszyn

4 miejsce – Swatek Marcin – 3130 pkt. KPP Będzin

5 miejsce – Włosiński Łukasz – 2660 pkt. KMP Mysłowice

6 miejsce – Kokot Ryszard – 1800 pkt. KMP Mysłowice

7 miejsce – Dziąćko Dariusz – 1760 pkt. PSG Cieszyn

8 miejsce – Mazurek Andrzej – 1150 pkt. emeryt SG

9 miejsce – Michalak Marian – 240 pkt. Sympatyk IPA

10 miejsce – Baścik Jarosław – 230 pkt. PSG Cieszyn


Po wręczeniu pucharów , dyplomów i nagród rzeczowych nastąpiła część nieoficjalna przy smacznym golonku i złocistym napoju przy którym opowieści o taaakiej rybie przeciągnęły się do późnego wieczora.

Pragniemy szczególnie podziękować Zarządowi PZW Pogórze za udostępnienie łowiska oraz bardzo miłą obsługę imprezy oraz naszemu serdecznemu przyjacielowi Sympatykowi Marianowi Michalakowi za obfite i smaczne jadło oraz napitek.

Serdeczne podziękowania dla Firmy ROBINSON za ufundowanie wspaniałego sprzętu wędkarskiego dla uczestników Mistrzostw

Do zobaczenia za rok

I DWUTUROWE MISTRZOSTWA WĘDKARSKIE REGIONU IPA CIESZYN I

więcej zdjęć w galerii

 

 

II TURNIEJ PAINTBALLOWY W SYSTEMIE PUCHAROWYM DRUŻYN 3 OSOBOWYCH

O PUCHAR ZARZĄDU REGIONU IPA CIESZYN II
22.08.2009W dniu 22.08.2009 odbył się II Turniej Painballowy zorganizowany przez Region IPA Cieszyn II w Ustroniu Polanie. Gościło nas wspaniale przygotowane pole paintbalowe Bagera ,które zapewniło również sprzęt i sędziów. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn z Warszawy, Łodzi i Cieszyna, które rywalizowały o puchar Zarządu Regionu IPA Cieszyn II. Po długich i emocjonujących rozgrywkach w których zawodnicy okazywali pełne poświęcenie i wole walki, zwycięzcą okazał się team reprezentujący Region IPA Cieszyn II. Drugie zaszczytne miejsce zajęły reprezentantki PSG Łódź. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Warszawy. Po skończonej rywalizacji wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił na polu paintballowym w rozgrywkach typu free. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni przez Zarząd Regionu na wspaniałą grochówkę oraz kiełbasę z ognia i napitek.

Przyjezdne drużyny, (dzięki uprzejmości Komendanta Śląskiego OSG w Raciborzu, Pana płk SG Piotra PYSZA i gospodarzy obiektu, na których ręce składamy serdeczne podziękowania) zostały zakwaterowane w pomieszczeniach gościnnych GTiZ w Cieszynie. Możliwość spokojnego noclegu po trudach podróży i turnieju spowodowała, iż ich pobyt na Beskidzkiej Ziemi przedłużył się, dając możliwość, nie tylko wspaniałej zabawy ale i zwiedzenia malowniczych zakątków Wisły, Ustronia i Cieszyna. W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować Komendantom Nadwiślańskiego OSG w Warszawie, Panom mjr SG Mariusz PIĘTKA i płk SG Robert GAWRYŚ. To dzięki Ich zaangażowaniu i współpracy w ramach IPA drużyny warszawskie mogły wziąć udział w naszym turnieju pokonując ten spory dystans w komfortowych warunkach, dysponując służbowym środkiem transportu.

Do zobaczenia za rok.

II TURNIEJ PAINTBALLOWY W SYSTEMIE PUCHAROWYM DRUŻYN 3 OSOBOWYCH O PUCHAR ZARZĄDU REGIONU IPA CIESZYN II

więcej zdjęć w galerii
UDZIAŁ W I EDYCJI SKOKÓW SPODOCHRONOWYCH ŚGW IPA
7-9.08.2009
W dniach 7 - 9 sierpnia 2009 r. na terenie Aeroklubu w Gliwicach odbyła się Pierwsza Edycja Skoków Spadochronowych - Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA 2009, szkolenie obejmowało 16 godzin szkolenia teoretycznego, 4 godziny szkolenia praktycznego oraz w finale 3 skoki na spadochronie. Oczywiście w takiej imprezie nie mogło zabraknąć członków naszego regionu, a zdecydowali się na to koledzy: Cieszysław Janiczek, Dariusz Niedziołka, Tomasz Banasiak. Po intensywnym szkoleniu w niedzielę 9 sierpnia około godziny 16 nastąpił debiut “nowych spadochroniarzy” oddaliśmy skok z wysokości 1000 metrów z samolotu AN-2. Przeżycia których doświadczyliśmy nie da się opisać po prostu trzeba tego spróbować samemu. Wszyscy stwierdzili, że był to wyśmienicie spędzony czas i cudowne nowe doświadczenia oraz że będą kontynuować to jakże niezwykłe hobby. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolejnych edycjach kursu.

UDZIAŁ W I EDYCJI SKOKÓW SPODOCHRONOWYCH ŚGW IPA

więcej zdjęć w galerii

 

 

 

III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - CIESZYN-GUŁDOWY
21.06.2009


Już po raz trzeci Regiony IPA Cieszyn I i Cieszyn II wspólnie zorganizowały Grand Prix służb mundurowych zawodów wędkarskich na akwenach wodnych powiatu cieszyńskiego.
Trzecie połowy odbyły się 21 czerwca 2009r. w Cieszynie na terenie łowiska PZW Gułdowy.

W zawodach udział wzięło 16 osób ze Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Policji oraz emerytów.

I miejsce wywalczył w sportowej rywalizacji NYTRA Krzysztof zdobywając 2570 pkt.
II miejsce zdobył RADZIK Krzysztof uzyskując 2360 pkt.
III miejsce wyłowił SOCHACKI Andrzej z 2260 pkt.

Po odczytaniu klasyfikacji i uroczystym wręczeniu pucharów i owocnych i długich pogawędkach już nie możemy się doczekać następnych zmagań za miesiąc 26 lipca na zbiorniku w Zebrzydowicach.

 

III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - CIESZYN-GUŁDOWY

więcej zdjęć w galeriiWYCIECZKA GÓRSKA DO ORAWY NA SŁOWACJI
06.06.2009


Już po raz kolejny Prezydium Zarządu Regionu zorganizowało wycieczkę górską na Słowację.

Tym razem udaliśmy się do przepięknej i malowniczej krainy Orawskiej. Obawialiśmy się o pogodę bo prognozy nie były najlepsze ale wkrótce okazało się że ta dopisała wyśmienicie.
Przygodę z ziemią Orawską rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Orawskiego (Oravsky hrad), który należy do największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. To największy zamek na Orawie, narodowa pamiątka kultury. Tworzy go kompleks budynków wzniesionych na wysokiej na 112 m skale, wznoszącej się nad rzeką Orawą.
Następnie zwiedziliśmy Skansen – Muzeum Wsi Orawskiej, na polanie Brestowa, który usytuowany jest 3 km na wschód od Zuberca, w pięknej górskiej scenerii. Środkiem płynie potok Zimna Woda Orawska, nad którym na przestrzeni około 20 ha usytuowano kilkadziesiąt obiektów – zrębowe chaty ludowe, zabudowania gospodarcze, budynki sakralne – tworzących jakby osobną wieś, nad którą wznosi się drewniany kościółek z cmentarzykiem.

Po tych atrakcjach rozsiedliśmy się w karczmie Podrohacska Koliba gdzie każdy miał okazję posmakować miejscowego jadła i napitku.
Pokrzepieni miejscowymi przysmakami udaliśmy się w miejsce realizacji górskiej części wycieczki a mianowicie spacer Doliną Rochacką, leżącą tuż za granicą Polski i na odcinku między Rakoniem a Wołowcem sąsiaduje z Doliną Chochołowską. Dolina Rohacka jest jedną z dwóch dużych górnych odnóg Doliny Zuberskiej.

Trasa ta przeznaczona jest dla każdego. Asfaltową drogą, zamkniętą dla ruchu samochodowego, ruszamy w górę Doliny Rohackiej, która jest prostopadła do polskiej Doliny Chochołowskiej. Z przodu i po prawej stronie widzimy piękne tatrzańskie szczyty. Do późnej wiosny (w maju) większość z nich pokrywa jeszcze gruba warstwa śniegu i lodu. Z przodu prawie cały czas można podziwiać między innymi masyw Wołowca (2063 metrów n.p.m.), którym biegnie polsko-słowacka granica, a na wierzchołku spotykają się wycieczki z obu krajów. Z kolei z lewej strony mamy iglasty las, który w wielu miejscach został zniszczony spadającymi lawinami śnieżnymi w szczególności wyjątkowo destrukcyjną lawina ze stycznia 2000 roku.

Po około półtorej godzinie powolnego marszu dochodzimy do Schroniska Tietliaka, gdzie można się posilić smażonym serem czy naleśnikami na słodko oraz napić dobrej słowackiej herbaty czy kawy. Schronisko, które w swojej historii dwa razy spłonęło, obecnie znajduje się w końcowej fazie rozbudowy. Zaraz za budynkiem schodzimy do urokliwego Jeziora Tietliaka, które przypomina otoczony lasem i górami Smereczyński Staw w Dolinie Kościeliskiej, gdzie warto odpocząć, siedząc na jednym z głazów.

Przejście tą doliną polecamy naprawdę wszystkim jest to naprawdę niezapomniane przeżycie.

Po jakże udanych atrakcjach wracamy na parking do autokaru i ruszamy w drogę powrotną do domu obmyślając plany następnej wycieczki.

WYCIECZKA GÓRSKA DO ORAWY NA SŁOWACJI

więcej zdjęć w galeriiIII ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU REGIONU CIESZYN II POGÓRZE
31.05.2009


Już po raz trzeci Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II 31 maja 2009 zorganizowało otwarte zawody wędkarskie tym razem w malowniczo położonych łowiskach koła PZW Beskid w Pogórzu.
W zawodach udział wzięło 14 zawodników ze Straży Granicznej, Policji jak również emerytów i sympatyków.
Pomimo padającego od czasu do czasu deszczu zawodnicy dzielnie wypatrywali brania spod parasoli.

Sensacją zawodów było złowienie przez jednego z uczestników prawdziwego potwora z głębin, którym to była ogromna Tołpyga o wadze 23,7 kg przy długości 1.05 m . Jakież było zdziwienie wszystkich kiedy okazało się , że przy normalnym braniu ryba zacięta była za korpus w okolicach ogona. Po tym holu już wszyscy wiedzieli , że walczą tylko o 2 i 3 miejsce.

Klasyfikacja zawodów:

1 miejsce – Katolik Mariusz - 23700 pkt. WRD KWP Katowice

2 miejsce – Masłowski Jakub – 1100 pkt. Komisariat Policji V Katowice

3 miejsce – Dziąćko Dariusz – 680 pkt. emeryt Straży Granicznej

Po wręczeniu pucharów i części oficjalnej zasiedliśmy wszyscy przy smacznej grochówce, kiełbasie i zimnym napoju.
Za poczęstunek oraz patronat nad zawodami pragniemy serdecznie podziękować naszemu wiernemu Sympatykowi Marianowi Michalakowi.

Po części oficjalnej i poczęstunku grupa 5 uczestników pozostała na łowisku do wieczora i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę ponieważ z wody zostało wyciągniętych 8 karpi i amur.

III ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU REGIONU CIESZYN II POGÓRZE

więcej zdjęć w galerii
UDZIAŁ W IV SPŁYWIE KAJAKOWYM REGIONU IPA WŁODAWAWOŁCZYNY – WŁODAWA – RÓŻANKA
30.05.2009


Był deszczowy piątkowy wieczór 29 maja br., kiedy to reprezentacja kajakarzy naszego Regionu IPA Cieszyn II na zaproszenie Regionu IPA Włodawa wyruszyła na 520-to kilometrowy szlak do miejscowości Różanka, gdzie zlokalizowano metę IV Spływu Kajakowego po rzece Bug. Jak już wspomniałem przez całą długą drogę wiodącą przez Kraków, Rzeszów, Zamość, Krasnystaw, Chełm, Włodawę, aż do Różanki padał obfity deszcz. Biorąc pod uwagę ulewę (miejscami wycieraczki naszych samochodów nie ogarniały nawału wody wylewanej na przednią szybę), wilgoć, niską temperaturę powietrza i odległość, która nas dzieli od celu podróży... zastanawialiśmy się, czy warto w ogóle tam jechać? Zawzięci jednak sunęliśmy dalej i gdyby nie stan polskich dróg to podróż malowniczymi zakątkami naszego kraju byłaby bardzo przyjemna! Nad ranem przestało padać!!! Nawet zza chmur wyszło piękne wschodzące słońce i rozpaliło w nas nadzieję, że jednak może nie będzie aż tak źle!
Życzliwość mieszkańców wschodniej części naszego kraju okazała się nie tylko reklamą z biura podróży, ale najprawdziwszą prawdą. Tak ciepłego przyjęcia na miejscu, ze strony organizatorów spływu i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich nie spodziewaliśmy się i zaskoczyło nas to kompletnie. Zbiórkę uczestników spływu zorganizowano na terenie remizy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Różance (dawna posiadłość ziemska Zamoyskich z Włodawy). Po podróży uraczyliśmy się gorącą kawą i smacznym porannym posiłkiem z przybyłymi na miejsce innymi uczestnikami spływu. Po kilkunastu minutach stanowiliśmy już jednolitą, zwartą „Drużynę Pierścienia”, która za cel obrała sobie wspólne przepłynięcie kolorowymi kajakami malowniczej trasy, Poleską Doliną Bugu liczącą blisko 32 km.
Około 9 rano wszyscy razem udaliśmy się autobusem na miejsce startu IV Spływu Kajakowego Regionu IPA Włodawa do miejscowości Wołczyny położonej na terytorium Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu czekały już na nas przygotowane wcześniej kajaki i niestety, nasilające się opady deszczu. Nie pozostało nam nic innego jak założyć obowiązkowe kapoki, wysłuchać instruktarzu dotyczącego bezpiecznej obsługi kajaku i regulaminu tegorocznego spływu oraz peleryn, które i tak w efekcie końcowym nie pomogły nam zachować naszego odzienia wierzchniego w stanie idealnej suchości.
Około godziny 10 uroczyście zwodowaliśmy „łajby” i w strugach ulewnego deszczu rozpoczęliśmy naszą rzeczną przygodę. Nie obyło się oczywiście bez drobnych komplikacji, takich jak niespodziewana kąpiel w wyjątkowo ciepłej wodzie Bugu. Na szczęście wszyscy cali, zdrowi choć przemoczeni (niektórzy po przymusowym wodowaniu, a reszta od deszczu) dotarliśmy do mety.
Bug jest specyficzną rzeką. Piękną i malowniczą, a zarazem zdradliwą i straszliwie niebezpieczną. Bug rządzi się swoimi prawami. Dziki i nieokiełznany rozlewa się leniwie tworząc wyspy, półwyspy i plaże z jednej strony, a z drugiej budzące respekt zawirowane strome urwiska przypominające miejscami klifowe wybrzeże okolic Jastrzębiej Góry nad Bałtykiem. Romantyzmu i bajkowości tej rzece dodają jej wodni sympatyczni i pracowici mieszkańcy – bobry, które pozostawiają po sobie znaki, w postaci idealnie zastruganych jak ołówki pni drzew oraz licznych tam i żeremi. Na naszym szlaku mieliśmy nawet bliskie spotkanie z olbrzymim łosiem, dokonującym właśnie na naszych oczach bezprawnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Jak nam, niewtajemniczonym powiedziano, łosie mieszkają u „Towarzysza Łukaszenki” (bo bardziej dziko, cicho i spokojnie), a na śniadanie, obiad i kolację przybywają do strefy Euro i Schengen (bo tu jest im chyba lepiej?!).
W miejscowości Orchówek gospodarze zadbali o małą przerwę, w trakcie której zaserwowano ciepłą i smaczną grochówkę. Zadziałała ona jak balsam na nasze wyziębione, przemoczone organizmy. W tym momencie muszę dodać, iż ku zaskoczeniu miejscowych działaczy dwie załogi narzuciły takie tempo wiosłowania, że minęły „grochówkę” i zatrzymały się w słynnym miejscu, (o którym jest codziennie mowa w programie pierwszym Polskiego Radia... ) tj. przy wodowskazie na Bugu we Włodawie. Niestety... do mety musieli dotrzeć głodni.
A na miejscu, po przybyciu na metę - w Remizie OSP w Różance czekała nas ogromna impreza, która żywcem przypominała prawdziwie „wiejskie wesele”. Od wszelakiego jadła i napitku stoły uginały się, a zadowoleni uczestnicy i gospodarze żywo komentowali wydarzenia, dzielili się swoimi wrażeniami ze spływu. Każdy uczestnik dostał pamiątkowe upominki oraz bardzo cenne trofeum w postaci certyfikatu „pasowania na prawdziwego kajakarza” !!!
Po części oficjalnej przyszła kolej na wspólną zabawę przy dźwiękach biesiadnych przebojów i ognisko z grillem do białego rana, przy blasku którego omawiano wspólne przedsięwzięcia IPA Włodawa – IPA Cieszyn, jak również wstępnie wyznaczono strategię V, może - międzynarodowego spływu kajakowego w 2010 roku.
Dopełnieniem naszego pobytu na wschodnich rubieżach RP, była wizyta w pięknie położonym mieście – siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – Chełmie. A ściślej biorąc na jego zabytkowej starówce i w muzeum – kopalni kredy z jej legendarnym i sympatycznym mieszkańcem - duchem Bieluchem.
Nasz dwudniowy pobyt nad Bugiem zapalił nas do kolejnych wypraw w tamte strony, gdzie piękno przyrody można jeszcze w wielu miejscach oglądać w stanie nienaruszonym. Turysta - IPA'owiec ogarnięty miejskim zgiełkiem może zapomnieć o cywilizacji, pośpiechu i stresach dnia codziennego. Może wypocząć na rybach, grzybach, na szlakach rowerowych i kajakowych. Może również spróbować miejscowej, smacznej i zdrowej kuchni serwowanej przez utalentowane i sympatyczne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, jak również w licznych gospodarstwach agroturystycznych.
Aż żal było opuszczać ten wspaniały zakątek naszego kraju i żegnać wspaniałych gospodarzy, którzy tak miło i gościnnie nas przyjęli.

Do zobaczenia za rok!!!

Piotr Żelazny

UDZIAŁ W IV SPŁYWIE KAJAKOWYM REGIONU IPA WŁODAWA WOŁCZYNY – WŁODAWA – RÓŻANKA

więcej zdjęć w galerii


WYKONANIE I URUCHOMIENIE STRONY INTERNETOWEJ REGIONU

www.ipa-cieszyn.pl

26.05.2009 godz. 2:15


Wreszcie po wielu trudach i staraniach ruszyła strona internetowa Regionu IPA Cieszyn II.

Mam nadzieję, że teraz nasze wiadomości dotyczące organizowanych przez Zarząd Regionu imprez oraz ogólne wydarzenia bieżące oraz historia Regionu będzie dostępna na bieżąco dla wszystkich Członków oraz Sympatyków Stowarzyszenia.

Zachęcam również do przesyłania na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. uwag, spostrzeżeń oraz pomysłów mających na celu ulepszenie funkcjonalności oraz wyglądu naszej strony.

Przewodniczący Regionu
Andrzej Mazurek
III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - POGWIZDÓW
24.05.2009


Już po raz trzeci Regiony IPA Cieszyn I i Cieszyn II wspólnie zorganizowały Grand Prix służb mundurowych zawodów wędkarskich na akwenach wodnych powiatu cieszyńskiego.
Drugie zmagania odbyły się 24 maja 2009r. w Pogwizdowie na terenie łowiska PZW Pogwizdów.

W zawodach udział wzięło 24 osoby ze Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Policji oraz emerytów.

Pierwsze miejsce wywalczył w sportowej rywalizacji NOWAK Leszek zdobywając 3280 pkt.
Drugie miejsce zdobył KLAJMON Sebastian uzyskując 3100 pkt.
Trzecie miejsce wyłowił BARSKI Klaudiusz z 1900 pkt.

Po odczytaniu klasyfikacji i uroczystym wręczeniu pucharów i owocnych i długich pogawędkach już nie możemy się doczekać następnych zmagań za miesiąc na zbiorniku PZW Gułdowy w Cieszynie.

III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - POGWIZDÓW

więcej zdjęć w galerii


IV PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ - USTROŃ DOBKA
09.05.2009


9 maja – Region IPA Cieszyn II wspólnie z Placówką Terenową NSZZ Funkcjonariuszy SG i Duszpasterstwem Ewangelickim SG w Cieszynie zorganizował 4. Piknik Rodzinny dla członków oraz sympatyków stowarzyszenia IPA wraz z rodzinami.
Piknik zorganizowany został z okazji Święta Straży Granicznej 2009. Wspólna zabawa odbyła się terenie Campingu Nadleśnictwa Ustroń Dobka i połączona była z nabożeństwem ekumenicznym w kościele Ewangelickim w Ustroniu – Centrum oraz koncertem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej na Rynku w Ustroniu.
W trakcie spotkania rozegrano otwarty turniej strzelecki z broni sportowej – małokalibrowej o Puchar Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w kategorii kobiet, mężczyzn i dzieci.

W Turnieju Strzeleckim miejsca zajęli:
Mężczyźni:

1.Kopiec Łukasz 69 pkt.
2.Pawliński Piotr 63 pkt.
3.Cholew Arkadiusz 62 pkt.
Kobiety:
1.Orszulik Klaudia 65 pkt.
2.Pach Urszula 61 pkt.
3.Aleksandra Szkorupa 61 pkt.
Chłopcy:
1.Żelazny Patryk 62 pkt.
2.Helmrich Kamil 58 pkt.
3.Długosz Janusz 45 pkt.
Dziewczyny:
1.Dobroszek Paulina 60 pkt.
2.Orszulik Kinga 25 pkt.
3.Żelazny Karolina 23 pkt.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy smacznym poczęstunku i dzbanie złocistego napoju w bardzo miłej atmosferze , a rozmową w biesiadnym nastroju nie było końca. Nie zabrakło również okazji dla „lwów parkietu”, którzy przy muzyce mogli się wyszaleć na parkiecie.

W pikniku udział wzięło ponad 400 osób, w tym zaproszeni goście i członkowie stowarzyszenia z Czech oraz innych regionów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA

IV PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ - USTROŃ DOBKA

więcej zdjęć w galeriiWRĘCZENIE KART SYMPATYKÓW SOSNOWIEC TRUCKSERVICE
26.04.2009


W słoneczne niedzielne popołudnie 26.04.2009 Region Cieszyn II pozyskał nowych darczyńców .

Przedstawiciele Zarządu Regionu Andrzej Mazurek i Piotr Żelazny osobiście wręczyli Karty Sympatyków Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Regionu Cieszyn II przedstawicielowi Zarządu Firmy TruckService S.J. mieszczącej się w Sosnowcu .Karty w imieniu 3 osobowego Zarządu Firmy odebrał Zbigniew Jura.
Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie o dalszej współpracy , która mamy nadzieję będzie się rozwijać w miarę czasu.

WRĘCZENIE KART SYMPATYKÓW SOSNOWIEC TRUCKSERVICE

więcej zdjęć w galeriiIII GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - PRUCHNA
25.04.2009


Już po raz trzeci Regiony IPA Cieszyn I i Cieszyn II wspólnie zorganizowały Gran Prix służb mundurowych zawodów wędkarskich na zbiornikach wodnych powiatu cieszyńskiego.
W tym roku inauguracja odbyła się 25 kwietnia 2009r. w Pruchnej na terenie gospodarstwa agroturystycznego Wodna Dolina prowadzonego przez członka IPO i zarazem emeryta policyjnego Stanisława Gabzdyla.

W pierwszych zmaganiach udział wzięło 17 osób ze Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Policji oraz emerytów.

Pierwsze miejsce wywalczył w sportowej rywalizacji NYTRA Krzysztof ze Straży Granicznej z Cieszyna zdobywając 5880 pkt.
Drugie miejsce zdobył RADZIK Krystian ze Straży Miejskiej z Cieszyna uzyskując 5230 pkt.
Trzecie miejsce wyłowił OTRĘBA Roman ze Straży Granicznej z Cieszyna z 3830 pkt.
Zadowoleni z połowów było ogromne ponieważ nikt z uczestników nie podszedł do wagi z pustą siatką.

Po odczytaniu klasyfikacji i uroczystym wręczeniu pucharów i owocnych i długich pogawędkach już nie możemy się doczekać następnych zmagań za miesiąc na zbiorniku komercyjnym MOKATE w Ustroniu.

 

III GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - PRUCHNA

więcej zdjęć w galerii


III ZIMOWY KULIG RODZINNY KONIAKÓW
01.03.2009


W piękne niedzielne popołudnie 01.03.2009 r. Region Cieszyn II zorganizował rodzinny kulig w Koniakowie. Wyjazd z Placówki Straży Granicznej w Cieszynie nastąpił o godz. 12:15 służbowym autokarem. W imprezie wzięło udział 26 osób, w tym wiele dzieci.
Uczestników podzielono na dwie grupy, po jednej na sanie. Kulig przebiegał w bardzo miłej atmosferze pośród pięknej zimowej scenerii. Pogoda dopisała. W przerwie urządzone zostało ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy zakrapianej grzańcem. Impreza zakończyła się późnym popołudniem lecz nikomu nie chciało się wracać do domu .
Ponieważ nic nie trwa wiecznie trzeba było wracać ze smutkiem do Cieszyna. Pozostaje nam liczyć na to, że za rok wszyscy ponownie spotkamy się na kolejnym zimowym pikniku.

 

III ZIMOWY KULIG RODZINNY KONIAKÓW

więcej zdjęć w galerii
UDZIAŁ W OBCHODACH 10 LAT ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA POLICJI IPA - SEKCJA POLSKA
12.02.2009


W 2009 roku Śląska Grupa Wojewódzka IPA obchodzi jubileusz 10 lat istnienia (1999-2009) w Polsce.
Jest to również 60 rocznica powstania na świecie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji i 20 lat Policji w Polsce.
W związku z powyższym zbiegiem tych jubileuszy rok 2009 jest wyjątkowy dla formacji mundurowych zrzeszonych w IPA na Śląsku.

Obchody rocznicowe w Bytomiu. Przebieg uroczystości.

Po powitaniu wszystkich gości przybyłych na uroczystość w dniu 12 lutego 2009 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu przez prowadzących nastąpiły wystąpienia:
pierwszego Wicewojewody Śląskiego Stanisława Dąbrowy, który odczytał list gratulacyjny przesłany przez Wojewodę Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka.
Wicemarszałka Województwa Śląskiego Mariusza który odczytał list gratulacyjny przesłany przez Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego.
Marian Jarosz zastępca przewodniczącego Komisji – „Kapituła Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” – przekazał wyróżnienie dla grupy wojewódzkiej od Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Michała Czarskiego i nadał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach Dariusza Biel, który przekazał list gratulacyjny.

60 lat International Police Association 1949-1999

Za datę powstania International Police Association, należy przyjąć datę 12 sierpnia 1949, kiedy to założyciel i pomysłodawca utworzenia stowarzyszenia sierżant Brytyjskiej Policji sir Artur Troop, opublikował w „Police Review” artykuł: Międzynarodowa Przyjaźń Policyjna. Dzięki burzliwej reakcji środowiska policyjnego popierającego założenie stowarzyszenia podjął kroki zmierzające do rejestracji organizacji. Tak oto w dniu 1 stycznia 1950 roku, powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA.

Od 60 lat jest neutralne politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie, a przynależność do niego zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka, określonych w 1948r. Celem organizacji, zgodnie z intencją założyciela, jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. Ideę tę, zawartą w sentencji „Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń), próbuje obecnie materializować ponad 383.102 policjantów z 63 krajów, członków IPA.

10 lat Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA-Sekcja Polska 1999-2009.

Śląska Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Sekcja Polska, powstała w dniu 12 lutego 1999 roku poprzez połączenia się w jednolity organizm trzech ówczesnych grup wojewódzkich z Bielska Białej, Częstochowy i Katowic. W chwili obecnej jest największą strukturą wojewódzką w kraju i posiada 38 regionów terenowych w: Będzinie, Bielsku – Białej, Chorzowie, 2 w Cieszynie, Częstochowie, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, 7 w Katowicach, Kłobucku, Knurowie, Lublińcu, Mikołowie, Mysłowicach, Piekarach Śląskich, Pszczynie, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Świętochłowicach, Wodzisławiu Śląskim, Tychach, Zabrzu, Zawierciu, Żorach i Żywcu. Planujemy utworzenie w ciągu najbliższego czasu Regionów IPA w Bieruniu, Tarnowskich Górach oraz Myszkowie.

UDZIAŁ W OBCHODACH 10 LAT ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ MIĘDZYNARODOWEGO STOWARZYSZENIA POLICJI IPA - SEKCJA POLSKA

więcej zdjęć w galerii


 

2008

 

WEEKEND NA SŁOWACJI – SŁOWACKI RAJ SUCHA BELA
19 - 21.09.2008

W ramach wyjazdów zagranicznych Region Cieszyn II tym razem wspólnie z Regionem Cieszyn I zorganizował w dniach 19- 21.09.2008r. weekend na Słowacji

 

W trakcie wycieczki uczestnicy mieli okazję zwiedzić :

· Słowacki Raj Sucha Bela.

· miejscowość Lewoczę

· Spiski Zamek - największy zamek środkowej Europy

· przejście wąwozu skalnego Sucha Bela w Parku Narodowym-Słowacki Raj /bardzo ekstremalne przeżycia/

· jak również wspaniały wieczór słowacki – wspaniałe potrawy oraz piwo i śliwowica dla koneserów

Opiekę zapewnił tym razem także nasz przewodnik beskidzki Piotr Stebel

 

Więcej zdjęć w galerii

 

I TURNIEJ PAINTBALLOWY SYSTEMIE PUCHAROWYM DRUŻYN 3 OSOBOWYCH PUCHAR ZARZĄDU REGIONU IPA CIESZYN II
09.08.2008

W dniu 09.08.2008 odbył się Turniej Paintballowy zorganizowany przez Region IPA Cieszyn II na Równicy w Ustroniu. Gościło nas pole paintbalowe Krzysztofa Cimka usytuowane w kompleksie “BAGERA RÓWNICA EXTRIM PARK” Ustroń-Równica, zapewniło ono również sprzęt i sędziów.
Pomimo niesprzyjającej pogody do rywalizacji stanęły trzy drużyny, które rywalizowały o puchar Zarządu Regionu IPA Cieszyn II. Po długich i emocjonujących rozgrywkach w których zawodnicy okazywali pełne poświęcenie zwycięzcą okazał się team reprezentujący Szkołę Podoficerską Straży Granicznej w Cieszynie. Po skończonej rywalizacji wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił na polu paintballowym w rozgrywkach typu free. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni przez Zarząd Regionu na obiad w restauracji góralskiej koło schroniska na Równicy

Więcej zdjęć w galerii


WYCIECZKA GÓRSKA MAŁA FATRA – SŁOWACJA
28.06.2008


Region Cieszyn II wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich członków w dniu 28.06.2008r. zorganizował jednodniową wycieczkę autokarową do Małej Fatry na Słowację.
W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili:
- skansen Wsi Kisuckiej
- przejazd 100 letnią zabytkową kolejką leśną
- przejazd przez m. Terchową , gdzie urodził się zbójnik Janosik
- przejście wąwozem skalnym Dolne Diery w Parku Narodowym Mała Fatra
Ponieważ mamy w Regionie członka z licencją przewodnika beskidzkiego opieka oraz wyczerpujące opowieści o trasiezadowoliły wszystkich uczestników

III PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ CAMPING „OLZA”
10.05.2008

Już po raz trzeci Region IPA Cieszyn II wspólnie z NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej zorganizował w dniu 10 maja 2008 r. imprezę plenerową z okazji Święta Straży Granicznej połączoną z turniejem strzeleckim na terenie campingu „Olza” w Cieszynie.O godz. 10 rozpoczął się Turniej Strzelecki z broni sportowej krótkiej o puchar Prezydium Zarządu Regionu Cieszyn II
Ci, którym wydawało się, że są jak Lee Harvey Oswald, wreszcie mogli sprawdzić swo¬je umiejętności. Zorganizowa¬ny został bowiem turniej strze¬lecki. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wieko¬wych: dziewczynki, chłopcy, kobiety i mężczyźni. Zwycięz¬cy nie dość, że powrócili do domu z tarczą, to jeszcze z pu-charami i medalami.
W sobotni dzień nie zabra¬kło ani atrakcji, ani ładnej po¬gody (pogoda co prawda jest zawsze, ale taka przyjazna nie zdarza się zbyt często). Punk¬tem kulminacyjnym było loso¬wanie atrakcyjnych fantów na zorganizowanej przez organizatorów obfitej loterii fantowej, której powodzenie prze
szło wszelkie oczekiwania .
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy smacznym poczęstunku i dzbanie złocistego napoju w bardzo miłej atmosferze , a najmłodsi uczestnicy

spotkania zostali obdarowani słodyczami.
Dzieci mogły poczuć się jak funkcjonariusze i przejechać się w oznakowanych samochodach SG. Oczywiście wszystkie pro¬cedury zostały zachowane -jaz¬da zgodnie z przepisami, z włą¬czonym kogutem. Po przejażdż¬ce czekała już Pani Irenka, a z nią inne gry i zabawy.
Na pikniku można było zobaczyć żołnierzy w oryginal¬nych polskich mundurach z czasów II wojny światowej. Był to swoistego rodzaju hap¬pening, który miał na celu przybliżenie historii naszego umundurowania. Wojacy chęt¬nie pozowali do zdjęć, co śmielsi z uczestników imprezy mogli przejechać się na koniu.
Końcówka należała do lwów. Ale nie tych zodiakal¬nych, lecz parkietowych. Sło¬wem, „tańce, hulanki, swawo-le!", w rytm największych przebojów!
Za pomoc materialną szczególne podziękowania dla sponsorów : MDM Marek Maślanka , Marian Michalak , Pawliczek ,Firma KLIMOSZ , ZPM ŁUKOSZ , Presco Grzegorz Zorychta .

Więcej zdjęć w galerii

 

II GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - ORGANIZOWANE WRAZ Z REGIONEM IPA CIESZYN I - ŁOWISKA WODNE ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO
04 – 09.2008


Grand Prix zawodów wędkarskich organizuje Region Cieszyn I przy współudziale Regionu Cieszyn II w terminie kwiecień – wrzesień 2008r.
Zawody przeznaczone są dla członków IPA oraz funkcjonariuszy służb mundurowych niezrzeszonych w IPA
Wzmagania wędkarzy odbywały się od kwietnia do września raz w miesiącu na łowiskach w Zebrzydowicach, Cieszynie, Goleszowie, Pruchnej
oraz Kaczycach
W sumie rywalizowało ze sobą 26 wędkarzy otrzymywali oni puchary za każde zwycięstwo w poszczególnych zawodach.
Zakończenie Grand Prix odbyło się na łowisku Gułdowy w Cieszynie gdzie wręczone zostały Puchary oraz nagrody specjalne dla zwycięzców całego Grand Prix:

1 miejsce Nowak Leszek
2 miejsce Hanzlik Łukasz
3 miejsce Pietrzak Marek


UDZIAŁ W III BALU KARNAWAŁOWYM REGIONU IPA CIESZYN I – USTROŃ - ONDRASZEK
12.01.2008

Bal Karnawałowy zorganizowany przez Region IPA Cieszyn I dnia 12.01.2008r. w Domu Wczasowym "Ondraszek" w Ustroniu Jaszowcu. W zabawie udział wzięło około 120 osób. Na balu bawili się nasi koledzy z żonami.

2007


WEJŚCIE DO STREFY SCHENGEN CIESZYN - BOGUSZOWICE
20.12.2007

Wychodząc naprzeciw sporym oczekiwaniom członków IPA dotyczących uroczystego wejścia Polski wraz z innymi krajami do strefy Schengen , Region Cieszyn II przy sporym wsparciu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w dniu 20.12.2007r. zorganizował huczną imprezę z tej okazji na drogowym przejściu granicznym Cieszyn Boguszowice.
Pierwsi goście którzy zawitali już o 21:00 zostali przyjęci w siedzibie Regionu na przejściu granicznym gdzie przy kawie i ciasteczkach zaczęły się długie i ciekawe dyskusje na przeróżne tematy w oczekiwaniu na północ.
Zainteresowanie tą imprezą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania przybyło sporo gości nie tylko z Cieszyna ale również z Pszczyny, Bielska-Białej , Katowic , Krakowa i z innych Regionów ŚGWIPA z czego niezmiernie się ucieszyliśmy.
Przyłączyli się do nas nawet zwykli podróżni oraz kierowcy tirów i pracownicy przejścia granicznego , jak również nie zabrakło kolegów z Czeskiej Policji Imigracyjnej.
O północy wystrzeliły korki z szampanów oraz petardy i race. Następnie przystąpiliśmy do demontażu szlabanu granicznego , który w dziwnych okolicznościach zaginął po zakończonej imprezie.
Na koniec każdy uczestnik tego historycznego wydarzenia otrzymał stosowny certyfikat udziału w tej imprezie ze stemplem granicznym polskim i czeskim.
Około 3:00 po jakże udanej imprezie ze smutkiem rozjechaliśmy się do domów.WYCIECZKA GÓRSKA BESKID ŚLĄSKO-MORAWSKI
27.10.2007

Region Cieszyn II w dniu 27.10.2007r. zorganizował jednodniową wycieczkę autokarową celem zwiedzenia pięknych zakątków Beskidu Śląsko-Morawskiego.
W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili:
- zabytkowe miasteczko Sztramberk
- muzeum samochodów w Koprzywnicy
- przeł.Pustewny z wałaską zabudową
- wejście na Radgoszcz 1129m.
- na szczycie kaplica Cyryla i Metodego
Wyczerpujących opowieści po drodze udzielał nam nasz kolego z Regionu Piotr Stebel.

VI KRAJOWY KONGRES SEKCJI POLSKIEJ IPA - BOCHNIA
27-30.09.2007

W VI Kongresie Sekcji Polskiej IPA w Bochni wzięło udział 20 delegatów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. W trakcie obrad kongresowych delegaci grupy aktywnie uczestniczyli w pracach komisji skrutacyjnej i statutowej. Wsparli kandydaturę prezydenta Sekcji Polskiej IPA. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Sekcji Polskiej IPA w kadencji 2004 – 2007 został przedstawiciel Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA w Katowicach. Podczas kongresu delegaci zrealizowali wszystkie cele postawione przez grupę wojewódzką.

II ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU REGIONU CIESZYN II CIESZYN GUŁDOWY
22.09.2007

W dniu 22.09.2007r. Region IPA Cieszyn II zorganizował II Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydium Zarządu Regionu Cieszyn II
Zawody tym razem na terenie zaprzyjaźnionego koła PZW Gułdowy w Cieszynie, gdzie w szranki stanęło 14 uczestników.
Ryby brały niemrawo ale dla wytrawnych zawodników nie był to problem wszak liczą się umiejętności oraz dobra zabawa.
Pierwsze miejsce zajął Podżorski ,na drugim miejscu Jan Raszka i trzeci został .
Po wręczeniu pucharów oraz dyplomów zasiedliśmy przy kiełbasie z grilla , która była obficie zapijana złotym napojem z pianką, który to poczęstunek ufundował nas Sympatyk Marian Michalak.
Przy tak dobrej zabawie i jakże ciekawych rozmowach ciężko było się rozstać z postanowieniem kolejnych zmagań wędkarskich.

Więcej zdjęć w galerii

 

WYCIECZKA REGIONU DO BUDAPESZTU
14 – 16.09.2007

14-16.09.2007 r. członkowie naszego Regionu w raz ze swoimi rodzinami przebywali na weekendowej wycieczce nad pięknym modrym Dunajem w Budapeszcie. Wyjazd ten nie doszedł by do skutku bez zaangażowania i zaproszenia wystosowanego przez naszych drogich przyjaciół z węgierskiej Grupy Wojewódzkiej IPA – Budapeszt.
Wyruszyliśmy podekscytowani w piątek rano i przez Czechy Słowację około godziny 14.00 zameldowaliśmy się na granicy słowacko Węgierskiej SAHY/HONT (jak się później okazało była to ostatnia nasza odprawa graniczna przed przystąpieniem naszych krajów do strefy SHENGEN), a z stamtąd to już tylko 70 km do celu naszej podróży. Ale jaki widoki po drodze... Nic tylko trzeba samemu je zobaczyć... Około 16.00 dodarliśmy do centrum Budapesztu, gdzie w umówionym miejscu ,niedaleko Komendy Głównej Policji czekał na nas nasz nieoceniony, wspaniały przewodnik kolega Petr POKA. Jest to rodowity Węgier, który biegle mówi po polsku, tak więc lepszego przewodnika mieć nie mogliśmy!!! Po krótkim powitaniu naszej grupy od razu zabrał się do „pracy” i zaczął nam opowiadać o zabytkach miasta, które mijaliśmy po drodze do miejsca zakwaterowania. Korzystaliśmy z gościny: Szkoły Policji w Budapeszcie, gdzie na co dzień szkolą się młodzi adepci – kandydaci do węgierskiej Policji na kursach podstawowych i podoficerskich (www.arszki.hu). Zakwaterowanie nastąpiło szybko i już po niedługim czasie znaleźliśmy się na stołówce, gdzie podano nam tradycyjny węgierski obiad. W ramach popołudniowego spaceru udaliśmy się do miejscowego centrum handlowego, gdzie akurat był „Dzień amerykański”. Można było zobaczyć i dotknąć na żywo prawdziwe konie z Dzikiego Zachodu i napić się kawy z dzbanka ogrzanego przy ognisku. Po „pierwszych” zakupach udaliśmy się na kolację i do swoich pokoi. Po kolacji pożegnaliśmy się z Peterem i udaliśmy się na „spoczynek”.
W sobotę rano, po śniadaniu udaliśmy się na podbój Budapesztu: Zaczęliśmy od porannej wizyty w Gmachu Parlamentu na placu Kossuth, gdzie dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych IPA-owców z węgierskiego BOR-u mogliśmy zwiedzać ten wspaniały, historyczny budynek. Po wizycie w tym miejscu udaliśmy się na wycieczkę autokarową ulicami centrum Budapesztu, a następnie skorzystaliśmy z obiadu serwowanego w stołówce Centrum Szkolenia KKGP - ulica Vágóhíd 9-11.
(Komendy Głównej Policji), gdzie szkolą się policjańci na kursach specjalistycznych i antyterorysci. Po obiedzie ruszyliśmy znów na Tur de Budapest, (bo to miasto jest tak duże, ze nie da się go ogarnąć w parę godzin), zaliczając obowiązkową atrakcje miasta: Wzgórze Gelerta!
Czas szybko mija, w związku z tym musieliśmy wracać do Ośrodka Szkolenia Policji, gdzie juz na nas czekali przedstawiciele Grupy Wojewódzkiej IPA w Budapeszczie aby nas podjąć uroczystą kolacją. W trakcie kolacji zacieśniliśmy stosunki miedzynarodowe, wymieniając się ozdobnymi gardzetami i zaprośiliśmy naszych węgierskich kolegów na majową rewizytę w naszym Regionie. Po kolacji udaliśmy się spowrotem na Wzgórze Gelerta ab
y jeszcze raz spojrzeć na wspaniałą nocną panoramę tego romantycznego miasta. Po takich przeżyciach aż się nie chciało wracać do “domu”. Na zajótrz, w niedzielę, po śniadaniu udaliśmy się na Budapesztański Zamek, gdzie jest najstarsza cześć zabudowań i naprawde “Stare Miasto”. Znajdują się też tam odrestaurowane zabudowania z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Po tej uczcie duchowej zostaliśmy zaproszeni Przez Petera do najlepszej Budapesztańskiej Restauracji Piwiarnia Bawarskiego Króla Kaltenberg (www.kaltenberg.hu), gdzie mogliśmy wraz z innymi zagranicznymi turystami sporzyć wspaniały tradycyjnie ostry obiad w wyśmienitej atmosferze.
Nawet się nie spostrzegliśmy a już trzeba było wsiadać do autobusu i wracać do Polski. Jednakrze te wspaniały weekend w Budapeszcie na długo utkwi nam w pamięci a jak się nadarzy jeszcze jedna okazja wyjazdu nad Dunaj to napewną ją wykorzystamy!
Podróż w konfortowych warunkach swoim autobusem zapewnił nam Pan Szymiczek Henryk z Jastrzębia Zdroju.

Więcej zdjęć w galerii


II PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ – GOLESZÓW
19.05.2007

Już po raz drugi Zarząd Regionu I.P.A. Cieszyn II wspólnie z NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Cieszynie zorganizował w dniu 19 maja 2007r. Piknik Rodzinny z okazji Święta Straży Granicznej na terenie strzelnicy myśliwsko - sportowej "HUBERTUS" w Goleszowie. O godz. 12:30 przy pięknej majowej pogodzie rozpoczął się Turniej Strzelecki z małokalibrowej broni sportowej o Puchar prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej I.P.A. w kategoriach kobiet, mężczyzn i dzieci.
Punktacja końcowa przedstawiała się następująco:
Kobiety:
1. Lasota Bożena, 2. Liszka Iwona, 3. Szkorupa Aleksandra
Mężczyźni: 1. Szalkowski Mirosław, 2. Knicz Mirosław, 3. Kubla Wojciech
Dzieci: 1. Żelazny Piotr, 2. Wojacki Igor, 3. Knicz Kamil
Puchary oraz medale zostały wręczone przez prezesa Regionu I.P.A. Cieszyn II Andrzeja Mazurka, Komendanta PSG Cieszyn Jacka Klorczyka, Komendanta PSG Ustroń Zbigniewa Liszkę, oraz przedstawiciela Zarządu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej I.P.A. Janusza Podżorskiego
Podczas trwania turnieju strzeleckiego dzieci mogły się wykazać w wielu konkurencjach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich prz
ez naszą koleżankę Irenę Ruchałę. Przed ogłoszeniem wyników z konkursu strzeleckiego odbyła się Loteria Fantowa, która wzbudziła wielkie emocje, gdyż były w niej do wygrania wspaniałe nagrody.
W trakcie całej imprezy wszyscy uczestnicy raczyli się smacznym poczęstunkiem, niejednym kuflem piwa, a najmłodsi zaś słodyczami.
Dziękujemy naszym kolegom z regionów Wodzisław Śląski, Katowice, Chorzów, Pyrzowice, Cieszyn I za przybycie i uczestnictwo w naszym święcie i pikniku. Za pomoc materialną podziękowania dla sponsorów: MDM Marek Maślanka, Firmie KLIMOSZ, ZPM ŁUKOSZ, PRESCO Grzegorz Zorychta, Piekarni Zygmunta Konderli z Ustronia, oraz naszemu nieocenionemu szefowi kuchni Tadeuszowi Burlidze, jak również Komendantowi PSG Cieszyn za wsparcie imprezy.

I GRAND PRIX SŁUŻB MUNDUROWYCH W WĘDKARSTWIE - ORGANIZOWANE WRAZ Z REGIONEM IPA CIESZYN I - ŁOWISKA WODNE ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO
04. – 09.2007

WYBORY W REGIONIE CIESZYN II
10.06.2007

W dniu 10.03.2007 r. przeprowadzono zebranie sprawozdawczo wyborcze Regionu Cieszyn II
na terenie Ośrodka Szkolenia SG w Cieszynie .
Po przedstawieniu działalności Zarządu Regionu I kadencji Zarząd otrzymał absolutorium.
Głos zabrali również zaproszeni przedstawiciele Zarządu ŚGWIPA Janusz Podżorski oraz Mirosław Kołek dziękując za dotychczasowy wkład pracy całego Zarządu i życząc owocnej dalszej działalności Regionu.
Po przedstawieniu kandydatów do Prezydium Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej dokonano wyboru nowych władz Regionu Cieszyn II na lata 2007 – 2010 w następującym składzie :

 

PREZYDIUM ZARZĄDU

Przewodniczący : ANDRZEJ MAZUREK
Sekretarz: PIOTR ŻELAZNY
Skarbnik: TOMASZ BANASIAK
Członkowie Zarządu: DARIUSZ NIEDZIOŁKA , PIOTR STEBEL

KOMISJA REWIZYJNA

Przewodniczący: PIOTR FRANEK
Członkowie Komisji: JAN CHROMIK , RYSZARD KOMINEK

II RODZINNY KULIG ZIMOWY REGIONU JAWORZYNKA - KRĘŻELKA
17.02.2007


W słoneczny sobotni dzień 17 lutego 2007 roku członkowie Regionu IPA Cieszyn II wraz z rodzinami oraz sympatykami wybrali się na I Rodzinny Kulig Zimowy.
Wyprawa rozpoczęła się zbiórką pod GTiZ w Cieszynie, gdzie czekał na nas autobus, za udostępnienie którego dziękujemy Komendantowi Śląskiego Oddziału Straży Granicznej
w Raciborzu Panu płk. Wiesławowi Świętosławskiemu.
Z pod bramy koszar wyruszyliśmy o 12:45 i już w autokarze zaczęliśmy tworzyć wspaniałą atmosferę, która nie opuszczała nas do ostatnich minut kuligu. W Wiśle dosiadła się reszta uczestników i w tym składzie wraz z kierowcą obraliśmy azymut na Jaworzynkę. Na miejscu czekały sanie ciągnione przez mocne istebnianiańskie konie, powożone przez góralskich woźniców, którzy zabrali nas na malowniczą, długą przejażdżkę.

Co się działo???!!! Wiele, można by napisać…. Stukanie końskich kopyt, wiatr
w ich grzywach, gwar, śmiech, radość na twarzach wszystkich uczestników. Pytania, które się jeszcze nasuwały: Co nas jeszcze czeka? Jakie atrakcje?... Piękna słoneczna pogoda, śnieg na polach sprawił, że czuliśmy się zadowoleni i odprężeni. Po wspaniałej przejażdżce przez miejscowość Jaworzynka (dzielnica - Krężelka), nadszedł czas na posiłek. Jak przystało na piknikowy nastrój, posiłek również zjedliśmy na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknego zimowego beskidzkiego krajobrazu. Kuchnia polowa, a w niej: grochówka, kiełbaski oraz grzaniec. Czego więcej do szczęścia potrzeba? D
zieci mogły cieszyć się zimową aurą oraz ciepłem z rozpalonego ogniska, a rodzice podzielali ich szczenięcą radość.
Jednak czas szybko płynie, zimowe słońce chyliło się rychło ku zachodowi i nadszedł czas rozstania. W godzinach wieczornych wróciliśmy autokarem do swoich domów wiedząc, że był to I Rodzinny Kulig Zimowy, ale na pewno nie ostatni!
Wszyscy uczestnicy pikniku serdecznie dziękują Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego ŁUKOSZ ze Strumienia za wyroby, których mogliśmy posmakować oraz firmie AGROTURYSTYKA - Teresa Rucka z Jaworzynki za organizację wspaniałej zimowej sanny.

2006

 

UDZIAŁ W TURNIEJU O PUCHAR KOMENDANTA KPP CIESZYN I ZARZĄDU IPA CIESZYN I
13.10.2006

W piątek 13 października 2006r. w hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie przy ul. Paderewskiego odbyły się eliminacje grupowe Turnieju o Puchar Komendanta KPP Cieszyn i Zarządu IPA.

Grali:
Grupa A:
Straż Graniczna Cieszyn , Maszyny Elektryczne CELMA, KP Zebrzydowice, KP Wisła, FC MALWA PPUH, U.M. Skoczów
Grupa B:
ZOZOLE, IPA Cieszyn, Vistula Flayer BOR, KPP Straż Pożarna, FACH Cieszyn, Pizzeria Palermo, KP Skoczów

Wyniki naszej grupy:

Grupa A

 

1 miejsce: PPUH "Malwa" (13 pkt.) - AWANS
2 miejsce: Celma (11 pkt.) - AWANS
3 miejsce: KP Wisła (10 pkt.)
4 miejsce: KP Zebrzydowice (9 pkt.)
5 miejsce: Straż Graniczna (9 pkt.)
6 miejsce: UM Skoczów (5 pkt.)
7 miejsce: FC BROŻKA (1 pkt)
Na tym zakończyliśmy udział w Turnieju ale zabawa była świetna.

 

IX MEETING ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA CHORZÓW
09.09.2006

W Górnośląskim Parku Etnograficznym przy ulicy Parkowej w Chorzowie,zorganizowany został festyn rodzinny dla ponad 1.000 osób. Była to największa impreza plenerowa w całej piętnastoletniej historii stowarzyszenia w Polsce. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali członkowie Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, Policjanci, Strażnicy Graniczni i Miejscy, funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz pracownicy cywilni tych służb wraz z całymi rodzinami i znajomymi. Podczas spotkania na terenie skansenu można było podziwiać zgromadzone na 22 h zabytkowe drewniane obiekty mieszkalne, gospodarcze, sakralne, rzemieślniczo – przemysłowe i użyteczności publicznej (kościół, garbarnię, kuźnię, areszt czy też spichlerz z wiatrakiem). W trakcie 9. mityngu odbyły się pokazy sprawnościowe funkcjonariuszy różnych służb mundurowych tj. Straży Granicznej, Policji – w tym słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach, Państwowej Straży Pożarnej, a także przedstawicieli Szkoły Walki „TAO”, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Stowarzyszenia „Grupa Śląsk”. Dla dzieci, które tak licznie stawiły się na mityngu, dostępne były nadmuchiwane zjeżdżalnie, boisko piłkarskie oraz rowerowy tor przeszkód.
Przeprowadzono liczne konkursy rysunkowe oraz z wiedzy o bezpiecznych zachowaniach na drodze. W czasie trwania spotkania czynne były stoiska tematyczne między innymi Szkoła Policji w Katowicach zorganizowała stoisko daktyloskopijne oraz wystawę czapek policyjnych z całego świata. Obecny był Pies Sznupek – maskotka Śląskiej Policji. Oddział Prewencji Policji w Katowicach zaprezentował sprzęt policyjny „PZ” oraz radiowóz VW T5 ,łódź pontonowo – desantowa, motocykl terenowy oraz skuter miejski. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach zorganizował i prowadził rowerowy tor przeszkód – gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Sprzęt wojskowy to była domena stowarzyszenia „Grupa Śląsk”. Pokazane zostały transporter opancerzony SKOT, transporter BRDM, wojskowy samochód terenowy oraz samochód sportowy „Cobra”. Plus GSM i Sony Ericsson zaprezentowały oferty telefonii komórkowej „IPA Mobile” oraz stoisko wystawowe telefonów komórkowych. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół „DEDE 3” z Gliwic, a medyczną ambulans ZOZ MSWiA z Katowic. Logistykę i aprowizację zapewnił Mini Browar i Restauracja Spiż. Dodatkową atrakcją był udział wszystkich uczestników spotkania w loterii fantowej, podczas której rozlosowano ponad 100 nagród ufundowanych przez Śląską Grupę Wojewódzką IPA, Plus GSM, Mercedes – Benz Sosnowiec oraz Carrefour z Chorzowa.

ZAWODY WĘDKARSKIE REGIONÓW IPA CIESZYN II I PSZCZYNA GOCZAŁKOWICE - RONTOK
01.07.2006

Region IPA Pszczyna wraz z Regionem IPA Cieszyn II w dniu 01.07.2006r. zorganizowali już po raz trzeci indywidualne międzynarodowe zawody wędkarskie o puchar Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej. Zgodnie z planem zawody rozpoczęły się o godz. 7.00 na łowisku „RONTOK”. Jest to bardzo malowniczo położone łowisko w Goczałkowicach Zdroju. Pogoda nie zapowiadała się za ciekawie, ponieważ od samego rana kropił deszcz, ale nam wędkarzom żadna pogoda nie jest straszna, więc po rozlosowaniu stanowisk wszyscy udali się na swoje miejsca by przygotować sprzęt. Koledzy Andrzej Mazurek – Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn II oraz Józef Gorzałka – Przewodniczący Regionu IPA Pszczyna w tym czasie zajęli się przygotowaniem logistycznym całej imprezy. Staje się to powoli tradycją, wiec i tym razem zasady jakie przyjęto dawały dużą dowolność w wyborze metod połowu. Łowiono metodami gruntową oraz spławikową. Wśród uczestników mieliśmy gości z Czech, również członków IPA. W organizacji pomógł nam także Wiceprezes Stowarzyszenia Wędkarskiego „RONTOK” Pan Mieczysław Pałka oraz gospodarz tego łowiska Henryk Chwałczyński. Pomimo deszczu połowy były dość obfite i po trzech godzinach sędzia główny zakończył zawody. Rozpoczęło się ważenie ryb. I miejsce zajął kolega Łukasz Włosiński z łączną ilością punktów 4910, drugie miejsce zajął kolega Krzysztof Kloc zdobywając 4650 punktów, a trzecie miejsce z ilością 3730 punktów zajął kolega Klaudiusz Barski. Podczas ważenia dominowały leszcze oraz płocie, ale co poniektórzy wyciągnęli również karpie. Największą rybę złowił mistrz tych zawodów – Łukasz Włosiński – i to on otrzymał statuetkę za karpia o długości 40 cm. Łącznie złowiono ponad 20 kilogramów ryb - to nie lada wyczyn, prawda? Nagrody i puchary wręczyli: Prezes Śląskiej Grupy Wojewódzkiej, kolega Paweł Michalak, oraz organizatorzy zawodów, czyli Andrzej Mazurek, Józef Gorzałka i ja. Cieszy fakt, że Prezes po raz kolejny znalazł dla nas czas. Choć sam nie wędkuje, to jednak widać, że darzy ten sport wielką sympatią. Kto wie może i On z czasem załapie tego bakcyla i zostanie „cichym wariatem” - bo w końcu chyba tak nas nazywają „nie wtajemniczeni” ; prawda?
W imieniu organizatorów i własnym chciałbym podziękować za wsparcie podczas organizacji zawodów: Panu Rafałowi Kozioł, Zakładom mięsnym „ŁUKOSZ” z Chybia, Piekarni – Pani Halinie Tomaszek oraz firmie „DECOR” z Radosławic koło Pszczyny. Gdyby nie oni, ta impreza nie była by aż tak udana.
A ze swojej strony pozostaje mi tylko dopisać, że serdecznie zapraszam wszystkich wędkarzy na kolejne zawody. Im nas więcej tym lepiej – a jak widzicie, czy to w Zabrzu, czy w Goczałkowicach bawiliśmy się wspaniale !!! Brakowało tylko Was.

GRECJA – LEPTOKARIA 2006
27.05. – 04.06.2006

27 maja 2006 roku ,Region IPA Cieszyn I i Region IPA Cieszyn II wspólnie wyjeżdżają na Riwierę Olimpijską , aby w sercu Grecji odpocząć po trudach służby i razem z rodzinami zwiedzić zakątki tego uroczego państwa nad morzem Egejskim. W wyprawie bierze udział ponad 120 osób nie tylko z Cieszyna, ale i z innych Regionów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.
Po drodze jemy obiad w zajeździe na Słowacji i dalej podziwiamy Węgry gdzie skończyła się szybka podróż na węgiersko – serbskiej granicy zatrzymaliśmy się nieco dłużej. Serbię przejechaliśmy w nocy i tylko 3 razy zastawiała nas serbska drogówka, ale legitymacja IPA ułatwiała nam bardzo życie. Poranek otworzył przed nami przepiękne widoki uroczej Macedonii. Grecja powitała nas 25 stopniowym upałem /Polsce było 11 stop
ni/ Nie możemy się nacieszyć słońcem, wszyscy czas spędzają na plaży by zażywać tak spragnionych kąpieli w ciepłym morzu i kąpieli słonecznych. Podczas pobytu w Grecji uczestniczymy w zwiedzaniu wspaniałych Meteorów, masywu Olimpu, Aten i wyspy Skiatos.
Jedną z atrakcji był również udział w wieczorze greckim, gdzie można się było bawić do późnych godzin wieczornych w rytmach Zorby, popijając smakołyki kuchni greckiej wspaniałym winem.
Wieczorne powroty z plaży skupiały się na zwiedzaniu i spotkaniach w greckich knajpkach, gdzie delektowaliśmy się mrożoną kawą oraz ouzo . Późnymi wieczorami odpoczywaliśmy przy hotelowym basenie snując wakacyjne plany w kraju.
Czas w takich warunkach niestety szybko mija, rozleniwieni i wypoczęci wracamy do Polski gdzie czeka na nas deszcz oraz 8 stopni . Ale my wracamy, aby podzielić się wrażeniami i przekonać niezdecydowanych, że warto odwiedzić Grecję – ten piękny kraj.

I PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI ŚWIĘTA STRAŻY GRANICZNEJ - GOLESZÓW
14.05.2006

Po raz pierwszy w czasie swojego istnienia Region IPA Cieszyn II wspólnie z NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej zorganizował w dniu 14 maja 2006 r. imprezę plenerową z okazji Święta Straży Granicznej na terenie strzelnicy sportowej HUBERTUS w Goleszowie.
O godz. 10 rozpoczął się Turniej Strzelecki z broni sportowej krótkiej o puchar Komendanta PSG Cieszyn .Zawodnicy musieli oddać 15 strzałów w ciągu 30 sekund. Pomimo kapryśnej aury uczestnikom Turnieju dopisywał humor i celne oko. Miejsca zajęli :
Kategoria mężczyzn : 1. Banasiak Tomasz .
Kategoria kobiet : 1. Panek 2. Kosmaty Jolanta 3. Górecka Renata
Kategoria juniorów : 1. Kosmaty Michalina 2. Górecka Patrycja 3. Kosmaty Marta
Zmagania w Turnieju zakończyły się rozdaniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych , które wręczyli organizatorzy oraz przybyły na miejsce Prezes ŚGWIPA Paweł Michalak oraz Z-ca Komendanta PSG Cieszyn Jacek Klorczyk
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy smacznym poczęstunku i dzbanie złocistego napoju w bardzo miłej atmosferze , a najmłodsi uczestnicy spotkania zostali obficie obdarowani słodyczami.
W czasie spotkania został również rozstrzygnięty ogłoszony wcześniej konkurs fotograficzny , w którym główną nagrodą była drukarka komputerowa , którą otrzymał Marek Bylica , 2 miejsce Dariusz Świechowski i 3 miejsce Anna Frycia.
W czasie trwania imprezy wszyscy chętni mogli oglądać wspaniałą kolekcję naszywek policyjnych z całego świata wystawioną w budynku st
rzelnicy przez Prezesa ŚGWIPA Pawła Michalaka.
Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu imprezy dla Tadeusza Burligi , Krzysztofa Włodarskiego oraz działaczom LOK Cies
zyn .Za pomoc materialną szczególne podziękowania dla sponsorów : MDM Marek Maślanka , Firma KLIMOSZ , ZPM ŁUKOSZ , Presco Grzegorz Zorychta .


Więcej zdjęć w galerii

 

17 POSIEDZENIE KRAJOWEGO ZARZĄDU SEKCJI POLSKIEJ IPA W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
02.-04.03.2006

17 posiedzenie Krajowego Zarządu Sekcji Polskiej IPA w Szklarskiej Porębie w którym bierze udział 9 obserwatorów ze śląska. Podczas zebrania poruszone zostały kwestie związane miedzy innymi: z wykonaniem budżetu za rok 2005; funkcjonowaniem biura krajowego IPA, propozycji Biura Międzynarodowego o zmianie dotychczasowych legitymacji na rzecz wydawanych coroczne legitymacji na wzór karty kredytowej – Zarząd opowiedział się za utrzymaniem tradycyjnych legitymacji IPA; przedstawiono informację o rejestracji sądowej IPA jako organizacji pożytku publicznego; o przygotowaniach do seminarium w Gimborn; o funkcjonowaniu Referatu Legitymacji w 2005r. który wydał 1.500 nowych legitymacji. Podczas głosowania jednogłośnie powierzono funkcję redaktora naczelnego Prezesowi Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA na kolejne trzy lata.

Więcej zdjęć w galerii


I RODZINNY KULIG ZIMOWY - KUBALONKA-STECÓWKA
11.02.2006

W dniu 11.02.2006r. Region przy dużym nakładzie pracy przez Darka Niedziołkę zorganizował I Kulig Rodzinny naszego Regionu. Przede wszystkim koledze Darkowi wyszła całkiem udana impreza, choć były ogromne trudności organizacyjne.
Rozmowy i zabawa na świeżym powietrzu przy kiełbasce z ogniska i grzańcu wszystkich wprawiły w szampański nastrój.
Oby więcej takich kuligów.
Zabawa była fajna, choć brakło sań, potem zgubił się nam kolega...! Dzięki Darek za chęci i starania. Umiemy to docenić!

 

 

2005


ZWIEDZANIE BROWARU BRACKIEGOW CIESZYNIE
12.11.2005

W dniu 12.11.2005 członkowie naszego stowarzyszenia dzięki uprzejmości firmy Brackie-Browar Zamkowy w Cieszynie mieli możliwość zwiedzenia zabytkowego browaru, oraz poznać proces ważenia piwa.
Zwiedzający zebrali sie o godzinie 9:00 pod Browarem gdzie przywitał nas pracownik browaru. Podczas zwiedzania pomieszczeń zabytko
wego browaru poznaliśmy jego barwną historię oraz proces wytwarzania piwa według tradycyjnej receptury, ponieważ jest to jedyny browar w Polsce który zachował tradycyjny proces ważenia piwa z przełomu XIX i XX wieku.
Oczywiście na zakończenie odbyła się degustacja wyśmienitego piwa które jest tu ważone.
Dziękujemy zarządowi firmy Bracki Browar Zamkowy za zorganizowanie tego jakże miłego pokazu.

V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PIŁCE HALOWEJ O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU IPA CIESZYN I i II
11-12.11.2005

W dniach od 11 do 12 listopada 2005 roku w hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się piąty już turniej piłkarski o Puchar Zarządu IPA Cieszyn. W tym roku organizatorami wspólnie były Region Cieszyn I oraz Region Cieszyn II. Turniej po raz pierwszy odbył się pod patronatem Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA , który ufundował puchar za I miejsce w turnieju. Jak poprzednio wszystkie drużyny przyjęły zaproszenia , a sam turniej organizowany był z potrzeby spotkania się na niwie sportowej przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia.
W turnieju wzięły udział reprezentacje Regionów IPA: Cieszyn I , Cieszyn II , Katowice II , Straż Graniczna z Lesznej Górnej , IPA Trzyniec z Republiki Czeskiej , SPPP Bielsko-Biała , OPP Katowice , Służba Ochrony ELKOMEX 98 z Bielska-Białej , Brackiego Browaru Zamkowego i drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna. Zacięte pojedynki w grupach wśród drużyn mundurowych trwały w piątek od wczesnych godzin ran
nych, by zakończyć rywalizację z wyłonieniem par półfinałowych, gdzie w sobotę zmierzyły się drużyny OPP Katowice i „Brackiego”, zwycięstwo odnieśli reprezentanci browaru 0 – 2, w drugim meczu zwycięstwo nad reprezentacją z Czech odniosła drużyna Regionu IPA Katowice II (1 – 3) , by zwyciężyć również w finale drużynę z browaru (2 – 0).
Gośćmi turnieju byli Prezes Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Paweł Michalak , Asystent Sekretarza Sekcji Polskiej IPA Paweł Pasternak, oraz przedstawiciele i kierownicy zaproszonych ekip. Zacięte pojedynki obserwowała spora grupa kibiców z Polski i Czech, dyskusje pomeczowe natomiast rozgrywały się przy zielonym stoliku piwa Brackiego.
Nagrody i puchary wręczyli Przewodniczący Regionów Janusz Kołder i Andrzej Mazurek, Komendant PSG Leszna Górna Zbigniew oraz kierownik Elkomexu 98 Czesław Kantor.
Po części sportowej nastąpiło spotkanie wszystkich gości i przedstawicieli drużyn na sali bankietowej hotelu Gambit w Cieszynie.

UDZIAŁ W ZAWODACH WĘDKARSKICH IPA CIESZYN I - PRUCHNA
10.09.2005

W zawodach wziął udział jeden członek naszego Regionu zajmując zaszczytne 9 miejsce.

Jednak czy zawsze trzeba wygrywać wszak liczy się dobra zabawa i nawiązywanie kontaktów.

 

UDZIAŁ W OBCHODACH 55 ROCZNICA POWSTANIA INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATON ORAZ 5-LECIA ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA – KATOWICE TEATR ŚLĄSKI
30.06.2005


Jako Region bierzemy czynny udział w życiu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej.
Zarząd Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA z siedzibą w Katowicach, w dniu 30 czerwca 2005r. w Teatrze Śląskim zorganizował uroczystości 55 rocznicy powstania International Police Associaton i 5 rocznicy funkcjonowania Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Stowarzyszenia pod honorowym patronatem Prezydenta Sekcji Polskiej IPA – Artura Kazimierskiego.
52 osoby, członkowie i sympatycy Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA odebrali z rąk prezydenta IPA Polska, nomen omen - Artura Kazimierskiego pamiątkowe statuetki przedstawiające dwie dłonie zamknięte w przyjacielskim uścisku i wygrawerowaną dewizą "Servo pre amikaco". Wśród wyróżnionych znaleźli się: Wojewoda Śląski Lechosław Jarzębski, Marszałek Sejmiku Śląskiego Michał Czarski, Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Kazimierz Szwajcowski, Komendant Szkoły Policji w Katowicach młodszy inspektor Marek Zawartka, Komendanci Miejscy i Powiatowi, Komendant Policji z Trzyńca w Republice Czeskiej Mirosław Nogol, Prezydent Katowic Piotr Uszok oraz Panowie Dyrektorzy Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA Henryk Szczerba i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Piotr Wcisło i wielu innych.
Śląska Grupa Wojewódzka IPA skupia w swoich szeregach już ponad 1.400 członków i jest największą organizacją wojewódzką Sekcji Pol
skiej IPA - informuje prezes Paweł Michalak, przewodniczący zarządu grupy, zarazem redaktor naczelny znakomicie i profesjonalnie redagowanego kwartalnika "Wiadomości Sekcji Polskie IPA" oraz biuletynu "IPA Śląsk". - Posiadamy 29 regiony terenowe, w tym jedyny region w Polsce skupiający funkcjonariuszy Straży Granicznej w Cieszynie.
Za zasługi dla rozwoju i propagowaniu IPA Medalami Artura Troopa – twórcy i założyciela stowarzyszenia wyróżnionych zostało 10 członków Ś IPA wśród których znalazł się przewodniczący naszego Regionu Andrzej Mazurek.
W uznaniu aktywności i sprawności w działaniu na rzecz integracji środowiska policyjnego 30 działaczy z zarządów regionów otrzymało certyfikaty IPA.
Sympatyczną imprezę rozpoczął występ orkiestry reprezentacyjnej Policji a zakończył koncert zespołu "Mona Liza". Potem zajadano się ogromnym tortem ze stosownym, rocznicowym przyozdobieniem i przy lampkach szampana toczono ożywione dyskusje w gronach przyjaciół.
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PREZESA ELKOMEX 98 KICZYCE
28.05.2005

28 maja korzystając z zaproszenia Prezesa Elkomexu 98 wzięliśmy udział w organizowanym turnieju piłki nożnej jako drużyna Regionu Cieszyn II .W Turnieju udział wzięło 8 drużyn – Policja Cieszyn , Policja Strumień , Policja Skoczów , Elkomex Cieszyn , Elkomex Bielsko-Biała , Straż Graniczna jako Region Cieszyn II , Ochotnicza Straż Pożarna Kiczyce oraz Zakłady Mięsne BIELESZ .Po uroczystym otwarciu , które przeprowadził Prezes Elkomexu wraz z zaproszonymi gośćmi honorowymi , nastąpiło rozpoczęcie Turnieju.
Zmagania rozgrywek rozpoczęły się przy bardzo upalnej pogodzie , którą bardzo mocno odczuwali na własnej skórze wszyscy piłkarze. Ale doping i głośne zagrzewanie do boju przez przybyłych licznych gości oraz rodzin zawodników doprowadziły wszystkich do meczu finałowego pomiędzy Elkomex Bielsko-Biała \ Region Cieszyn II

Po bardzo męczącym i zaciętym meczu finałowym Turniej wygrała drużyna Elkomex Bielsko-Biała .
Jednak bardzo cieszyliśmy się z drugiego miejsca ponieważ jest to nasze najwyższe zwycięstwo jako Regionu Cieszyn II w turniejach piłkarskich.
Turniej został rozegrany na terenie Ośrodka Wypoczynkowego MARCEL w Kiczycach koło Skoczowa , który jest ośrodkiem rekomendowanym przez IPA i prowadzone są rozmowy przeistoczenia go w Dom IPA pod patronatem Regionu Cieszyn II
Po rozdaniu dyplomów i pucharów wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku oraz złotego trunku w oczekiwaniu na festyn , który wieńczył dzień zmagań. Chętni do aktywnego wypoczynku mogli skorzystać z innych atrakcji , które ma do zaoferowania Ośrodek MARCEL tj kąpieli basenowych , wynajęcia kajaku czy możliwości wędkowania oraz wielu innych atrakcji ośrodka.

UDZIAŁ W V MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU REGIONU IPA CIESZYN I
26.02.2005


26 lutego 2005r. postanowiliśmy spróbować swoich sił w rozgrywkach na międzynarodowym turnieju piłkarskim w hali „Cukrownika” w Chybiu zorganizowanym przez Region IPA Cieszyn I.

W turnieju udział wzięli Region IPA Cieszyn I, Komisariaty z Wisły, Ustronia, Skoczowa i Strumienia, Region IPA Frydek Mistek z Czech, Straż Pożarna Cieszyn, Region IPA Cieszyn II, Elkomex oraz OLD-BOY Chybie.
Finał rozegrał się pomiędzy Regionem IPA Frydek Mistek a Komisariatem ze Strumienia gdzie w rzutach karnych wygrała drużyna z Czech.
Nasza drużyna doszła do półfinału gdzie po zaciętej walce doprowadziliśmy do remisu 2:2 z drużyną Regionu IPA Cieszyn I. Następnie w rzutach karnych rozłożyliśmy na łopatki naszych sąsiadów z Cieszyn I 3:2 zajmując automatycznie 3 miejsce w turnieju.
Turniej zakończył się wspólnym posiedzeniem przy suto zastawionym stole i długich rozmowach ochładzanych napojem z pianką.

 

UDZIAŁ W III BALU KARNAWAŁOWYM REGIONU IPA CIESZYN I – USRTOŃ ONDRASZEK
12.02.2005


III Bal Karnawałowy zorganizowany przez Region IPA Cieszyn I dnia 12.02.2005r. w Domu Wczasowym "Ondraszek" w Ustroniu. W zabawie udział wzięło około 120 osób. Na balu bawili się nasi koledzy z żonami.

 

2004V KRAJOWY KONGRES SEKCJI POLSKIEJ IPA – ŁĄCZNA
12-14.11.2004

W Łącznej Delegaci dokonali wyboru na funkcje w Prezydium Zarządu Sekcji Polskiej IPA w kadencji 2004-2007. W składzie nowo wybranego organu znaleźli się przedstawiciele Śląska, pełniąc funkcję Asystenta Sekretarza Generalnego oraz składzie nowo wybranej Komisji Rewizyjnej Sekcji Polskiej IPA.
Pierwszy raz w historii działalności IPA na Śląsku jest to tak liczna grupa reprezentująca naszą społeczność we władzach krajowych. Powyższe świadczy o dużym autorytecie jaki posiada Śląska Grupa Wojewódzka IPA w społeczności IPA w naszym kraju. Ponadto podczas kongresu na podstawie wniosków złożonych przez delegatów wprowadzono zmiany w statucie Sekcji Polskiej IPA.

Więcej zdjęć w galerii

 

I MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH O PUCHAR PREZYDIUM ZARZĄDU REGIONU IPA CIESZYN II
23.10.2004


W dniu 23 października 2004 r. w hali sportowej „Cukrownika” w Chybiu odbyła się pierwsza edycja piłkarskich zmagań na parkiecie w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych o Puchar Prezydium Zarządu Regionu IPA Cieszyn II .
Zainteresowanie Turniejem przerosło nasze oczekiwania ponieważ chęć uczestnictwa zgłosiło 9 drużyn , które zostały podzielone na dwie grupy .
Grupę A wylosowały drużyny – Graniczna Placówka Kontrolna Straży Granicznej Leszna Górna , IPA Zabrze , Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej , Komisariat Policji w Strumieniu , IPA Cieszyn I
Grupę B wylosowały drużyny – IPA Trzyniec /Czechy/ , Graniczna Placówka Kontrolna Straży Granicznej Zebrzydowice , IPA Cieszyn II , IPA Knurów
Po uroczystym otwarciu , które przeprowadzili wspólnie Członek Zarządu ŚGW IPA Janusz Podżorski , przedstawiciel Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej mjr. Jan Nycz oraz Przewodniczący Regionu IPA Cieszyn II Andrzej Mazurek i jako goście Członek Zarządu ŚGW IPA Dariusz Łapot oraz Komendant GPK SG Leszna Górna mjr. Zbigniew Liszka rozpoczęto sportową walkę w duchu fair play .
Po rozgrywkach w grupach metodą każdy z każdym , rozegrano mecze o grę w finałach , do których przystąpiły dwie pierwsze drużyny z obu grup , tj. w grupie A – SPPP Bielsko-Biała i IPA Cieszyn I , a w grupie B – IPA Trzyniec i GPK SG Zebrzydowice .
Mecze rozegrano systemem „krzyżowym” i tak : GPK SG Zebrzydowice zagrały z SPPP Bielsko-Biała ; wynikiem 9-1 awansowała do finału drużyna SPPP Bielsko-Biała ; IPA Cieszyn I zagrał z IPA Trzyniec i wynikiem 4-3 awansowała do finału drużyna IPA Cieszyn I .
Następnie systemem rzutów karnych rozstrzygnięto walkę o III i IV miejsce ; wynikiem 3:2 zwyciężyła drużyna z GPK SG Zebrzydowice .
Miejsce I zdobyła drużyna SPPP Bielsko-Biała po meczu finałowym z IPA Cieszyn I zakończonym wynikiem 4:1
Sportowe zmagania obserwowała spora grupa kibiców złożona z przybyłych rodzin zawodników oraz sympatyków .
Po zakończeniu rozgrywek przy współudziale przybyłego w trakcie Turnieju Prezesa Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Pawła Michalaka , zostały uroczyście wręczone puchary , medale oraz dyplomy . Dodatkowo wyłoniono Króla Strzelców , którym został Piotr Parchański z KP Strumień i otrzymał statuetkę wraz z nagrodą jaką była drukarka atramentowa oraz Najlepszego Bramkarza , którym był Karel Sikora z IPA Trzyniec , który również otrzymał statuetkę i nagrodę w postaci okapu kuchennego . Kapitanowie otrzymali również dla drużyn znakomite produkty firmy MOKATE S.A. celem degustacji .
Po rozdaniu nagród głos zabrał Prezes ŚGW IPA Paweł Michalak dziękując wszystkim uczestnikom i obserwatorom za udział w imprezie i sportową walkę oraz organizatorom za wkład pracy jaki ponieśli przy organizacji Turnieju .
Po części sportowej uczestnicy Turnieju przenieśli się na sale bankietową przygotowaną przez Bracki Browar Zamkowy z Cieszyna , H
urtownie Strumyk oraz ZPM Łukosz z Chybia i ZPM Bielesz z Goleszowa gdzie racząc się wybornym poczęstunkiem trwały dysputy do późnego wieczora .
Wspaniały nastrój jak i sportowa atmosfera pierwszej tak dużej imprezy jaką zorganizował Region IPA Cieszyn II jest dla nas wyzwaniem do dalszego podejmowania działań w ramach stowarzyszenia w myśl „ Servo per Amikeco „.
Podziękowania za pomoc w organizacji Turnieju dla Tadka Burligi i jego córki Anety ,Magdy Olszar , Zbyszka Harwota .
Dziękuję również w imieniu Prezydium firmą : „ Mój Dom” Marka Maślanki , Ustronianka Sp.z o.o. , PHU Klimosz , PPHU OKA , „ Presco” Grzegorza Zorychty , Sklep „Wapienik” , „Gumoplast” Bogusław & Wiesław Kowalscy z Cieszyna , Piekarnia Chybie , Ośrodek Szkolenia Kierowców „Leśniak” Mirosława Leśniaka z Brennej.
Szczególne podziękowania dla sędziów Turnieju : Grzegorza Wicherta z Cieszyna oraz Arkadiusza Szczotki z Bielska-Białej , którzy gratisowo wspaniale sędziowali Turniej .

VII MEETING ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA- GOLESZÓW
11.09.2004

W dniu 11 września 2004r. Śląska Grupa Wojewódzka IPA zorganizowała VII meeting grupy w Goleszowie. Spotkanie organizowane było przy udziale Regionów Cieszyn I i II, a jego celem nadrzędnym była integracja naszej społeczności, do której przystąpiło w 2004 roku ponad 1200 osób.
W spotkaniu integracyjnym udział wzięło ponad 150 osób – członków stowarzyszenia, rodzin i zaproszonych gości. W trakcie spotkania
zorganizowane zostały liczne gry i zawody dla uczestników spotkania między innymi konkursy strzeleckie i mecz drużyn piłkarskich. Konkurs strzelecki prowadził Koordynator grupy do spraw strzelectwa Robert Wrona wspólnie z Jurkiem Sterczewskim w konkurencjach dla pań, mężczyzn i dzieci. W meczu piłkarskim spotkały się drużyny reprezentujące Policję – Region IPA Cieszyn I i Straż Graniczną – Region IPA Cieszyn II.W rozgrywkach zwycięstwo odnieśli Policjanci.
Podczas spotkania wręczono pierwsze certyfikaty i odznaki za X lat przynależności do IPA. Ponadto zakończona została procedura nadawania przez Międzynarodową Komisję Socjalną nazwy IPA hause dla Pensjonatu Watra Idylla 3 w Wiśle. Tabliczkę informacyjną Domu IPA przyjął Mariusz Łojas.

Więcej zdjęć w galerii

 

DAROWIZNA STROI SPORTOWYCH DO ROZGRYWEK PIŁKI NOŻNEJ - GOLESZÓW
11.09.2004

Region Cieszyn II rozpoczął swoją aktywność od próby pozyskania sponsora , który ufundowałby stroje do rozgrywek piłki nożnej . Naprzeciw naszym potrzebą wyszedł nasz kolega członek IPA Mirosław Leśniak , który stał się naszym dobroczyńcą pokrywając połowę kosztów jakie ponieśliśmy zamawiając stroje w ilości 14 kompletów piłkarskich 1 kompletu bramkarza oraz dwie piłki . W maju dokonaliśmy oficjalnego przekazania w/w akcesoriów sportowych sporządzając oficjalną umowę darowizny . Dziękując za jakże potrzebne wsparcie dla naszego Regionu otrzymałem zapewnienie naszego kolegi Mirka , że w miarę swoich możliwości będzie się starał czynnie wspierać nasz Region z czego bardzo się cieszymy.

Więcej zdjęć w galerii

 

I ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO REGIONU IPA CIESZYN II
21.08.2004

Region IPA Cieszyn II , swoje kontakty z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia rozpoczął od udziału w imprezie integracyjnej zaprzyjaźnionego Regionu Cieszyn I jaką był rajd przyjaźni polsko – czeskiej na Czantorii .
Po udanej zabawie i zawarciu nowych znajomości , postanowiliśmy z pozycji biernej przejść do aktywnych form kontynuacji rozszerzania kontaktów oraz zawierania nowych znajomości w ramach IPA .
W związku z tym w dniu 21.08.2004 r. Region zorganizował swoją pierwszą inauguracyjną imprezę jako I Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego IPA Regionu Cieszyn II , mając na celu integrację naszej społeczności . Główną ideą takich spotkań nie jest tylko zacięta rywalizacja o to kto złowi jak najwięcej ryb , lecz wspólna zabawa z udziałem współmałżonków oraz dzieci .
Zawody te odbyły się na pięknie położonych stawach Koła PZW Pogwizdów i wzięło w nich udział 11 uczestników z Regionów Cieszyn I , Cieszyn II , KMP Jastrzębie oraz kilkoro sympatyków nie wędkujących .
Połowy nie były aż tak obfite ale przecież nie oto chodzi , zabawa wszak była świetna . Pierwsze miejsce zajął kolega Pietrzak Marek z KP Wisła , który zdobywając 1998 pkt. Wyprzedził wszystkich zawodników. Drugie zajął kolega Królikowski Paweł z KMP Jastrzębie z wynikiem 1428 pkt., a trzecie kolega Kukla Andrzej również z KMP Jastrzębie zdobywając 1158 pkt. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Pietrzak Bartosz syn zwycięscy zawodów . Po wręczeniu pucharu , medali , dyplomów pamiątkowych oraz nagród rzeczowych , zasiedliśmy do wspólnej biesiady przy smacznej kiełbasie z rusztu i wybornym piwie prosto z beczki , które dzielnie rozlewał nasz kolega Ryszard Kominek .
Przy dobrej zabawie i rozmowach na przeróżne ciekawe tematy oraz zawiązywaniu nowych znajomości
czas zleciał tak szybko , że nie wiadomo kiedy nastało dość późne popołudnie i czas było z żalem się rozstać z mocnym postanowieniem spotkania za rok w mam nadzieję jeszcze liczniejszym gronie .
Zachęceni pierwszą udaną imprezą integrującą naszą społeczność już myślimy o następnych przedsięwzięciach .
Chciałbym podziękować również sponsorowi strategicznemu Regionu Firmie „ Mój Dom „ Pana Marka Maślanki jak również hurtowni sprzętu wędkarskiego „ BIS „ z Bielska – Białej , hurtowni „ Strumyk „ ze Skoczowa zakładom mięsnym „ Jan Bielesz „ z Goleszowa oraz Prezesowi PZW Pogwizdów za udostępnienie łowiska i zaplecza socjalnego . Dziękuje również za pomoc w obsłudze imprezy naszemu koledze sympatykowi Burlidze Tadeuszowi oraz jego córce Anecie , jak również Z-cy Sekretarza Regionu Kubaczce Andrzejowi za wkład pracy poniesiony jako fotograf Regionu.

Więcej zdjęć w galerii

 

UDZIAŁ W IV RAJDZIE PRZYJAŹNI POLSKO-CZESKIEJ NA RÓWNICY
8.05.2004

W dniu 08.05.2004 na szczycie Czantorii wejście do Unii Europejskiej świętowali członkowie stowarzyszenia z Regionu Cieszyńskiego oraz nasi czescy koledzy zza Olzy. Spotkanie miało charakter festynu na którym przygrywały kapele ze Śląska Cieszyńskiego oraz policjanci z Republiki Czeskiej. Po wyjściu na szczyt powitała nas piękna pogoda oraz wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Rekordowa liczba ponad 300 osób uczestniczących w spotkaniu pokazała wielką wartość tego typu spotkań. Po posileniu się gorącą kiełbaską gulaszem myśliwskim oraz tradycyjnym Brackim kontynuowaliśmy dalszą częśc rajdu górskiego, tym razem jednak w dół Czantorii - piechotą lub kolejką linową, w międzyczasie wielu z uczestników odwiedziło sztuczny tor saneczkowy wypróbowując swoje umiejętności w szybkiej jeździe w dół. IV Rajd Przyjaźni Polsko - Czeskiej powoli dobiegł końca, a my mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok w myśl zasady "Servo per Amikeco - Służyć poprzez przyjaźń".
Kolejna edycja rajdu górskiego zgromadziła ponad 120 osób.

Więcej zdjęć w galerii

 

UDZIAŁ W WYCIECZCE NA LITWĘ
30.04. - 03.05.2004

W dniach 30.04.2004 do 03.05.2004 Region IPA Katowice II przy współpracy Regionu IPA Gliwice zorganizował wycieczkę na Litwę, w której wziął udział nasz kolega Andrzej Kubaczka. W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Troki z jego średniowiecznym zamkiem, następnego dnia odwiedzili Wilno z jego licznymi zabytkami i polskimi pamiątkami, trzeciego dnia już w drodze powrotnej odwiedzili Kowno i żegnani przez swoich litewskich przyjaciół rozpoczęli drogę powrotną do kraju.

Więcej zdjęć w galerii

 

POWSTANIE REGIONU IPA CIESZYN II
12.03.2004

W dniu 12 marca 2004 roku o godzinie 10.30 na terenie Granicznej Placówki Kontrolnej w Cieszynie podczas zebrania założycielskiego powstał Region IPA Cieszyn II. Jako 23 Region Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA i zarazem pierwszy samodzielny Region w strukturach Straży Granicznej jaki powstał w Polsce.

Region IPA Cieszyn II w chwili założenia liczył 21 członków.

Skład Prezydium Zarządu:

Przewodniczący – Andrzej Mazurek
Sekretarz - Andrzej Kubaczka
Z-ca Sekretarza - Jacek Kłodowski
Skarbnik - Aleksander Strzondała
Członek Zarządu - Jan Chromik
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący - Tomasz Banasiak
Członek - Piotr Żelazny

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 

2003

GPK CIESZYN PRELEKCJA SEKRETARZA ŚLĄSKIEJ GRUPY WOJEWÓDZKIEJ IPA
19.09.2003

W dniu 19 września 2003 roku - W Cieszynie w Granicznej Placówce Kontroli Straży Granicznej doszło do spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Podczas prelekcji Sekretarz Śląskiej Grupy Wojewódzkiej Paweł Michalak przedstawił uwarunkowania statutowe oraz przedstawił krótki rys stowarzyszenia na Świecie i w Polsce. Odpowiadał również na pytania obecnych w kwestiach związanych z przynależnością do Stowarzyszenia. W spotkaniu udział wzięło 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

 
KOMUNIKATY
Sympatycy Regionu
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
GALERIA©2009-2014 Region IPA Cieszyn II
Wszelkie prawa zastrzeżone